Magia i stal. Tom I. Blackwater

Autor: Pierumow Nik

Trzymająca w napięciu. wypełniona akcją powieść w mistrzowski sposób łącząca elementy cyperpunku i steampunku.

Na ruinach cywilizacji dochodzi do starcia dwóch mocarstw; w jednym. zwanym Królestwem. żądzą racjonalizm. wykształcenie i technologia. a magia jest zakazana i tępiona. W drugim magia jest wszechobecna i to ona kształtuje życie ludzi. Molly Blackwater mieszka w Królestwie. lecz pewnego dnia odkrywa w sobie zakazane magiczne zdolności. Dręczą ją wizje wojny między dwoma mocarstwami. Kiedy w końcu dochodzi do wybuchu konfliktu. Molly staje przed arcytrudnym wyborem: po której stronie ma się opowiedzieć? W swojej ojczyźnie została wyklęta. ponieważ jest wiedźmą. Druga strona traktuje ją podejrzliwie. bo przecież może być szpiegiem…

Wydawnictwo: Akurat

Cena:


Program lojalnościowy – od zbierania punktów do grywalizacji

Autor: Chrąchol-Barczyk Urszula

Książka stanowi doskonałe narzędzie zarówno dla firm chcących stworzyć własny program lojalnościowy. jak i dla tych. którzy już program posiadają. Dzięki zaprezentowanym case study można dostrzec trendy i rozwiązania. jakie współcześnie oferują programy lojalnościowe swoim uczestnikom. Wśród przeanalizowanych przykładów znajdują się programy nagradzane w ogólnopolskich konkursach zarówno w obszarze B2B. jak i B2C. Książka zawiera także rozważania teoretyczne dotyczące omawianego pojęcia oraz wskazuje na decyzje. które należy podjąć. tworząc program lojalnościowy.

Wydawnictwo: edu-Libri

Cena: 40


Wszystkie kroniki wina

Autor: Marek Bieńczyk

Warren Winiarski. wybitny winiarz kalifornijski. powiada. że wino pozwala dopełnić w nas to. co niedopełnione. dokończyć to. co niedokończone. Trudno lepiej określić. czym jest wino jako substancja magiczna. która czyni z jego wielbicieli nieformalną sektę rozproszoną po całym świecie. Właśnie tę magię próbuje zgłębić Marek Bieńczyk w kronikach pisanych od lat.

„Przyjemność bycia winomanem jak stado szympansów na wielu siedzi gałęziach”. czytamy w jednej z nich. Marek Bieńczyk – znany pisarz. laureat Nagrody Literackiej Nike 2012 – z pasją. ale też z humorem. śmiechem i dystansem opowiada o winie na różne sposoby. Albowiem przyjemność płynąca z wina polega nie tylko na degustowaniu. na duchowych uniesieniach czy na poznawaniu tajników produkcji. Równie ważna jest gawęda. opowieść.

11.5: https://woblink.com/ebook/oliver-twist-wydanie-dwujezyczne-charles-dickens-139457u

Cena:


Ukryte przyczyny refluksu i zgagi

Autor: Aviv Jonathan

Dlaczego tak wielu z nas cierpi z powodu refluksu i zgagi?

Kiedy powszechnie reklamowane preparaty mające zwalczać zgagę i kwaśny smak w ustach nie pomagają. czas zastanowić się nad przyczyną tych zjawisk. Dzięki latom specjalistycznych badań dr Jonathan Aviv odkrył zarówno ukryte objawy. jak i przyczyny tych dolegliwości. Wszystko zaczyna się od sposobu odżywania. 

Pomóż sobie już teraz

Masz dość cierpienia i zastanawiania się. co jeszcze mógłbyś zrobić. aby pozbyć się problemów żołądkowych? Dzięki tej książce zmienisz swoją dietę i pożegnasz się z nimi raz na zawsze. Autor przedstawia kompleksowy. trwający zaledwie 28 dni. program uzdrawiania wszelkich związanych z nadkwasotą dolegliwości. 

Uwolnij się od refluksu i zgagi na dob

24.2: https://woblink.com/ebook/podrecznik-tarota-arkana-male-jak-wedrowiec-zostaje-mistrzem-kulesza-sylwia-139025u

Cena:


Słowacki – wielki nieobecny

Autor: Nawrocka Ewa

W roku 2009. w dwusetną rocznicę urodzin poety. stwierdzono. że wbrew powszechnemu pesymizmowi „Kordian nie chce zejść ze sceny”. co miało znaczyć. że dramaty Słowackiego utrzymują się na scenach polskich z dostateczną częstotliwością. Ale czy liczba teatralnych realizacji przekłada się na fortunne teatralnie koncepty interpretacyjne? Jestem pesymistką. stąd tytuł tej książki: Słowacki – wielki nieobecny. Nieobecny w lekturze. myśleniu. rozumieniu poza wąską grupą specjalistów. Nie jest jedyny w tym blednięciu swojego obrazu i zanikaniu własnej obecności w pamięci. wrażliwości słuchowej. poruszeniach wyobraźni w naszej współczesnej epoce. niechętnej czytaniu. słuchaniu. myśleniu…

Zgromadzone tutaj teksty. widziane z dzisiejszej perspektywy. mówią przede

:

Cena:a giddens, ulga fiedorczuk, peyote koraliki, konrad szcześniak, ubg biblia, wolnomularstwo symbole, eugeniusz zieliński, lisa randall, język lua podstawy, tomasz sanecki, wolański edycja tekstów pdf, katarzyna kopczewska, chcieć mniej minimalizm w praktyce, wydawnictwo akademickie, polscy podróżnicy i odkrywcy…