Tajemnica Królestwa Strongwaldu

Autor: Michał Wichowski

Tajemnica Królestwa Strongwaldu opowiada o przygodach ucznia szkoły podstawowej. 11-latka. Mateusza. który zostaje porwany przez króla czarodziejskiej krainy potrzebującego jego pomocy. Chłopiec jest jedyną osobą. która może wyruszyć w niebezpieczną podróż i zdobyć proszek. który odczaruje dwie córki króla. przemienione przez złego smoka w kamienne posągi. Mateusz do pomocy dostaje trzech towarzyszy; czarodzieja. niedźwiedzia i malutką jak muszka latającą elfkę. Do pokonania mają trzy krainy. w których wielu już śmiałków wysłanych przed Mateuszem poginęło. A ostatnia kraina. czwarta – tam gdzie znajduje się czarodziejski proszek – też jak się okazuje. nie jest tak przyjazna jak się na początku wydaje. Mateusz przeżywa liczne przygody. pokonuje wiele przeszkód i trudn

37: https://woblink.com/ebook/psy-domowe-i-sluzbowe-joanna-stojer-polanska-joanna-pulit-133700u

Cena: Joanna Pulit


Odwet oceanu

Autor: Frank Schätzing

Jak wiele ingerencji człowieka może znieść natura?

Co się wydarzy. gdy żywioł w końcu się zbuntuje?

Peruwiański rybak ginie bez śladu na morzu. U wybrzeży Norwegii

eksperci od odwiertów naftowych odkrywają na dnie zagadkowe

kolonie robaków. Potem wydarzenia następują jedno po drugim.

Wieloryby i delfi ny atakują łodzie z pasażerami. Parzące meduzy

przepędzają turystów z plaż. W restauracjach eksplodują homary.

rozpryskując śmiertelnie niebezpieczną substancję. Miliardy krabów

wychodzą z morza i zatruwają miasta na wschodnim wybrzeżu Ameryki.

I wreszcie połowa Europy znika pod wodą na skutek potężnego

tsunami…

Świat morski. zagrożony przez bezmyślną działalność człowieka.

musi się bronić.

Thriller ekologiczny bazujący na rzetelnej wiedzy naukowej.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 47.9


Niepodległa

Autor: Lech Makowiecki

Tomik „Niepodległa” wpisuje się w moją misję edukowania Polaków za pomocą szlachetnie pojmowanej rozrywki. Edukacja nie musi być nudna! Nawet nie powinna… Wiele z tych wierszy i ballad jest już wykorzystywanych przez nauczycieli na lekcjach historii. Sami uczniowie wybierają je do prezentacji na szkolnych akademiach. patriotycznych przeglądach i rocznicowych festiwalach. a portal YouTube wypełniony jest coverami moich piosenek: od wersji balladowych przez rocka po wykonania chóralne i orkiestralne.

Mam nadzieję. że tomik „Niepodległa” zainspiruje innych polskich twórców do godnego i pięknego opowiadania o naszej Ojczyźnie. Tak jak to czynili niegdyś najwięksi: Mickiewicz. Chopin. Matejko. Paderewski i inni. a przed czym tak mocno wzbrania się dziś mainstream naszych artystów „Europejczyków”. Dlatego stawiam na młodzież! I wierzę. że ten zbiór wierszy i tekstów będzie najlepszym prezentem od wychowawców/rodziców/dziadków dla otwierającego się na polskość młodego. patriotycznego pokolenia. Być może dzięki temu przebudzeniu powstaną nowe. odwołujące się do historii Polski przeboje?

Lech Makowiecki

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 25historia pewnej niewierności, dragon age inkwizycja poradnik pdf, jarosław grzędowicz hel 3, syn mafii pdf, scott carney, słowotwórstwo angielski, zausznica, wyspa singli, claudia horoskop 2019, diana palmer zapowiedzi, varian mikroekonomia, dance sing love 3, zasada wyłączności, historia pielęgniarstwa w polsce, metodologia badań nad edukacją, bieguni audiobook, żona zygmunta iii wazy, zaraza ambroziewicz, cel uświęca środki znaczenie…