Co pozwala powiedzieć noc

Autor: Pierre J. Mejlak

Kobieta cieszy się na wieść o śmierci męża. Do mieszkania młodej pary wlatuje wrona i niszczy wyobrażenia tej dwójki na temat ich związku. Umierający ojciec wysyła syna w podróż do dawnej kochanki. Młody chłopak zaprzyjaźnia się ze spalonymi zapałkami. a wdowa przywłaszcza sobie rękopis powieści. którą pisał jej mąż.

Czy o granicznych momentach w życiu można mówić lekko i żartobliwie? Co pozwala powiedzieć noc to zbiór. który – choć mocno osadzony w codzienności – zaskakuje.

Oto proza z samego serca Morza Śródziemnego. Mejlak to nowy głos europejskiej literatury. wrażliwy obserwator i uważny kolekcjoner ludzkich nastrojów.

Wydawnictwo: Książkowe Klimaty

Cena: 28


Tak będzie prościej

Autor: Przemysław Semczuk

To nie tylko kryminał! To powieść społeczna o tym. jak młoda jest nasza poprawność polityczna. – Marcin Wroński

W 1993 roku zabójstwo przewodnika sudeckiego Tadeusza Stecia jest sensacją. Cała Jelenia Góra plotkuje o skarbach. które zgromadził. i o przyjaźni z zamordowanym byłym premierem Piotrem Jaroszewiczem. Dla policji kluczem do sprawy jest jednak homoseksualizm ofiary. Tymczasem dochodzi do kolejnych zagadkowych morderstw. a śledztwo prowadzi w góry. do karkonoskich schronisk i tropem przemytników na przejścia graniczne. Czy w grę wchodzi przemyt. a może powiązania z Jaroszewiczem. tajne archiwa i złoto. które Niemcy wywieźli z Wrocławia w ostatnich dniach wojny? Gdy podejrzanego udaje się w końcu namierzyć w środowisku homoseksualistów. wtedy okazuje się. że…

Osnuta na faktach powieść doskonale ukazuje też społeczną rzeczywistość czasów przemiany ustrojowej. kiedy to milicja z dnia na dzień stała się policją. dawni funkcjonariusze służb bezpieczeństwa nadal mieli wiele do powiedzenia. a zwykli ludzie starali się znaleźć swoje miejsce w nowym systemie.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 30.9


Marnotrawny świat

Autor: Fulton J. Sheen

‚Marnotrawny świat’ to cykl rozważań z lat 1935–1936. prezentowanych w nocnym programie radiowym The Catholic Hour (Godzina Katolicka). którego Fulton J. Sheen przez ponad dwie dekady był gospodarzem. Amerykański duchowny zaskakuje czytelnika oryginalną interpretacją ewangelicznej przypowieści o synu marnotrawnym. Rolę młodszego syna przypisuje cywilizacji zachodniej. która po wiekach błądzenia powróci do domu Ojca. na łono Kościoła. Odrzuciliśmy Pismo Święte i wiarę w istnienie Boga. zanegowaliśmy konieczność istnienia religii. ale za chwilę dojrzejemy do tego. by powrócić do Ojca – przekonuje autor. Dopełnienie stanowi druga część książki. Arcybiskup dowodzi w niej. że ostatnie słowa Chrystusa na krzyżu korespondują z siedmioma częściami Mszy Świętej. która tym samym staje się odzwierciedleniem dramatu odkupienia świata.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 22.99


Lekarz z Sycylii

Autor: Annie Claydon

Piękna archeolog Rose Palmer podczas wizyty z synem w sycylijskim szpitalu poznaje przystojnego radiologa. Mattea di Salvo. Od pierwszej chwili są sobą urzeczeni. Oboje mają za sobą nieudane związki. ale słońce. morze i wino są po ich stronie. Każde z nich musi samo wyciągnąć wnioski ze swojej przeszłości. Czy potrafią zaufać jedno drugiemu i uwierzyć. że dadzą sobie szczęście?

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


ISBN

9788363444525: Wydawnictwo

Format

25: https://woblink.com/ebook/tylesmy-juz-przeszli-dziennik-pisany-w-bunkrze-zolkiew-1942-1944-clara-kramer-anna-wylegala-125429u

Cena: Anna Wylegałastany zagrożenia życia, death stranding solucja, kuchnia góralska, podstawy pielęgniarstwa tom 1, paradoks w literaturze, genetyka sprawdzian nowa era, średniowieczna opowieść z fantastycznymi zwierzętami, roman szymański dziewczyna, zwrotnik raka miller, estp-a, sadowski biologiczne mechanizmy zachowania się ludzi i zwierząt, sprawdziany klasa 4, wiedźmin tom 1 audiobook, czy człowiek to zwierze, pomnik cesarzowej achai tom 1 pdf, camilla lackberg fabrykantka aniołków pdf, diana palmer demony przeszłości część 2, egzamin gimnazjalny chemia pdf, karolcia kruger…