Ernesto. brat delfinów

Autor: Joanna Piotrowska

184Kiedy czuwają nad tobą bogowie

Pewnego wieczoru emerytowana pielęgniarka Rosa Sanchez znajduje na swoim ganku podrzucone niemowlę. Ernesto. bo tak nazwie chłopca. już wkrótce zmieni jej życie i stanie się całym jej światem. Kim tak naprawdę jest chłopiec? W jaki sposób trafił do domu na kubańskiej prowincji? Czy jego rodzice żyją ? A może rzeczywiście jest dzieckiem bogini Yemai. królowej oceanu. i bratem delfinów?

Ta niesamowita historia. garściami czerpiąca z powieści nurtu realizmu magicznego. uchyla drzwi do innego. fascynującego świata. Świata pełnego muzyki. magii i słońca. ale i rodzinnych tajemnic. które w trudnych czasach politycznego reżimu nabierają szczególnego znaczenia…

„Ernesto” ma to. czego brakuj

28: https://woblink.com/ebook/helvete-michal-skuza-129899u

Cena:


ISBN

9788381291798: Wydawnictwo

Format

34.99: https://woblink.com/ebook/the-perfect-game-tom-3-slodkie-zwyciestwo-j-sterling-130055u

Cena:


ISBN

9788394746988: Wydawnictwo

Format

35: https://woblink.com/ebook/angielski-10-ebookow-intensive-english-course-katarzyna-fratczak-133920u

Cena:


ISBN

9788324042944: Wydawnictwo

Format

26.99: https://woblink.com/ebook/biografia-prawdziwka-pal-karlsen-129990u

Cena:


Tajemnice XI gimnazjum. Unia

Autor: Błażewicz Sławomir

Kim byliśmy w przeszłości? Magiczna podróż w czasy renesansu.

Opowieść o przygodach czworga gimnazjalistów. którzy w magiczny sposób przenoszą się w czasy renesansu. Akcja powieści toczy się w roku 1569. a jej tło stanowią wydarzenia towarzyszące podpisaniu Unii Lubelskiej.

Licentia poetica pozwala autorowi ożywić wybitne postaci epoki – króla Zygmunta Augusta. dworzanina Andrzeja Firleja oraz wielkich poetów tej doby – Mikołaja Reja. Jana Kochanowskiego i Sebastiana Klonowica. W opowiadaną historię autor wplata również wątek miłości króla do Barbary Radziwiłłówny. przywołując przy tym postać legendarnego mistrza. Jana Twardowskiego. którego rolę w powieści trudno przecenić.

Wydawnictwo: Novae Res

Cena: Alicja Izdebska


Bona. Zmierzch Jagiellonów

Autor: Magdalena Niedźwiedzka

Pierwsza z cyklu biograficznych powieści Magdaleny Niedźwiedzkiej „Zmierzch Jagiellonów”.

Polityka i spisek. wojny. krew i bezwzględność zmieniają ludzi w bestie. które w renesansowych stolicach Europy przeistaczają się w wielkich humanistów. mecenasów sztuki i obrońców wiary. Oto ludzie targani namiętnościami. nieufni. pogrążający się w obsesjach i samotni: król Polski Zygmunt I Stary. wielki mistrz krzyżacki Albrecht Hohenzollern. Anna – księżna mazowiecka – oraz inne wybitne osobistości pierwszej połowy XVI wieku. a wśród nich przede wszystkim Bona Sforza – królowa Polski i wielka księżna litewska. Życie nauczyło ją skrywania uczuć. Już jako dziecko była świadkiem zdrady. śmierci. okrucieństwa i bezwzględności. Zrozumiała. że ludzie to wyłącznie zabawki w rękach nielicznych i że nikt. nawet własna rodzina. nie jest gwarancją bezpieczeństwa. zapewnia je wyłącznie status społeczny i bogactwo. Bała się kochać. ponieważ miłość oznaczała tylko ból.

Dokąd zmierzają i czego pragną?

Kolejna z cyklu:

Barbara Radziwiłłówna

Magdalena Niedźwiedzka – autorka zbeletryzowanych biografii ‚Królewska heretyczka’ i ‚Maria Skłodowska-Curie’ oraz cyklu ‚Opowieści z angielskiego dworu’. Łączy pracę na uczelni technicznej z pisaniem powieści. W wolnych chwilach maluje obrazy olejne.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 35.9


Księżniczka mafii

Autor: Marisa Merico

Marisa Merico przez kilkanaście lat przemycała pieniądze. broń i narkotyki warte miliony. Widziała mafijne egzekucje

Kiedy trzynastoletnia Marisa poznała swojego ojca. była nim zachwycona. Dla niej Emilio Di Giovine był wspaniały. czarujący i kochający. Dla reszty świata – brutalny i bezwzględny. Wiedziała. że zrobi dla niej – dla swojej ‚księżniczki’ wszystko. ale nie spodziewała się. jak wiele zażąda w zamian…
Porzuciła spokojne życie w Blackpool. gdzie mieszkała z matką Angielką. żeby wrócić do ojca. do Mediolanu. Nie miała pojęcia. że wkracza do najpotężniejszego imperium narkotyków. broni i prania brudnych pieniędzy. Kiedy zakochała się w najbardziej zaufanym żołnierzu ojca. Emilio uznał. że jest gotowa poznać prawdę o rodzinnym biznesie. Wkr

29.99: https://woblink.com/ebook/transformersi-agata-jakobczak-129987u

Cena:hinduizm założyciel, marta buczek, maria molicka bajki terapeutyczne, lalka bohaterowie trzecioplanowi, techniki negocjacji pdf, procesy gospodarcze, niebezpieczne związki pdf, konstytucja rp audiobook, honoriusz balzak, zranione uczucia online, położnictwo i ginekologia repetytorium bręborowicz pdf, arkadiusz jawień, kamienie na szaniec ksiazka, jak podrywają szejkowie pdf, andragogika pdf, thriller prawniczy, anatomia i fizjologia człowieka michajlik pdf, mariusz koperski, imperium grzechu pdf doci, szustak audiobook…