Pasma i smugi

Autor: Janusz Limon

„W promieniach słońca przesuwają się pasma i smugi naszego życia związane z cierpieniem. rozkoszą. rozpaczą. bólem. radością i lękiem – pomiędzy nimi przebiega smuga cienia śmierci. Zabłąkani na granicy między światłem i cieniem. To my”.

Janusz Limon spogląda na pasma i smugi ludzkiego życia za pomocą szkiełka i oka lekarza genetyka. ale i sercem humanisty.

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Cena: 25


Freja

Autor: Matthew Laurence

KIM JEST FREJA?Freja jest mitem. Jest legendą.W okresie swojej świetności była nordycką boginią miłości. seksualności. magii. piękna. wojny i śmierci. Dowodziła armiami i podbijała królestwa. Była kochana. szanowana i czczona.Lecz czasy się zmieniły i stała się historią. Teraz zamieszkuje w szpitalu psychiatrycznym na Florydzie i czeka. aż ktoś znowu w nią uwierzy.Czy Freja XXI wieku znów znajdzie wyznawców. okazję do zaistnienia i zdobycia sławy?

Wydawnictwo: Jaguar

Cena: 33


Basza smaku

Autor: Ersin Saygin

Wyobraź sobie. że za pomocą potraw możesz wpływać na emocje innych ludzi. Wyobraź sobie. że jesteś w stanie odkryć wszystkie istniejące smaki. Jeśli to potrafisz. jesteś… baszą smaku.

Imperium osmańskie. XVII wiek. Młody. wybitnie utalentowany kucharz. dzięki ogromnej biegłości w sztuce przyrządzania dań. dostaje się do pałacowej kuchni. Jego celem nie są jednak uznanie czy bogactwa. ale zemsta. Gdy chłopak przekracza mury pałacu. prawda powoli zaczyna wychodzić na jaw. Czyżby już tu kiedyś był? Stopniowo poznajemy sekrety jego dzieciństwa: brutalna masakra na rodzinie sułtańskiej. ucieczka z pałacu. droga do doskonalenia się w sztuce kulinarnej. niezwykli przewodnicy pomagający zdobyć niecodzienne umiejętności. a także Kamer – jego jedyna miłość i największa strata.

Historia pełna

31.9: https://woblink.com/ebook/banda-niematerialnych-szalencow-krasowska-maria-126042u

Cena:


Urok późnego lata tom I

Autor: Agnieszka Janiszewska

Czy za błędy popełnione w młodości trzeba płacić przez całe życie?

Dzieciństwo małej Ady rozpoczyna się od tragedii. która położy się cieniem na całym jej życiu. Nienawiść do macochy i żal do ojca staną się głównymi uczuciami. jakie dziewczyna będzie w sobie pielęgnować przez całą młodość. Dopiero po wielu latach okaże się. że w tej historii jest mnóstwo tajemnic i niedopowiedzianych wątków. Czy ich rozwikłanie przyniesie ulgę i przebaczenie. czy wręcz przeciwnie – sprawi. że jeszcze trudniej będzie bez żalu myśleć o miejscu. z którego się pochodzi i ludziach. których się kocha?

– Kiedy wyjeżdżamy? – spytała dziewczyna.

– Nie ma pośpiechu – odparła tym samym cierpkim tonem matka. – Choć z dru

28: https://woblink.com/ebook/andromeda-kasiuk-anna-127290u

Cena:


Fake newsy i inne fałszerstwa od średniowiecza do XXIw.

Autor: Boese Alex

Żyjemy w czasach powszechnego dostępu do informacji. ale i w epoce powszechnej dezinformacji. Oszukuje się nas w telewizji. radiu. prasie. Internecie. Jak to się dzieje. że dysponując wszelkimi środkami umożliwiającymi odkrycie prawdy. wciąż tak łatwo dajemy się wprowadzać w błąd?
Ta książka usiłuje odpowiedzieć na to pytanie.
• Papież Jan VIII. który był kobietą (na dodatek brzemienną)
• Podróbki fragmentów krzyża. na którym zmarł Jezus i strzępów Całunu Turyńskiego
• Podróże Guliwera – oszustwo Jonathana Swifta
• XIX-wieczne perpetuum mobile
• Olbrzym z Cardiff – spreparowana skamielina
• Przepiłowywanie Manhattanu
• Ludzie nietoperze – odkrycie życia na Księżycu
• Wojna świató

32.8: https://woblink.com/ebook/oslepiona-ewa-ratajczyk-nash-tina-125725u

Cena:


Od Banjo Patersona do Meliny Marchetty. Adaptacje literatury australijskiej

Autor: Opracowanie zbiorowe

Od Banjo Patersona do Meliny Marchetty to kolejny tom w serii poświęconej adaptacjom filmowym literatur narodowych. Autorzy niniejszego zbioru analizują wybrane utwory literatury australijskiej – zarówno klasycznej. z przełomu XIX i XX wieku. jak i tej bardziej współczesnej – oraz ich filmowe lub telewizyjne adaptacje. Znalazło się tu miejsce zarówno dla powieści Oko cyklonu noblisty Patricka White’a. jak i dla Ptaków ciernistych krzewów Colleen McCullough. największego sukcesu komercyjnego literatury australijskiej. dla wybitnych dzieł filmowych. takich jak Piknik pod wiszącą skałą Petera Weira. a także dla najważniejszych bohaterów tamtejszej historii i mitologii. Wiele opisanych adaptacji filmowych zreal

32: https://woblink.com/ebook/warszawskie-pasaze-krzysztof-rutkowski-125703u

Cena:


ISBN

9788324042760: Wydawnictwo

Format

31.99: https://woblink.com/ebook/juz-nie-zyjesz-cassidy-cody-doherty-paul-126054u

Cena: Doherty Paulporadnik gothic 1, nieśmiertelni severski, naprawa jachtów, rozbiory poslki, trofea watch dogs 2, zaginiony świat jurassic park, rodo w przedszkolu, lżejszy od fotografii, 1000 slow pl, minecraft ziarno, romantyzm daty graniczne, zamek z piasku który runął, wiersze osiecka, ksiazki mobi, werter pdf, kosmetologia tom 1, poirot prowadzi śledztwo, polska falanga, ibuk libra zut, tadeusz stegner…