Pasma i smugi

Autor: Janusz Limon

„W promieniach słońca przesuwają się pasma i smugi naszego życia związane z cierpieniem. rozkoszą. rozpaczą. bólem. radością i lękiem – pomiędzy nimi przebiega smuga cienia śmierci. Zabłąkani na granicy między światłem i cieniem. To my”.

Janusz Limon spogląda na pasma i smugi ludzkiego życia za pomocą szkiełka i oka lekarza genetyka. ale i sercem humanisty.

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Freja

Autor: Matthew Laurence

KIM JEST FREJA?Freja jest mitem. Jest legendą.W okresie swojej świetności była nordycką boginią miłości. seksualności. magii. piękna. wojny i śmierci. Dowodziła armiami i podbijała królestwa. Była kochana. szanowana i czczona.Lecz czasy się zmieniły i stała się historią. Teraz zamieszkuje w szpitalu psychiatrycznym na Florydzie i czeka. aż ktoś znowu w nią uwierzy.Czy Freja XXI wieku znów znajdzie wyznawców. okazję do zaistnienia i zdobycia sławy?

Wydawnictwo: Jaguar

Basza smaku

Autor: Ersin Saygin

Wyobraź sobie. że za pomocą potraw możesz wpływać na emocje innych ludzi. Wyobraź sobie. że jesteś w stanie odkryć wszystkie istniejące smaki. Jeśli to potrafisz. jesteś… baszą smaku.

Imperium osmańskie. XVII wiek. Młody. wybitnie utalentowany kucharz. dzięki ogromnej biegłości w sztuce przyrządzania dań. dostaje się do pałacowej kuchni. Jego celem nie są jednak uznanie czy bogactwa. ale zemsta. Gdy chłopak przekracza mury pałacu. prawda powoli zaczyna wychodzić na jaw. Czyżby już tu kiedyś był? Stopniowo poznajemy sekrety jego dzieciństwa: brutalna masakra na rodzinie sułtańskiej. ucieczka z pałacu. droga do doskonalenia się w sztuce kulinarnej. niezwykli przewodnicy pomagający zdobyć niecodzienne umiejętności. a także Kamer – jego jedyna miłość i największa strata.

Historia pełna

31.9: https://woblink.com/ebook/banda-niematerialnych-szalencow-krasowska-maria-126042u

Urok późnego lata tom I

Autor: Agnieszka Janiszewska

Czy za błędy popełnione w młodości trzeba płacić przez całe życie?

Dzieciństwo małej Ady rozpoczyna się od tragedii. która położy się cieniem na całym jej życiu. Nienawiść do macochy i żal do ojca staną się głównymi uczuciami. jakie dziewczyna będzie w sobie pielęgnować przez całą młodość. Dopiero po wielu latach okaże się. że w tej historii jest mnóstwo tajemnic i niedopowiedzianych wątków. Czy ich rozwikłanie przyniesie ulgę i przebaczenie. czy wręcz przeciwnie – sprawi. że jeszcze trudniej będzie bez żalu myśleć o miejscu. z którego się pochodzi i ludziach. których się kocha?

– Kiedy wyjeżdżamy? – spytała dziewczyna.

– Nie ma pośpiechu – odparła tym samym cierpkim tonem matka. – Choć z dru

28: https://woblink.com/ebook/andromeda-kasiuk-anna-127290u

Fake newsy i inne fałszerstwa od średniowiecza do XXIw.

Autor: Boese Alex

Żyjemy w czasach powszechnego dostępu do informacji. ale i w epoce powszechnej dezinformacji. Oszukuje się nas w telewizji. radiu. prasie. Internecie. Jak to się dzieje. że dysponując wszelkimi środkami umożliwiającymi odkrycie prawdy. wciąż tak łatwo dajemy się wprowadzać w błąd?
Ta książka usiłuje odpowiedzieć na to pytanie.
• Papież Jan VIII. który był kobietą (na dodatek brzemienną)
• Podróbki fragmentów krzyża. na którym zmarł Jezus i strzępów Całunu Turyńskiego
• Podróże Guliwera – oszustwo Jonathana Swifta
• XIX-wieczne perpetuum mobile