Tyleśmy już przeszli … Dziennik pisany w bunkrze (Żółkiew 1942-1944)

Autor: Clara Kramer

Clara Kramer urodziła się w 1927 r. w Żółkwi jako Klara Schwarz. Była pierwszym dzieckiem Salki z domu Reitzfeld (1904–1959) i Meira (Majera) Schwarza (1886– 1959); w 1928 r. na świat przyszła jej młodsza siostra. Mania. Rodzina mieszkała w mieście od zawsze. Dziadek ze strony matki Szymon Reitzfeld (zm. 1941) był wraz z mieszkającymi w sąsiedztwie rodzinami Patrontaschów i Mehlmanów właścicielem tłoczni oleju. zwanej potocznie olejarnią. którą zarządzał Meir Schwarz. Historii życia autorki dziennika nie sposób opisać inaczej. jak na tle historii jej miasta rodzinnego i jego społeczności żydowskiej. Żółkiew leżała przed wojną w województwie lwowskim Drugiej Rzeczypospolitej i była dość typowym galicyjskim miasteczkiem

:

Cena:


ISBN

9788363444099: Wydawnictwo

Format

34: https://woblink.com/ebook/zydzi-w-powstanczej-warszawie-barbara-engelking-dariusz-libionka-125688u

Cena: Dariusz Libionkapolacy w armii pruskiej, ames oczami jezusa, książka memy, czasy angielski pdf, liczydło japońskie, wygaśnięcie zobowiązania, zew krwi książka, toporowski, kable elektroenergetyczne, kandydatki na żonę, bezdroża online, ewa maj, toca race driver 1, mały książe po angielsku pdf, hanna makurat, prawo miłości pdf, michio kaku hiperprzestrzeń, metro 2033 pdf, byłam dziewczyną mafii pdf, kronika polska gall anonim, zrozumiec programowanie, stephen king oczy smoka, dorota kaszuba, opowiadania erotyczne audiobook…