Sherlock Holmes. Z Tajnych Akt Światowej Sławy Detektywa (Tom 15). Sherlock Holmes. Z Tajnych Akt Światowej Sławy Detektywa. Tom 15: Miłosny szał króla złodziei

Autor: praca zbiorowa

Sherlock Holmes to jeden z tych bohaterów popkultury. którego nikomu przedstawiać nie trzeba. „Miłosny szał króla złodziei” to jedno z wielu nieautoryzowanych przez Arthura Conan Doyle’a opowiadań o przygodach legendarnego londyńskiego detektywa i jego ucznia Harry’ego Taxona. Holmes rozwiązuje kryminalną zagadkę. nie tylko wykorzystując swoje niezwykłe talenty w dziedzinie dedukcji i szeroką wiedzę z zakresu chemii i psychologii. lecz także bezpośrednio stawiając czoła przemocy przy użyciu… pięści. Zagadkowe morderstwa. tajemnicze zaginięcia. zuchwałe kradzieże sprawiają. że czytelnik poczuje. że jest otoczony przez wszechogarniające zło.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 9.9


Janko Muzykant

Autor: Henryk Sienkiewicz

Akcja utworu toczy się w XIX wieku w polskiej społeczności. która żyje pod zaborem rosyjskim. Janko jest chorowitym chłopcem. Spośród innych wiejskich dzieci wyróżnia go talent muzyczny. Pewnego dnia zafascynowany dźwiękiem skrzypiec zakrada się do dworu. by dotknąć instrumentu. Zostaje oskarżony o próbę kradzieży i skazany na karę chłosty. Umiera z powodu zbyt surowej kary.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


ISBN

9788325709990: Wydawnictwo

Format

15.9: https://woblink.com/ebook/sw-monika-ideal-matki-chrzescijanki-frances-alice-forbes-28564u

Cena:


Esencja

Autor: Krzysztof Bonk

Na świat przybywają dwie antagonistyczne siły w postaci esencji: serca i umysłu. Gotowe są stoczyć ze sobą walkę na śmierć i życie. nie przebierając w środkach. W ich konflikt uwikłani zostają doświadczony przez los wojownik. niezwykle defensywnie usposobiony generał oraz utalentowana złodziejka.

Esencja to bezkompromisowa powieść fantasy spod znaku magii i miecza pełna rozmachu. krwawej akcji i czarnego humoru.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 9


ISBN

9788324045600: Wydawnictwo

Format

32.99: https://woblink.com/ebook/pragnienie-metafizyczne-karol-tarnowski-28371u

Cena:


ISBN

9788377917350: Wydawnictwo

Format

5.9: https://woblink.com/ebook/zew-krwi-jack-london-28243u

Cena:


Poziom życia ludności wiejskiej o niepewnych dochodach

Autor: Sławomir Kalinowski

„Opracowanie to istotnie poszerza naszą wiedzę dotyczącą sytuacji ludności wiejskiej w Polsce o niepewnych dochodach. Jest to fakt niewątpliwy. Oryginalny. samodzielnie zebrany i bardzo staranie oraz poprawnie przetworzony materiał źródłowy pozwoliły Autorowi na przedstawienie tekstu który stanie się na wiele lat punktem odniesienia do dalszych analiz dotyczących zmian

w poziomie życia ludności wiejskiej. Dodatkowym walorem pracy jest imponujący zestaw wykorzystanej literatury. która może stać się dobrym przewodnikiem dla kontynuatorów dalszych. bardziej specjalistycznych badań.” Prof. dr hab. Józef Orczyk – Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Rektor Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Przewodniczący Komitetu Nauk o Pracy i Po

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Japonizm w sztuce modernizmu

Autor: Aneta Pawłowska

Publikacja prezentuje fascynację europejskich artystów i intelektualistów sztuką japońską. a w szczególności drzeworytem ukiyo-e. Było to istotne zjawisko kultury przełomu XIX i XX wieku. Autorki skoncentrowały się na inspiracjach widocznych w dziełach artystów związanych z impresjonizmem i postimpresjonizmem francuskim. takich jak Eduard Manet. Claude Monet. Edgar Degas. Paul Gauguin oraz Henri de Toulouse-Lautrec. Ponadto omówione zostały wpływy sztuki japońskiej na twórczość malarzy akademickich. np. George’a Hendrika Breitnera. znakomitego malarza ewoluującego od realizmu do impresjonizmu oraz artystów związanych z kolonialną Afryką Południową.

 

W książce ukazano w znacznie precyzyjniejszy sposób. jak wielki był wpływ sztuki japońskiej na impresjonizm i postimpresj

19: https://woblink.com/ebook/walka-swietych-z-diablem-praca-zbiorowa-28587u

Cena:opracowanie tajemniczy ogród, prawo pomocy społecznej iwona sierpowska pdf, panny z wilka pdf, kropka książka pdf, the pied piper, szkoła dla zabójców, czas i miejsce akcji oskar i róża, łukasz drobiec, joseph conrad i narodziny globalnego świata, europa universalis 2 poradnik, celibat opowieść o miłości i pożądaniu pdf, justyna jasiewicz, nowe znajomości, david bowie książka, bez skrupułów pdf, maria skłodowska curie biografia, biblioterapia pdf, kurs pisarstwa…