ISBN

9788372295262: Wydawnictwo

Format

32.9: https://woblink.com/ebook/plaga-samobojcow-suzanne-young-17805u

Cena:


ISBN

978-83-01-19352-2: Wydawnictwo

Format

59.9: https://woblink.com/ebook/systemy-informatyczne-w-zarzadzaniu-procesami-workflow-bartlomiej-gawin-17714u

Cena:


9788374533218

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

EPUB.MOBI

https://woblink.com/ebook/rycerz-i-smierc-o-elegiach-duinejskich-rainera-marii-rilkego-katarzyna-kuczynska-koschany-18013u: https://woblink.com/product-publication/download/18013/epub

Cena:


Antologia 100/XX

:

Autorzy: Bolesław Prus. Edward Słoński. Maria Helena Szpyrkówna. Ferdynand Ossendowski. Wanda Mazanowska. Zdzisław Kleszczyński. O.P. [dziennikarz „Tajnego Detektywa”]. Helena Boguszewska. Stefania Zahorska. Bernard Singer. Arkady Fiedler. Jerzy Rogowicz. Józef Kisielewski. Roman Fajans. Stanisław Nogaj. Jan Dąbrowski. Zofia Petersowa. Jerzy Pytlakowski. Rachela Auerbach. Kazimierz Koźniewski. Kazimierz Dziewanowski. Lesław Gnot. Klemens Krzyżagórski. Jerzy Ambroziewicz. Olgierd Budrewicz. Monika Warneńska. Andrzej Brycht. Maria Osiadacz. Bogdan Szczygieł. Wiesława Grochola. Helena Kowalik. Ewa Szumańska. Wiktor Osiatyński. Jakub Kopeć. Wojciech Adamiecki. Romuald Karaś. Joanna Siedlecka. Jacek Snopkiewicz. Teresa Torańska. Stanisław Stanuch. Jerzy Szperkowicz. Radosław Sikorski. Piotr Pytlakowski. Wojciech Górecki. Olga Stanisławska.

Wydawnictwo: ILLUMINATIO

Cena: 29.9


Cztery kobiety Boga. Ladacznica. czarownica. święta. głupia gęś – stosunek Kościoła do kobiet

Autor: Guy Bechtel

Przez dwadzieścia stuleci stosunek Kościoła Katolickiego do kobiety był sprzeczny. Podziwiano jej łagodność. dziewictwo. uczucia macierzyńskie. lecz podejrzewano. że w głębi duszy każda niewiasta jest rozpustnicą. czarownicą lub głupia gęsią. Kościół nie był przychylny również swoim świętym. gdyż uwłaczając skromności przypisanej ich płci. wychodziły z cienia i przestawały być anonimowe. Przez wieki Kościół wymagał od kobiety jedynie podporządkowania. Sprzeciwiał się jej wyzwoleniu. kształceniu. a także dostępowi do kultury i pracy. Dzisiaj nie dopuszcza kobiet do święceń. Niniejsza książka próbuje odpowiedzieć na pytanie. gdzie tkwi źródło przekonania o niższości kobiety. obecnego prawie we wszystkich religiach. również w judaizmie i islamie. Historia chrześcijańskiego antyfeminizmu rzuca światło na prowadzoną dzisiaj walkę Kościoła z antykoncepcją. aborcją. używaniem prezerwatyw itd.

Wydawnictwo: Dialog

Cena: 23


ISBN

9788327154163: Wydawnictwo

Format

41: https://woblink.com/ebook/szwajcaria-i-nazisci-jak-alpejska-republika-przetrwala-w-iii-rzeszy-stephan-halbrook-17827u

Cena:cudowna podróż selma lagerlof, podstawy biologii komórki alberts pdf, marketing podręcznik, prokurator książka pdf, niemiecki medyczny pdf, dzieci z bullerbyn mobi, audiobooki, janusz kocik, mobi dziennik lisia góra, nęcka psychologia poznawcza, dermatologia dla kosmetologów pdf, matki które nie potrafią kochać, o miłości wroga interpretacja, ostatnie objawienia, jeszcze krótsza historia czasu pdf, freakonomia pdf, karolcia zadania do lektury, wałęsa człowiek z teczki, world war z…