Wielkie nadzieje

Autor: Charles Dickens

Bohaterem powieści jest Pip. chłopiec wychowywany przez swoją siostrę i jej męża. kowala. Pewnego dnia malec spotyka ukrywającego się przestępcę. który uciekł z więzienia. Pip po kryjomu przynosi mężczyźnie jedzenie. wódkę i pilnik (wszystko ukradzione z domu swych opiekunów). Niedługo potem zbieg zostaje schwytany przez strażników. Nie będzie to jednak ostatnie ich spotkanie.

Mija kilka lat. Pip pracuje jako czeladnik u swojego szwagra. jest nieszczęśliwie zakochany w Estelli. pięknej dziewczynce. wychowywanej przez bogatą. zdziwaczałą starą pannę. Niespodziewanie otrzymuje od anonimowego darczyńcy ogromną sumę pieniędzy. które pozwalają mu na rozpoczęcie edukacji w Londynie. Pip zaczyna wstydzić się swojego pochodzenia i oddala się od rodziny. Szybko jednak traci majątek (którego postano

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 33


ISBN

9788373777019: Wydawnictwo

Format

19.1: https://woblink.com/ebook/choroba-pierwszym-krokiem-do-pelni-zdrowia-godlewska-monika-136254u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/135846/epub

1: Autor

:

Cena:


ISBN

9788320056228: Wydawnictwo

Format

159: https://woblink.com/ebook/medycyna-stylu-zycia-artur-mamcarz-daniel-sliz-135269u

Cena:pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywnej opieki, dragon age inkwizycja najlepsza drużyna, divinity: grzech pierworodny, latajace swinie, biomechanika fizjoterapia, agnieszka korzeniowska-polak, dzieci z bullerbyn opis, badania fizykalne pdf, piotr lesiak, max blecher, izabella wentz blog, christiane northrup, geografia fizyczna przykłady, tlumacz polsko lacinski, budownictwo ekologiczne pdf, sprawdziany z matematyki klasa 4, robert marszałek, podstawy techniki cyfrowej…