9788381320603: Wydawnictwo

29.9: https://woblink.com/ebook/tata-tadzika-stuhr-maciej-136505u

Teatr pod Białym Latawcem

Autor: Ilona Gołębiewska

Nowa powieść bestsellerowej autorki!

Zuzanna Widawska. do niedawna dziennikarka największego dziennika w kraju. z dnia na dzień traci pracę. Przez kilka miesięcy tuła się po tanich hotelach i szuka zajęcia. aż trafia do redakcji pisma „Kobieta Taka jak Ty” i zamieszkuje w kamienicy na warszawskiej Woli. Szefowa z piekła rodem stawia przed nią wyzwanie. dzięki któremu odwiedza fundację. organizującą Festiwal Magicznych Nut dla osób z różnymi typami niepełnosprawności.

W wolskim teatrze poznaje Elenę Nilsen. aktorkę teatralną i filmową z czasów PRL-u. która dni sławy ma dawno za sobą. Teraz pracuje z dziećmi ze swojej kamienicy. angażując je w projekt organizowania „teatrów podwórkowych”. jest także wolontariuszką w Fundacji Złotych Serc. Zuza i Elena nie wied

Ja także żyłam! Korespondencja

Autor: Astrid Lindgren

„Ta książka opowiada o dwóch kobietach. które spotkały się w powojennej Europie. zaprzyjaźniły i przez jedenaście lat prowadziły rozmowę w ponad sześciuset listach. Rzadko mówiły tylko o sobie. zawsze były ciekawe aktualnej sytuacji i życia intelektualnego tej drugiej”.

z „Przedmowy” Jensa Andersena i Jette Glargaard

W korespondencji Astrid Lindgren i Louise Hartung toczy się nieustająca rozmowa o życiu codziennym. pracy. marzeniach. literaturze. polityce. sztuce przyjaźni. a także o granicach miłości. Listy te są cennym dokumentem i portretem dwóch mądrych. samodzielnych i odważnych kobiet.

Książka została wzbogacona o blisko 30 unikatowych zdjęć.

Astrid Lindgren (1907–2002) – najbardziej znana na świecie autorka książek dla dzieci.

Wymyślanie historii dla najmłodszych zaczęła w wieku 34 lat. kiedy jej chora córeczka poprosiła o opowiedzenie jej czegoś. Tak powstała postać Pippi Pończoszanki. dziewczynki przełamującej konwencje świata dorosłych. Maszynopis nie został jednak zaakceptowany przez wydawnictwo. Pierwszą książką Astrid Lindgren przyjętą do publikacji została powieść dla dziewcząt „Zwierzenia Britt-Mari”. I tak w 1944 roku rozpoczęła się seria sukcesów szwedzkiej pisarki.

Napisała kilkadziesiąt książek. stała się jedną z najbardziej wpływowych osób w Szwecji. Książki słynnej Szwedki sprzedano do tej pory w ponad 100 milionach egzemplarzy i przetłumaczono na blisko 100 języków. często były także ekranizowane. Została uhonorowana dziesiątkami nagród szwedzkich i międzynarodowych. m.in. medalem Hansa Christiana Andersena (1958). International Book Award UNESCO (1993). Orderem Uśmiechu. a także nagrodą Right Livelihood Award w 1994 roku. 2 maja 1989 roku Uniwersytet Warszawski przyznał jej tytuł doktora honoris causa.

Louise Hartung (1905–1965) przyszła na świat w Münster jako najmłodsze z ośmiorga dzieci.

Będąc śpiewaczką. od połowy lat dwudziestych XX w. mieszkała w Berlinie. gdzie spotykała się z takimi artystami jak Kandinsky. Chagall i Paul Klee. Poznała też Bertolda Brechta i współpracowała z nim w 1928 r. przy prapremierze „Opery za trzy grosze”. Po zakończeniu II wojny światowej była zatrudniona w Hauptjugendamt (Głównym Urzędzie do Spraw Młodzieży) w Berlinie. gdzie zajmowała się między innymi propagowaniem czytelnictwa. Szczególnie zależało jej na wprowadzeniu książek Astrid Lindgren na rynek niemiecki.

Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA

Wenanty Katarzyniec. Polski Szarbel

Autor: Tomasz P. Terlikowski

„Święty Szarbel” z Kalwarii Pacławskiej

W trakcie krótkiego życia o. Wenanty Katarzyniec pomógł Maksymilianowi Kolbemu stworzyć media katolickie i objawił się jako wielki kaznodzieja. Zapewnił jednak swoich współbraci. że najwięcej uczyni… po śmierci.

Tak też się stało. Problem ze znalezieniem pracy. kupno samochodu. spłata wysokiego kredytu. kłopoty biznesowe. a także uciążliwe dolegliwości zdrowotne – wielu świadków potwierdza. że ten pochowany w Kalwarii Pacławskiej zakonnik skutecznie rozwiązuje każdą sprawę. Ci. którym pomógł. nie mają wątpliwości: Wenanty jest taki jak św. Szarbel.

Kim jest tajemniczy przyjaciel Maksymiliana Kolbego? Tomasz P. Terlikowski podąża śladami Sługi Bożego Wenantego Katarzyńca i przekonuje: ten cichutki zakonnik jest wielkim orędownikiem!

Wydawnictwo: Esprit

ksiazka w glebi lasu, agnieszka golec, euroregiony polski, tozsamosc internetowa, the city of lost heaven, ibuk pl, narkiewicz neuroanatomia, homo nie całkiem sapiens, co znaczy powiedzenie od sasa do lasa, podróże z herodotem, teoria niegrzecznej dziewczynki, jajuga zarządzanie ryzykiem pdf, empatia poradnik dla wrazliwych, 4-godzinny tydzień pracy pdf, tomasz kwarciński, sezon na lisa, rzeka piosenka, antropologia rzeczy, kristen ashley, aleksandra bartosik, anonimowewyznania.pl, ebooki dla dzieci za darmo…