Królewicz i żebrak

Autor: Mark Twain

Wzruszająca historia niezwykłej zamiany

„W odwiecznym mieście Londynie pewnego jesiennego dnia w drugiej ćwierci szesnastego stulecia w ubogiej rodzinie nazwiskiem Canty przyszedł na świat chłopiec. którego rodzina ta wcale nie pragnęła. Tego samego dnia w bogatej rodzinie Tudorów przyszło na świat inne angielskie dziecko. gorąco upragnione przez tę rodzinę. Pragnęła go również cała Anglia i tak doń tęskniła. tak go oczekiwała. tak korne zasyłała oń modły do Boga. że gdy narodziło się wreszcie. ludzie bliscy byli radosnego szaleństwa”.

(fragment książki)

Tom i Edward są do siebie bardzo podobni. a jednocześnie zupełnie różni. Tom pochodzi z bardzo biednej rodziny. Edward – z królewskiej. Pewnego dnia chłopcy niespodziewanie zamieniają się rolami. Jak sobie poradzą w nowych sytuacjach? Który powinien zostać prawdziwym królem?

Ta historia podobno naprawdę wydarzyła się w XVI-wiecznym Londynie. Spisana przez Marka Twaina weszła do klasyki literatury dziecięcej i do dziś wciąga dużych oraz małych czytelników. Nowe wydanie z pięknymi ilustracjami bawi dowcipem Twaina i wzrusza losami chłopców. a także skłania do refleksji nad tym. czym właściwie jest sprawiedliwość.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 30.9


ISBN

9788381033138: Wydawnictwo

Format

31.5: https://woblink.com/ebook/co-sie-stanie-z-ameryka-warakomska-dorota-126196u

Cena:


ISBN

9788381373135: Wydawnictwo

Format

9.9: https://woblink.com/ebook/split-payment-rozliczenie-podatkowe-i-rachunkowe-aneta-szwech-125288u

Cena:


ISBN

9788363444228: Wydawnictwo

Format

25: https://woblink.com/ebook/tesknota-nachodzi-nas-jak-ciezka-choroba-korespondencja-wojenna-rodziny-finkelsztejnow-1939-1941-ewa-kozminska-frejlak-chaim-finkelsztajn-125671u

Cena: Chaim Finkelsztajn


Gdyby nasze ciało potrafiło mówić.

Autor: James Hamblin

Dlaczego drapanie się jest takie przyjemne?

Ile trzeba spać?

Czemu seks u ludzi wygląda. jak wygląda?

I dlaczego nie istnieje viagra dla kobiet?

Czy obcisłe spodnie mogą zabić?

Czy można sobie zrobić dołeczki w policzkach?

Czy naprawdę można umrzeć od wyciskania pryszcza na nosie?

 

James Hamblin. lekarz i dziennikarz. tłumaczy zawiłości anatomii i fizjologii. rozprawia się z popularnymi mitami dotyczącymi zdrowia i demaskuje marketingowe oszustwa firm producentów suplementów i zdrowej żywności. A wszystko to w przystępny. zabawny i wciągający sposób – w końcu odpowiada także na pytanie: „Na czym polega uzdrawiająca moc śmiechu?”.

 

Jeśli chcesz zrozumieć dziwne zasady działania ludzkiego ciała i poznać pr

1:

Cena:


ISBN

9788377919842: Wydawnictwo

Format

21.99: https://woblink.com/ebook/zbrodnia-i-kara-fiodor-dostojewski-125739u

Cena:


ISBN

9788366074637: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/opowiesci-z-biu

Cena:św emeryk, wacław korabiewicz, adam bielański podstawy chemii nieorganicznej, dramaturgii, władcy chaosu online, kazimierz sławiński, wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju małego dziecka pdf, rasputin książka, statystyczny drogowskaz, marek rabij życie na miarę, biały kruk stasiuk, teorie wymiany międzynarodowej, ewa folej, panicz i dziewczyna, delaney lokatorka, instytut king chomikuj, jacek dubois książki, kultura pdf, marek m…