Wykorzenieni

Autor: Szilárd Borbély

Lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte. Mała węgierska wieś. Skrajna bieda i brak perspektyw. które dawałyby nadzieję na lepszą przyszłość. Życie sprowadzone do pracy w państwowych gospodarstwach i pijatyki w miejscowej karczmie. Relacje mieszkańców opierają się tu na wzajemnej nieufności. niechęci i agresji – mężowie biją żony. a matki dzieci. Wszechobecne ubóstwo ma wymiar nie tylko materialny. ale też emocjonalny i intelektualny.

Bohater powieści. kilkuletni wrażliwy chłopiec. którego rodzina żyje na uboczu tej wiejskiej społeczności. szybko dostrzega swoją odmienność. Stopniowo odkrywa własną tożsamość. a także przyczyny odrzucenia i izolacji. Powieść pozwala spojrzeć oczami dziecka na brutalną rzeczywistość. a doświadczone przez los postaci długo nie dają o sobie

22.99: https://woblink.com/ebook/halo-tu-franciszek-rosario-carello-31117u

Cena:


1

:

:

Cena:


Wzniesienie

Autor: Milen Ruskow

Napisana stylizowanym. niepowtarzalnym językiem powieść. wciąga od pierwszej strony w wir dramatycznych wydarzeń i komicznych sytuacji. z maestrią przeplatanych barwnymi opisami i „filozoficznymi” rozważaniami bohaterów.

Jest rok 1872. W Bułgarii pod panowaniem tureckim toczy się walka o wolność. o prawo do tożsamości narodowej. o język. sztukę. literaturę i religię. Jest to czas odrodzenia narodowego. także czas działalności rewolucyjnej. partyzanckiej i zbójnickiej.

Czytelnik poznaje tę rewolucyjno-rozbójnicką rzeczywistość z perspektywy słabo wykształconego. prostolinijnego Gicza i jego wiernego towarzysza Asencza. Uzbrojeni w pistolety i książki buntownicy wyruszają z miasta Koteł. by przyłączyć się w górach do jednej z grup rewolucjonistów. Razem z nimi biorą udział w napadz

:

Cena:ani chybi, początek i progres wojny moskiewskiej, księga dżungli książka, prosty układ tom 4, maria konopnicka jesienią, słownik polsko hiszpański pdf, kajtkowe przygody pdf, książki w pdf, opcje strategiczne, julian tuwim twórczość, opowieści z narnii lew czarownica i stara szafa ebook, playboy katy evans pdf, agata jakubowska, system finansowy w polsce pietrzak pdf, kosmetologia i farmakologia skóry, zabojcza biel…