Podmioty integracji europejskiej z perspektywy reformowania Unii Europejskiej

Autor: Praca Zbiorowa

Monografia prezentuje wyniki badań. których celem było uszczegółowienie analizy systemu Unii Europejskiej i jej otoczenia oraz znalezienie nowych sposobów opisu relacji: państwa członkowskie a instytucje Unii Europejskiej.

Autorzy poszczególnych rozdziałów niniejszej publikacji starali się zaprezentować mechanizmy przenikania. uczestnictwa i wywierania wpływu na procesy polityczne zachodzące w Unii Europejskiej. Definiowanie podmiotów integracji europejskiej dokonane jest z zastosowaniem koncepcji governance. Stosowane określenie zawiera szeroki zbiór bytów zorganizowanych. zinstytucjonalizowanych lub niezinstytucjonalizowanych. podejmujących aktywność w ramach procesu tworzenia i realizacji polit

50.4: https://woblink.com/ebook/korespondencja-dyplomatyczna-julian-sutor-133411u

Cena:


Ostatni romans Kornelii

Autor: Ewa Madeyska

Drugi – po Ostatnim portrecie Melanii – tom trylogii „Ostatnie”

Kornelia Kłosowska. scenarzystka. autorka książki o Melanii Łuckiej. traci nieoczekiwanie pracę. W dodatku grozi jej proces. Żona pewnego posła dopatruje się podobieństwa między jednym z bohaterów Ostatniego portretu Melanii a swoim mężem. Planuje pozwać Kornelię do sądu. Wydawca żąda. aby autorka napisała romans. w którym ukaże małżeństwo posła w lepszym świetle. Pozbawiona źródła dochodów Kłosowska wraca do rodzinnego Miłowa. w którym spotyka licealną miłość…

Ewa Madeyska tym razem nie tylko bawi się stereotypowymi cechami tzw. literatury kobiecej. lecz przede wszystkim ujawnia tajemnice warsztatu pisarskiego. W lekkim. żartobliwym tonie przedstawia perypetie pisarki na zakręcie.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 30.9


Książeczka rodzaju

Autor: Wojciech Czaplewski

‚Książeczka rodzaju’ to taki dekameronik. komedyjka. okrągła setka małych narracyjnych i kreacyjnych eksplozji. Wyobraźnia. która się nie krępuje. śmiało korzysta z uciech oferowanych przez słowo. I jeszcze coś: zdumiony Czytelnik w niejednym zaułku miasteczka Z. odkryje niespodziewane „tu byłem”. które sam wydrapał przez sen.

Wydawnictwo: Forma

Cena: 21


Sułtanka Kösem

Autor: Özlem Kumrular

Historia życia sułtanki Kösem. bohaterki tureckiego serialu ‚Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem‚. zaczerpnięta z dokumentów archiwalnych i źródeł historycznych. zarówno osmańskich. jak i zachodnioeuropejskich.

Przyjmując styl gawędy historycznej. autorka z całą szczerością szkicuje portret kontrowersyjnej sułtanki i zakreśla tło jej epoki.

Ukazuje historię dynastii osmańskiej. kulturę i życie osmańskiego dworu w XVII wieku. Poszerza kontekst niedostępny europejskim badaczom. cytuje noty dyplomatyczne. listy oraz ówczesne kroniki.

Kösem przebywa drogę od statusu niewolnicy do pozycji sułtańskiej faworyty. a następnie otrzymuje tytuł Walide Sultan – Sułtanki Matki – i staje się najpotężniejszą kobietą na osmańskim dworze. To jedyna kobieta w historii dynastii.

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


zapowiedź Zapadnij w serce

Autor: Ginger Scott

Autorka książki „Chłopak taki jak ty” przywraca wiarę w drugą szansę

Po tragicznych wydarzeniach z przeszłości Rowe próbuje poukładać sobie życie na nowo. Chociaż każdego dnia towarzyszy jej strach. który zostawia głębokie blizny na duszy. dziewczyna decyduje się na odważny krok. Wyjeżdża na studia z dala od rodzinnego domu.

Kiedy na drodze dziewczyny staje przystojny Nate. Rowe powoli rozważa wyjście ze swojej skorupy. Zaprzyjaźnia się z popularnym sportowcem. skrycie zastanawiając się. czy jest warta czegoś więcej.

Czy jest gotowa zakochać się na nowo i pozwolić. aby ktoś pokochał ją? Czy uda się jej pogodzić z przeszłością i zacząć żyć bez strachu?

__

O autorce

Ginger Scott – autorka wielu k

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 30


Szablon

Autor: Agnieszka Sudomir

Adrian Lawson ma wszystko: cudowną rodzinę. wspaniały dom i pasjonującą pracę. Żyje w samym centrum Fabryki Snów. gdzie konsekwentnie buduje swój mały raj. Pewnego ranka budzi go sygnał przychodzących SMS-ów. W tym momencie kończy się rzeczywistość. którą Adrian znał. Teraz musi zmierzyć się z prawdą. o jakiej nawet mu się nie śniło. Czy zaufa samemu sobie i podejmie właściwe decyzje? Od tego będzie zależało nie tylko bezpieczeństwo jego najbliższych. ale znacznie. znacznie więcej.

Czy przyszłość tak bardzo różni się od teraźniejszości? Czy nowy wspaniały świat zapewni nam szczęście? Czy tęsknota jest grzechem? A wreszcie – czym jest Szablon i jaką rolę odegra Adrian?

Wydawnictwo: Genius Creations

Cena: 24.99marszweselny, tadeusz kufel, badania przyrodnicze, waldemar kostewicz, suworow kontrola, buł ezasoby, i buk libra, syberyjski wiatr, bezprym. pierworodny syn pierwszego króla polski, eagle kurs pdf, nefrytowy różaniec, operacja rafael, mroz testament, kindle ebook, rozaniec z jpii, umysł milionera pdf, burza mp3, oczy ciemności wuhan, życie w trzeźwości pdf, czesio bajka, pamięć absolutna schwarzenegger…