Czerwony wariant

Autor: Siergiej Niedorub

Co. jeśli widma czerwonej linii przypominają o sobie w każdej tajemnicy i zagadce przez wszystkie kolejne lata? To niemożliwe. żeby ktokolwiek mógł tam przeżyć. a jednak…

Podczas któregoś z wypadów stalkerzy Krzyża – położonej w podziemiach Kijowa wspólnoty mieszkańców stacji obu ocalałych linii – znajdują na powierzchni człowieka w mocno zniszczonym skafandrze ochronnym. Jest obcy w świecie metra i nikt nie potrafi powiedzieć. kto to i skąd przybył. nie licząc miejscowej dziewczyny z uszkodzonym mózgiem i psychiką dziecka. Żeby dokopać się do jej wspomnień. potrzebna będzie pomoc kogoś. kto zdoła się z nią porozumieć.

Nauczyciel Jon podejmuje się przeprowadzić dziewczynę na drugi koniec Krzyża. w peryferyjne i dzikie rejony. aby znaleźć jej lekarza. Ktoś próbuje i

30.9: https://woblink.com/ebook/tamte-wakacje-taylor-sara-137475u

Cena:


Kultura języka polskiego

Autor: Tomasz Karpowicz

Nowe. zaktualizowane i uzupełnione wydanie cenionego i nowoczesnego podręcznika akademickiego z dziedziny kultury języka. poświęconego problemom poprawnej wymowy i pisowni. Autor wykorzystał wieloletnie doświadczenie z pracy w Radzie Języka Polskiego oraz w Instytucie Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego do stworzenia aktualnego. praktycznego i jedynego na polskim rynku wydawniczym podręcznika akademickiego o takiej tematyce.

Przedmiot Kultura języka polskiego służy zapoznaniu studentów z podstawami teoretycznymi językoznawstwa normatywnego oraz kształtowaniu umiejętności właściwego (tj. poprawnego oraz zgodnego z zasadami etyki i etykiety językowej) posługiwania się językiem oraz zapoznaniu studenta z najważniejszymi tendencjami współczesnej polszczyzny. a ta

119: https://woblink.com/ebook/trener-w-rolach-glownych-rafal-zak-justyna-matras-138294u

Cena: Justyna Matras


Wydawnictwo

Wydawnictwo Lekarskie PZWL: Format

138192

https://woblink.com/product-publication/download/138192/epub: 1

Cena:


Adonais

Autor: Percy Bysshe Shelley

Książka w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. A dual Polish-English language edition. Adonais – utwór angielskiego poety romantycznego Percy’ego Bysshe Shelleya. będący elegią na cześć młodo zmarłego Johna Keatsa. opublikowany w 1821. Poemat jest napisany strofą spenserowską. czyli zwrotką dziewięciowersową rymowaną ababbcbcc. Składa się z pięćdziesięciu pięciu takich strof. Na język polski utwór przełożył Jan Kasprowicz. A oto fragment z przedmowy: John Keats umarł w Rzymie. na suchoty. w dwudziestym czwartym roku życia. dnia 27 grudnia 1820 i pochowany został na romantycznym i samotnym cmentarzu protestantów tego miasta. u stóp piramidy. będącej grobem Cestiusza. w pobliżu murów i baszt. obecnie rozpadłych. a które ongi okalały Rzym starożytny.  Cmentarz je

11.5: https://woblink.com/ebook/przypadki-robinsona-kruzoe-wydanie-dwujezyczne-polsko-angielskie-daniel-defoe-140381u

Cena:


SEKRETNA WOJNA 3. Z dziejów kontrwywiadu II RP (1914) 1918-1945 (1948)

:

Sięgając po kolejny tom Sekretnej wojny. Z dziejów kontrwywiadu II RP…. mamy okazję prześledzić aktualny stan badań nad historią polskich służb specjalnych. upowszechnić wiedzę na temat ich dokonań. ale także zapoznać się z niektórymi problemami. przed jakimi stały nasze służby w okresie międzywojennym. m.in. zamachami na ministrów i prezydentów. zamachami na obiekty wojskowe i gmachy użyteczności publicznej. szpiegostwem i dywersją ze strony naszych sąsiadów. nie tylko Niemiec i ZSRS. lecz także ze strony mniejszości narodowych mieszkających na terytorium II RP.

Musiało upłynąć kilkadziesiąt lat. by można było zająć się tą problematyką bez ingerencji cenzury. Trudno więc się dziwić. że działalność Oddziału II Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. kontrwywiadu cywilnego czy Korpusu Ochrony Pogranicza wciąż przyciąga uwagę nie tylko historyków.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 40


Będziesz moja

Autor: Natasha Preston

Lylah i jej przyjaciele wprost nie mogą się doczekać. aby spędzić razem wieczór. Impreza to idealny sposób na odstresowanie i wyluzowanie po szkole. Lylah ma też nadzieję. że szaleństwa na parkiecie z Chace’em. jej najlepszym przyjacielem. zbliżą ich do siebie. W końcu wzdycha do niego. odkąd tylko się spotkali. Gdyby tylko on myślał o niej tak samo… Podczas gdy dziewczyny poprawiają makijaż. a chłopaki zakładają kurtki. szykując się do wyjścia. ktoś dzwoni do drzwi. Nikt za nimi nie czeka… za to na wycieraczce leży koperta. To anonimowy list do ich przyjaciela. Sonny’ego. Tajemniczy wielbiciel? Może. Wszyscy reagują śmiechem. Tylko że sprawa przestaje być zabawna. gdy Sonny znika. Pojawia się za to nowy list. a w nim tylko dwa słowa: TWOJA KOLEJ. Autorka bestsellerów Uwięzione i serii Silence

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 31.9katastrofy budowlane na świecie, kurs rysunku pdf, dno zofia nałkowska, chrzest ognia mobi, niedopasowani samantha young pdf, przeminelo z wiatrem online, mięcho, podstawy fizyki pdf, fantom bólu hanna krall, asertywność i sztuka celnej riposty pdf, monika sobien, ubezpieczenie społeczne co to, hard truck 18, stephanie plum 20 pdf, wydawnictwa naukowe, pamięć, smutek i cierń, biologia komórki alberts, złączeni pokusą pdf doci, ken kesey lot nad kukułczym gniazdem, zarnica, odrobina brokatu pdf, gramatyka języka polskiego szkoła podstawowa pdf…