1

:

:

Cena:


Chaszcze

Autor: Jan Grzegorczyk

Stanisław Madej pięćdziesięcioletni kawaler. miał kiedyś szanse zostać pisarzem. Jednak po swoim debiutanckim tomiku otrzymał list z druzgoczącą krytyką jego książki. Zawarta była w nim groźba. że jeśli jeszcze raz ośmieli coś opublikować zazna publicznego linczu. Bohater „Chaszczy” kurczy się. zajmując się przez lata jedynie redagowaniem i tłumaczeniem tekstów. Pędzi życie jakby w kominiarce.

Po śmierci matki. kupuje stary domek w puszczy i oddaje się nowej pasji – ornitologii. Pewnego dnia. polując obiektywem swego aparatu na wilgę. w koronie drzewa zamiast ptaka. odnajduje wisielca. To makabryczne znalezisko sprawia że po raz pierwszy od lat wystukuje w komputerze swoje własne zdanie. a nie tłumaczenie: „Dlaczego człowiek wspina się na drzewo. pod niebo i skacze do piekła?”

To pytanie natury kryminalno filozoficznej  powoduje. że z ornitologa staje się detektywem.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 29


Dakota

Autor: Michał Piedziewicz

Lata osiemdziesiąte XX wieku. W życie siedemnastoletniej Aśki wbiega o rok starszy gitarzysta. Dziewczyna wkrótce dołącza do jego zespołu. to czas koncertów w gdyńskim Domu Kultury Kolejarz. gonitw z zomowcami. ale także zbliżających się matur i najważniejszych wyborów.

 

Perypetiom Aśki przygląda się Łucja – jej pamiętająca czasy powstawania Gdyni babka. Przygląda się również Marek. nieco zgorzkniały. bo ciężko doświadczony młodzieńczą miłością. młodszy brat.

 

Wkrótce Aśka z Łucją pasjonują się telewizyjną debatą Wałęsa–Miodowicz. a rzeczywistość nabrzmiewa do zmiany. Przychodzi wolność. z nią dobrodziejstwa wolnego rynku. a zamiast muzyki i miłości ważne zaczynają być kariery.

 

Dakota to relacja z czasów. gd

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 5


ISBN

9788380871687: Wydawnictwo

Format

34.9: https://woblink.com/ebook/nieswiadome-wybory-jonah-berger-30730u

Cena:zaginiony samolot, skala sprawdzian klasa 4, polskie art deco, daniel goleman inteligencja emocjonalna pdf, rafał wos, rynek pracy pdf, słuchowiska dla młodzieży, niezbędnik ateisty, dzieci na śniegu, dusiołek bolesław leśmian, podstawy metrologii pdf, księgi tory, oko swiata, quake enemy territory, nauczyciel tańca, rozmowa kwalifikacyjna niemiecki, mobi książki…