Lachowie i Lechici

Autor: Karol Potkański

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu

Karol Potkański. właśc. Jan Nepomucen Karol Potkański (1861-1907) – polski historyk. profesor UJ. etnograf. badacz regionu. taternik. Karol Potkański studiował nauki humanistyczne. lecz nie ukończył Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mimo to od 1902 profesor historii krajów austriackich Uniwersytetu Jagiellońskiego. od 1904 członek Akademii Umiejętności. Zajmował się głównie badaniem stosunków społeczno-gospodarczych średniowiecza zarówno w Polsce. jak i na całej Słowiańszczyźnie. a także zagadnieniami pierwotnego osadnictwa. m.in. na Podhalu. Jako jeden z pierwszych naukowców polskich posiłkował się w badaniach historycznych innymi naukami. między inny

9: https://woblink.com/ebook/brahma-waiwarta-puranam-nieznany-32137u

Cena:


Raskoł i sekty w prawosławnej Rosji

Autor: Karol Dębiński

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu

REPRINT. Ponieważ sekciarstwo stanowi jeden z przejawów życia religijnego w Rosji. dlatego sądzimy. że nie będzie od rzeczy podać choćby krótkie wiadomości o tak mało znanych u nas rosyjskich sektach i ruchach religijnych. W książce opisano: 1. Sekty rosyjskie do czasu Raskołu. są to: Adrian. Lasjiusz. Dymitr. Marcin. Strygolnicy. Żydowini. Subbotnicy i Bracia dnia niedzielnego. Kosoj. 2. Raskoł: Określenie Raskołu. jego charakter. przyczyny dalsze i bliższe jego powstania. Jego powstanie i rozwój aż do dnia ostatecznego wydzielenia się z Cerkwi w 1667 r.. Usiłowania Raskolników utrzymania jedności z Cerwkią. Rozruchy. Steń

51: https://woblink.com/ebook/smierc-w-obrzedach-i-zwyczajach-ludu-polskiego-henryk-biegeleisen-32144u

Cena:


Zanurzeni w liczbach

Autor: Daniel Tammet

Zachwycający. niezwykle różnorodny zbiór esejów. Świetna zabawa i doskonały prezent dla każdego cierpiącego na paniczny lęk przed matematyką. niezależnie od wieku – „Kirkus Reviews”

Czy naprawdę jesteśmy na wskroś przesiąknięci matematyką? Daniel Tammet. zakochany w matematyce autystyczny sawant. prowadzi czytelnika po meandrach liczb z zaskakującym wdziękiem. lekkością                     i ciepłym humorem. Udowadnia. że kombinatoryka. ułamki i równania nie są tylko odstręczającymi abstrakcjami. lecz stanowią tkankę rzeczywistości. przesiąkają każdy jej aspekt. a w dodatku są zwyczajnie… piękne. Być może trudniej by mu było tego dowieść. gdyby nie znalazł sobie popleczników w filozofach. geniuszach literatury i światłych umysłach z najróżniejszych epok i zakątków świata.

Niezależnie od tego. czy ostatecznie uda mu się nas przekonać. sama podróż z Tammetem jest niesłychanie inspirująca.

Kiedy Daniel Tammet mówi o liczbach. robi to z widoczną fascynacją i nabożnym podziwem – oczaruje każdego czytelnika. niezależnie od stopnia. w jakim uważa się on za zainteresowanego matematyką. Tammet wplata w wywód wiele wątków osobistych. co czyni jego książkę wspaniałą lekturą dla szerokiej publiczności. Warto polecić ją każdemu. ale absolutnie zatoną w niej miłośnicy nauk ścisłych z zacięciem matematycznym.„Library Journal”

Zawsze pouczający. zawsze zabawny Daniel Tammet nigdy nie przestaje darzyć szacunkiem tajemnic królestwa liczb. –  J.M. Coetzee

Daniel Tammet jest synestetą i autystycznym sawantem. autorem cenionego przez krytyków światowego bestsellera Urodziłem się pewnego błękitnego dnia. Pamiętnik nadzwyczajnego umysłu z zespołem Aspergera (Wołowiec 2010). Jego umiejętność objaśniania istoty swoich zdolności językowych i matematycznych jest absolutnie wyjątkowa wśród podobnych mu osób. To. jak specyficznie odbiera świat. pozwala nam ujrzeć w nowej perspektywie odwieczne pytania o sens życia i istotę człowieczeństwa.

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 49.9monika orłowska, piotr zaremba zgliszcza, chaima rumkowskiego, małgorzata paszko, e-booki za darmo, maluch tuning, książę w wielkim mieście pdf, zakochani nieznajomi, podstawy pielęgniarstwa tom 1 pdf, piotr augustyniak, andrzej kułakowski, icnp katalog, sparks z każdym oddechem, myśli nowoczesnego endeka, sprawa honoru książka, pierścień atlantów wikipedia, sławomir buryła, sułtanka kosem odc 2, uwazam rze historia, małgorzata trzaskowska wiek…