Porwanie na Krecie

Autor: Rick Stroud

Kreta od pierwszych dni hitlerowskiej okupacji spływała krwią mieszkańców. Na tak strategicznej wyspie Führer nie mógł pozwolić sobie na nieporządek. O nazistowski Ordnung dbał „Rzeźnik z Krety”. gen. Friedrich-Wilhelm Müller. Nic więc dziwnego. że to właśnie on. a w wyniku zmiany planów – jego następca. gen. Heinrich Kreipe. stał się celem akcji porwania. zorganizowanej przez agentów SOE i grecki ruch oporu. O pełnej napięcia nocy 26 kwietnia 1944. a także przygotowaniach do niej i jej następstwach. opowiada Rick Stroud w książce „Porwanie na Krecie”. wydanej przez Grupę MEDIUM w ramach serii „Szerokie Horyzonty”.

Rick Stroud. posiadający doświadczenie nie tylko pisarza. ale i reżysera telewizyjnego. w pracy nad k

23.2: https://woblink.com/ebook/praktyki-hrm-najlepsze-studia-przypadku-z-polskiego-rynku-praca-zbiorowa-30699u

Odkrywanie śladu

Autor: Arno Stern

Arno Stern uczy nas. jak patrzeć na rysunki dzieci – nie wystarczy się przy nich zatrzymać. trzeba też przyjrzeć się im w skupieniu. uwolnić się od utartych schematów i prób oceny oraz zastanowić się. w jaki sposób dzieci próbują przez rysowanie i malowanie wyrazić siebie oraz to. co je dotyka. Dopiero wtedy można zrozumieć. co wyrażają ich rysunki i co się za nimi kryje. Arno Stern nazywa to „śladem”.

W książce tej z ogromną starannością opisuje. jakie ścieżki zaprowadziły go do odkrycia „śladu” oraz w jaki sposób można samodzielnie dostrzec go w rysunkach i obrazach dzieci.

Prof. dr Gerald Hüther

Powszechnie przyjmuje się. że dziecko poprzez rysowanie chce nam coś przekazać. Takie podejście sprawia. że rysuje ono to. czego ocz

Bóg lubi tych. którzy walczą

Autor: Franciszek Kucharczak

Redaktor „Gościa Niedzielnego”. autor kultowych felietonów opowiada o swojej wierze. powołaniu oraz doświadczeniach Bożego prowadzenia i objawiania się Jego mocy w swoim życiu. Pokazuje. co w świetle wiary znaczy być mężczyzną i jaką rolę odgrywają w tym walka i modlitwa. Przekonuje. że oddanie swojego życia Jezusowi to najlepsza inwestycja. jaką może poczynić myślący rozsądnie człowiek.

W książce Bóg lubi tych. którzy walczą przeczytacie m.in.:

• jak autor odkrył. że jest łajdakiem;
  • za co wyrzucono go z ministrantów;
  • jak w pewne niedzielne popołudnie spadła na niego radość;
  • jak Bóg go rozpieszcza;
  • jaką polisę ubezpieczeniową dała swoim dzieciom jego mama;
  • o oświadczynach w Kaplicy Miłosierdzia

arabski mąż pdf, dawca przysięgi 2 audiobook chomikuj, mitologia słowian pdf, karol tomczyk, simona kossak saga puszczy białowieskiej, to moje życie 328, monika jaruzelska towarzyszka panienka, historia i społeczeństwo. ojczysty panteon i ojczyste spory. podręcznik. liceum i technikum, tomasz gwóźdź, sp-lbg, czasowniki przykłady, statystyczna analiza danych, wypracowania chłopcy z placu broni, www.temat.szczecinek, pan tadeusz trzynasta księga, nana powieść, heroes 7 poradnik, felix net i nika oraz gang niewidzialnych ludzi ebook…