ISBN

9788380886278: Wydawnictwo

Format

19.9: https://woblink.com/ebook/terroryzm-charles-townshend-31855u

Cena:


Mroczne zakamarki

Autor: Kara Thomas

W Fayette. prowincjonalnym miasteczku w Pensylwanii. na każdym kroku czają się ponure tajemnice. Tessa. która wyjechała stąd w dzieciństwie. cały czas starała się nie myśleć o tym. co wydarzyło się tamtej letniej nocy. Tak mroczne przeżycia mogą zostawić w pamięci niezatarty ślad. jeśli tylko im się na to pozwoli.

Callie. jej przyjaciółka. została w Fayette. Przeprowadziła się do innego domu. więc nie musi codziennie patrzeć na te same ściany. ale Callie zawsze była tą silniejszą. Dlatego potrafi stawiać czoła demonom i ma nadzieję. że pewnego dnia znikną na dobre. jeśli będzie ostro imprezowała.

Jako dziewczynka Tessa nigdy nie rozmawiała ze swoją przyjaciółką o tym. co wtedy widziały. Nie przed procesem. w którym obie zeznawały. Ani tym bardziej potem. Po procesie C

30.53: https://woblink.com/ebook/diavolina-gyorgy-spiro-31937u

Cena:


Wiedźma Jego Królewskiej Mości

Autor: Magdalena Kubasiewicz

Sara Weronika Sokalska wyszła zwycięsko z konfrontacji z Nocnym Królem i Mistrzem Twardowskim. Nawet jej najwięksi wrogowie otwarcie nie kwestionują już jej prawa do tytułowania się Pierwszą Czarodziejką Polanii. Cały czas trwa jednak zakulisowa i brutalna walka o wpływy na dworze. Dla wielu potężnych frakcji pozbycie się Saniki z najbliższego otoczenia króla Juliana jest pierwszym krokiem do zdobycia kontroli nad monarchą. Kluczem do sukcesu wydaje się być rozwikłanie tajemnicy pochodzenia Pierwszej i źródła jej wyjątkowych mocy.

Tymczasem Sara pozostaje sobą. czyli „Piekielnicą”. Upartą czarodziejką o ciętym języku. której maniery pozostawiają wiele do życzenia. Większość problemów rozwiązuje nie siłą argumentów. a argumentem siły. Za nic ma prośb

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


Z dziennika berlińskiego

Autor: Max Frisch

Opracował i podał do druku Thomas Strässle przy współpracy Margit Unser.

Max Frisch (1911–1991) był jednym z czołowych twórców literatury niemieckiej XX wieku. Niedługo po przeprowadzce do Berlina zaczął prowadzić codzienne zapiski. które złożyły się na dzieło unikatowe w jego dorobku literackim. Autor zażądał jednak. by z uwagi na bardzo osobisty charakter notatki te opublikowano dopiero po dwudziestu latach od jego śmierci.

Ideowy spadkobierca Bertolda Brechta. przyjaciel Güntera Grassa i Uwe Johanssona. mistrz portretu psychologicznego. wnikliwy obserwator sytuacji politycznej. mieszkaniec Berlina Zachodniego śledzący zmiany po drugiej stronie muru. moralista wnikliwie przyglądający się relacjom międzyludzkim. starzejący się pisarz świadomy swojej sławy. mąż dużo młodszej kobiety – autor Homo faber Stillera daje się poznać z wielu stron.

„To nie jest brulion. tylko książka. od początku do końca skomponowana. prywatne zapiski też są na czysto. precyzyjnie sformułowane. to nie takie sobie notatki. Przymus formułowania jest ważny. inaczej zostaje tylko użalanie się nad sobą” – ta myśl przyświeca Frischowi w czasie pisania dziennika. który zaczyna w momencie przeprowadzki do nowego mieszkania w roku 1973. a kończy w chwili wyjazdu do USA rok później.

„Można tu odnaleźć Maxa Frischa w pełni. z bezmiernym bogactwem tematów. z właściwą mu przenikliwością psychologiczną i ciekawością spraw społecznych.” Jörg Magenau. „Süddeutsche Zeitung”

„Istna skarbnica wiedzy. a przede wszystkim gęste. przesycone atmosferą epoki świadectwo.” Helmut Böttiger. Deutschlandradio Kultur

„„Z dziennika berlińskiego” to portrety naszkicowane z wielką empatią.” Volker Hage. „Der Spiegel”

„Zapiski „Z dziennika berlińskiego” obejmujące lata 1973–1974 to najobszerniejsza wypowiedź Frischa o stosunkach w NRD […]. Dla współczesnego czytelnika będzie to relacja z obcego świata. niczym ponura opowieść o Niemczech z gatunku science fiction.” Richard Kämmerlings. „Die Welt”

„To literackie wydarzenie. w którym Max Frisch obserwuje sam siebie.” „Focus”

„Wnikliwe i interesujące są zapiski o elitach kulturalnych Berlina Wschodniego lat 70.” Detlef Kuhlbrodt

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 27.9


La Dame aux Camélias

Autor: Alexandre Dumas

Il semble que tout le monde connaît cette belle histoire d’amour. dans ce monde de brutes. Marguerite était séduisante. capricieuse et jeune. arborant ses camélias; Armand Duval. un homme avec un statut élevé. il ne devait s’éprendre d’une de demi-mondaines. L’amour entre Armand. le bourgeois. et Marguerite. la courtisane. s’exprime et tire son essence de toutes ces confrontations: le vice et la vertu. la luxure et l’amour. le plaisir et le devoir. la jeunesse et la vieillesse. la vie et la mort. la santé et la maladie. la fortune et la misère. la beauté et la noirceur… Alexandre Dumas fils raconte de la différence entre les milieux sociaux. la manière dont réagissaient les gens du monde. les critiques acides. le rôle de l’argent. la difficulté d’échapper à son milieu social…

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Rewolucja międzypaździernikowa

Autor: Jerzy Kochanowski

Z mroków stalinizmu wyłania się nowy porządek.

Ale nie o tym jest ta książka.

Jest o zwykłych ludziach sprzed sześciu dekad. O Polakach. którzy pragnęli odrobiny normalności po latach terroru. O wyglądaniu zza „żelaznej kurtyny”.

Jest też o pieniądzach i korupcji. pracy i bezrobociu. chuligaństwie i prostytucji. wyborach miss i świadomym macierzyństwie. otwarciu na świat i marzeniach o własnym samochodzie.

O młodzieży wieku atomowego. tęsknocie za Zachodem i roli Kościoła. O namiastce wolności. która wtedy wydawała się czymś tak wielkim. że można się nią było zachłysnąć.

Najnowsza książka Jerzego Kochanowskiego opowiada o tym. co nam dał Październik ’56. I co potem na długie lata odebrała nam Pols

19.99: https://woblink.com/ebook/marlena-blekitny-aniol-w-garniturze-c-w-gortner-31859u

Cena:


ISBN

9788380885455: Wydawnictwo

Format

19.9: https://woblink.com/ebook/protestantyzm-mark-a-noll-31852u

Cena:


Psychologia. Kluczowe koncepcje. Tom 1

Autor: Philip G. Zimbardo

Psychologia. Kluczowe koncepcje to pięć tomów solidnej wiedzy psychologicznej. podanej w niezwykle przystępny i przyjazny sposób. Nowe wydanie zostało zaktualizowane o wyniki badań z ostatnich lat oraz najbardziej aktualne zagadnienia. Podręcznik ten może służyć zarówno studentom. jak i entuzjastom psychologii. Philip Zimbardo. zwany „twarzą i głosem psychologii”. wraz z Robertem Johnsonem i Vivian McCann przybliżają Czytelnikom podstawowe teorie i pojęcia psychologii. Strukturę podręcznika Autorzy zaplanowali tak. by ułatwiała uczenie się i zapamiętywanie materiału. a także zachęcała do krytycznego myślenia. Liczne przykłady. ćwiczenia i zadania pozwalają odnieść wiedzę psychologiczną do własnego doświadczenia i dostrzec jej zastosowania w codziennym życi

39.8: https://woblink.com/ebook/najslynniejsze-rewolucje-i-zamachy-stanu-maciej-antosiewicz-erik-durschmied-32392u

Cena:uczenie maszynowe pdf, dziurki na nosie, zabójcze cialo, trzynasta księga pana tadeusza, lionheart gra, getto warszawskie. przewodnik po nieistniejącym mieście, jacek giezek, sprawdzian z pola figur klasa 4 matematyka z plusem, jak zawsze zygmunt miłoszewski, seryjne morderczynie, książki o noworodkach, spacerownik wrocławski, sapiens. od zwierząt do bogów chomikuj, ćwiczenia z języka niemieckiego, gospodarowanie kapitałem ludzkim, metro 2035 pdf, lee child czas przeszły pdf…