Nekros

Autor: Ewa Domańska

Zagadnienie statusu martwego ciała/szczątków oraz postępowania z nim/i staje się obecnie coraz ważniejszym tematem dyskusji i etycznych dylematów ze względu na wykorzystywanie ciała jako rezerwuaru organów i jako materiału biologicznego (biopolityka). Duży wpływ na wzrost zainteresowania szczątkami mają także nasilające się problemy z zarządzaniem ciałami w przypadkach katastrof naturalnych. ataków terrorystycznych. masowych mordów i epidemii. Zagadnieniami tymi zajmuje się szybko rozwijająca się transdyscyplina badań określana jako „studia nad martwym ciałem” (dead body studies) i w jej właśnie ramach lokuje się Nekros. Autorka stawia tezę. że przyszłość myślenia o człowieku zależy między innymi od tego. jak przedstawiciele różnych dyscyplin poradzą sobie z przeformułowaniem rozumienia

59: https://woblink.com/ebook/praktyczna-analiza-powlamaniowa-adam-ziaja-31928u

Cena:


ISBN

9788320054484: Wydawnictwo

Format

59: https://woblink.com/ebook/edukacja-pacjentow-w-pielegniarstwie-diabetologicznym-alicja-szewczyk-31991u

Cena:


ISBN

9788365740069: Wydawnictwo

Format

26.9: https://woblink.com/ebook/szczypta-milosci-amanda-prowse-31970u

Cena:


Kozaczyzna ukrainna w Rzeczpospolitej Polskiej do końca XVIII wieku. Zarys polityczno-historyczny

Autor: Franciszek Rawita Gawroński

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu

REPRINT. Wiemy. jaką rolę anarchiczną odegrali Kozacy w Rzeczypospolitej. że z tej trzywiekowej prawie anarchii powstawały i organizowały się. wyszłe z łona ruskiego społeczeństwa. dwa jego odłamy. z których jedna nosiła nazwę Kozaczyzny. druga – Hajdamaczyzny. Historycy nasi dawniejsi. a szczególnie bliżej wypadków stojący. lepiej od nas rozumieli następstwa o objawy tego ruchu społecznego. zrodzonego nad Dnieprem i porywającego furią swawoli ludność wiejską za sobą. lecz domyślnie raczej niż na podstawie badań i dokumentów – nieznanych im zresztą.

12: https://woblink.com/ebook/raskol-i-sekty-w-prawoslawnej-rosji-karol-debinski-32136u

Cena:


Autentyczność

Autor: Stephen Joseph

Pozbądź się maski i bądź w życiu sobą.

Potrzeba autentyczności – wyrażania w życiu tego. co naprawdę myślimy i czujemy – leży u podstaw naszego szczęścia. Zwykle jednak. bojąc się odrzucenia i negatywnej oceny. kryjemy się za rozmaitymi maskami bądź stosujemy strategie obronne. Doktor Stephen Joseph. opierając się na koncepcjach psychologów pozytywnych i czerpiąc z własnego bogatego doświadczenia jako terapeuty. krok po kroku ukazuje. jak dotrzeć do swojego prawdziwego „ja” i zyskać odwagę jego wyrażania. Poprzez przykłady z życia i ciekawe ćwiczenia wyjaśnia też. jak możemy wspierać autentyczność u naszych dzieci. pielęgnować ją w związku i opierać się na niej w pracy. Badania naukowe dowodzą bowiem. że ludzie autentyczni są szczęśliwsi. zdrowsi i bardziej spełnieni w życiu.

Przychodzimy na świat jako wspaniałe oryginały i nie powinniśmy żyć jako mierne kopie. Ta fascynująca książka pomoże ci zrozumieć. kim jesteś. i doradzi. jak żyć autentycznie. Obowiązkowa lektura dla każdego. kto pragnie szczęśliwego i udanego życia. – Jan Mühlfeit. były prezes europejskiego oddziału Microsoftu

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 31.9


Latopisiec Litwy i Kronika Ruska

Autor: Ignacy Daniłowicz

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu

REPRINT. Ignacy Daniłowicz (1788-1843) – historyk i prawoznawca. Syn Mikołaja. księdza unickiego. i Domiceli z Michniewiczów. Wychowywany przez stryja Michała. wybitnego pedagoga pijarskiego. kształcił się już od roku 1797 w łomżyńskiej szkole pijarów. a od roku 1807 w gimnazjum pruskim w Białymstoku. Trzy lata później (1810) rozpoczął studia na wydziale moralno-politycznym Cesarskiego Uniwersytetu Wileńskiego. ukończył je z tytułem magistra praw. W roku 1812 był sekretarzem francuskiego gubernatora Białegostoku. W roku 1814 wykładał w Wilnie prawo krajowe. Pod wpływem J. W. Bandtkiego. I. Ołdakowskiego i J. Lelewela zainteresował się

10: https://woblink.com/ebook/lud-wesolkow-w-dawnej-polsce-leonard-lepszy-32139u

Cena:


Świat kupek

Autor: Terry Pratchett

Czarująca opowieść dla czytelników w każdym wieku (ale zwłaszcza dla młodego Sama Vimesa). pióra panny Felicity Beedle. czołowej autorki literatury dziecięcej w Świecie Dysku.

Z ‚Niucha’: 

„Punktualne przybycie zyskało mu aprobujące skinienie Sybil. która delikatnie wręczyła mężowi nową książkę do czytania Młodemu Samowi. Vimes spojrzał na okładkę – tytuł brzmiał ‚Świat kupek’. Kiedy żona zniknęła. ostrożnie przekartkował zawartość. No tak. trudno. trzeba pogodzić się z faktem. że świat poszedł naprzód i dzisiaj bajki prawdopodobnie nie mówią o małych skrzących się istotkach ze skrzydłami. Przewracając kartkę po kartce. odkrył nagle. że ten. kto napisał tę książkę. z pewnością wiedział. jak sprawić. by takie dzieciaki jak Młody Sam śmiały się do bólu brzucha. Ten kawałek o spływaniu rzeką nawet u niego wywołał uśmiech. Ale. choć rozdzielany skatologią. znajdował się tam całkiem ciekawy materiał o zbiornikach szamba. szambonurkach i asenizatorach. i w jaki sposób psie odchody pomagają najlepiej wygarbować skórę oraz inne rzeczy. co do których człowiek nie sądził. by kiedykolwiek ich potrzebował. ale raz poznane jakoś blokują się w umyśle.”

Opowieść cudownie staroświecka i zabawna… Pratchett wtrąca mnóstwo żartów. Jego znakomita proza. w połączeniu z ujmującymi ilustracjami Petera Dennisa. sprawiają. że książka ta stanowi znakomity wybór do czytania na głos. 

„Evening Standard”

Terry Pratchett był uznanym pisarzem. twórcą bestsellerowego cyklu książek o Świecie Dysku. z których pierwsza – ‚Kolor magii’ – ukazała się w roku 1983. Czterdziesta pierwsza i ostatnia powieść o Dysku. ‚Pasterska korona’. została wydana w roku 2015. Książki były często adaptowane jako sztuki teatralne i filmy. Terry Pratchett był laureatem wielu nagród. między innymi Carnegie Medal; otrzymał też tytuł szlachecki za zasługi dla literatury. Zmarł w roku 2015.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 23.9


Odyseusze. Zemsta Królowej Piratów. Tom 3

Autor: Agnieszka Stelmaszyk

Złap wiatr w żagle i wyrusz w kolejną podróż po morzach i oceanach!

Jacht Wesołowskich rozbija się u brzegów tajemniczej wyspy. Na szczęście zamieszkuje ją grupa przyjaźnie nastawionych naukowców zajmujących się badaniem niewyjaśnionych zjawisk klimatycznych. Niepokój Matyldy wzbudzają jednak pewne niezrozumiałe zdarzenia.

W międzyczasie królowa piratów zwołuje morskich rozbójników. aby bronić Republiki przed Czarną Armadą. Ale czy uda się jej pokonać wrogów? Zdrajcy przecież czają się wszędzie.

Czy losy Tima i Matyldy znowu się ze sobą skrzyżują? Czy uda im się zamknąć mapę wszechświatów?

Poznaj finał serii ‚Odyseusze’ Agnieszki Stelmaszyk. autorki bestsellerowych ‚Kronik

:

Cena:uwikłani online, oko swiata, jakub przytarski, chopra, kniaże, nick webb stara flota, audiobook pl download, porady ma zdrady, resortowe dzieci politycy, takiego jak putin, piotr piszczek, zimbardo psychologia kluczowe koncepcje, problem trzech ciał pdf, algorytmika praktyczna, the sims gwiazda, afryka kazika pdf, piekielny układ sivar doci, w strone swanna, bajki violety, wielokąty klasa 5, smakoterapia 3, dieta dash pdf, przekazy duszy…