ISBN

9788381191579: Wydawnictwo

Format

19.9: https://woblink.com/ebook/wiara-nadzieja-milosc-monika-jagodzinska-124482u

Cena:


Sny chociaż mamy wspaniałe … Okupacyjne dzienniki Żydów z okolic Mińska Mazowieckiego

Autor: Adam Kamienny

Na książkę składają się cztery dzienniki. napisane przez dwóch mężczyzn i dwie kobiety z okolic Mińska Mazowieckiego. Łączy ich nie tylko pochodzenie z tej samej okolicy. wychowanie w religijnych domach i przywiązanie do tradycji – należą także do młodego pokolenia Żydów. pierwszego wychowanego w niepodległej Polsce. świadomego zarówno swojej żydowskości. jak i swoich praw obywatelskich. Kształcili się w polskich szkołach. angażowali się w działalność żydowskich organizacji młodzieżowych. byli świadomi narastającego w Polsce antysemityzmu. być może myśleli o emigracji. Mieli jednak liczne rodzeństwo. rodziców potrzebujących pomocy. byli związani ze swoim miasteczkiem. z żydowskim dziedzictwem i kult

:

Cena:


Nieopowiadania

Autor: Tomasz Dalasiński

Najnowsza – tym razem prozatorska – książka Tomasza Dalasińskiego zadziwia nieskoordynowaniem niczego z niczym […]. Zastanawiają mnie w niej tak naprawdę cztery kwestie: jak autor mógł sam siebie dopuścić do napisania czegoś takiego? Jak wydawca mógł sam siebie dopuścić do zaśmiecenia swojego zawodowego dossier czymś takim? Jak czytelnik (zakładając. że ktoś to w ogóle czyta – jeśli nie. absurdalność tej uwagi nie zostanie dostrzeżona. bo nikt się o niej nie dowie) może sam siebie dopuścić do pogrążenia się w lekturze? Jak krytyk (o. to chyba autorefleksja) może sam siebie dopuścić do pisania tego wszystkiego? Dalasiński w Nieopowiadaniach na te pytania nie odpowiada. i to jest chyba największą zaletą jego książki.

Tomasz Dalasiński. Miłość. śmierć

17.45: https://woblink.com/ebook/srebrne-tabu-monika-mularska-kucharek-monika-kamienska-124565u

Cena: Monika Kamieńskawydawnictwo nowa basn, analiza strategiczna przedsiębiorstwa pdf, henryk sienkiewicz nowele, krzysztof dołęgowski, bez pożegnania mia sheridan, sposób na matmę, chłopi powieść, homo nie całkiem sapiens, ludwik jerzy kern wiersze dla dzieci pdf, phil zimbardo, schelling filozofia, rosyjski rozmówki, wypożyczalnia książek online, hard ducha, tajna wojna, camilla läckberg latarnik pdf, nienormalny stan rzeczy, adam mickiewicz dzieła, www zmichowska pl, sirtfood pdf, jesienna republika, apokryfy nowego testamentu pdf, pilipiuk aparatus, kiszenie warzyw mieszanych, ślepe stado, agnieszka lingas łoniewska pdf, neuroanatomia kliniczna…