Umrzeć po raz drugi

Autor: Tess Gerritsen

Gdy detektyw bostońskiego wydziału zabójstw Jane Rizzoli i Maura Isles. lekarz sądowa. zostają wezwane na miejsce zbrodni. odkrywają morderstwo godne okrutnej bestii. o czym świadczą nie tylko ślady pazurów na ciele ofiary.Tylko najbardziej wyrafinowany zbrodniarz mógłby pozostawić ciało doświadczonego  myśliwego i wykwalifikowanego preparatora zwierzęcych zwłok. oprawione tak. jak trofea zdobiące ściany jego domu.Czyżby Gott nieświadomie obudził drapieżnika bardziej niebezpiecznego niż te. na które kiedykolwiek polował?Maura obawia się. że nie jest to pierwsza zbrodnia tego sprawcy. i na pewno nie ostatnia. Ostatnie zabójstwo wydaje się łączyć z serią niewyjaśnionych śmierci na obszarach dzikiej przyrody w całym kraju. a trop prowadzi poszukiwania do odległego zakątka Afryki.Sześć lat temu. g

Wydawnictwo: rozpisani.pl

Cena: 19


Pocałunek w dniu Wniebowzięcia

Autor: Giovanni Cocco

Akcja powieści toczy się w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia nad brzegiem od dawna dobrze znanego turystom północnowłoskiego jeziora Como. cenionego przez znakomitości tej miary. co Stendhal. Liszt. Churchill i Adenauer. Obok miejscowości sławnych w całej Europie.  jak Bellagio. Cadenabbia i inne ze swoimi luksusowymi hotelami i przepięknymi willami. leży tam odosobnione. niepozorne miasteczko Mezzegra. gdzie – jak czytamy – „zegar Historii jakby się zatrzymał”.

Gospoda. kilka barów. sklepiki i oczywiście kościół z plebanią. Burmistrz. proboszcz i zadawniony spór o granice cmentarza. Niezupełnie już młoda. lecz nadal urodziwa organistka Angela i zakochany w niej oryginał. anarchizujący Giuseppe. który nie rozstaje się ze swoim motocyklem. Bogacz i kobieciarz o przydomku Piła

:

Cena:


Ciekawość

Autor: Paulina Hirudo

Na nieodległej planecie prowadzony jest ewolucyjny eksperyment. nadzorowany przez surowego profesora Rau. Po jego zaskakującej śmierci stanowisko obejmuje młody i ambitny doktor Arte – twórca przełomowej substancji Pe.eS.17 wykorzystywanej w badaniach. Jak się okazuje profesor skrywał pewien sekret… Arte nie rozumie jednak. że nie należy wnikać w szczegóły i że istnieją informacje. zależności i eksperymenty. o których lepiej nie mówić. a najlepiej – nie wiedzieć…

Wydawnictwo: Novae Res

Cena: 28


Egzamin gimnazjalny. Matematyka

Autor: Hanna Kozłowska

Książka składa się z czterech części: I. Zawierającej powtórzenie całości materiału z matematyki z zakresu podstawy programowej gimnazjum napisane bardzo przystępnym. zrozumiałym nawet dla przeciętnie uzdolnionych uczniów. językiem: – Liczby rzeczywiste. – Wyrażenia algebraiczne – Funkcje – Równania i nierówności. układy równań – Geometria na płaszczyźnie – Geometria w przestrzeni II. Zawierającej zestawy zadań testowych o charakterze zamkniętym i otwartym. zgodne ze standardami egzaminacyjnymi. sprawdzające wiadomości oraz umiejętności z poszczególnych działów: – TEST I Liczby rzeczywiste – TEST II Wyrażenia algebraiczne – TEST III Funkcje – TEST IV Równania i nierówności. układy równań – TEST V Geometria na płaszczyźnie – TEST VI Geometria w przestrzeni III. Zawierającej szczegółowe omówienie poprawnego rozwiązania kolejnych zadań ( krok po kroku ). Co umożliwia uczniom skontrolowanie poprawności udzielonych odpowiedzi i prześledzenie właściwego toku rozumowania. IV. Karty odpowiedzi w postaci załącznika do książki. Publikacja niniejsza została pomyślana jako książka przeznaczona do wykorzystania na lekcjach matematyki ( Część I oraz II ) i pozwalająca uczniowi na samodzielne przygotowanie się do powtórek w formie zadania domowego ( Część I ). Można dzięki temu oszczędzić czas lekcji i wykorzystać go na kształcenie umiejętności wykonywania zadań przy wykorzystaniu przypomnianych w domu wiadomości. Jest to szczególnie ważne w trzeciej klasie gimnazjum. kiedy uczniowie najczęściej nie mają dostępu podręczników z poprzednich klas zawierających potrzebne informacje. Niniejsza publikacja zalecana jest także do samodzielnej pracy uczniów.

Wydawnictwo: Albus

Cena: 15przemyslaw borkowski, preambułą, witold gadowski syn, encyklopedia pwn książka, lekcja geografii na wesoło, kodek pracy 2019, liczby po japońsku wymowa, pustostany książka, testy gimnazjalne online matematyka, chyłka tom 9, barcelona przewodnik pdf, mały książe mobi, animaloterapia pdf, william james pragmatyzm, świat zofii audiobook, aleksander łuczak, sławomir mrożek artysta gatunek literacki, lem bajki robotów pdf, międzynarodowe stosunki gospodarcze pdf…