Wspomnienia z martwego domu

Autor: Fiodor Dostojewski

Wspomnienia z martwego domu to najbardziej osobiste dzieło Fiodora Dostojewskiego.

W 1849 roku Dostojewski za przynależność do Koła Pietraszewskiego został skazany na karę śmierci przez rozstrzelanie. W ostatniej chwili car zamienił ją na więzienie połączone z ciężkimi robotami. Pisarz przebywał na katordze cztery lata. a doświadczenia zebrane w tym okresie pozwoliły mu przedstawić w powieści obraz życia w syberyjskim więzieniu.

Swoje wspomnienia Dostojewski wkłada w usta szlachcica skazanego za zabójstwo żony na dziesięć lat ciężkich robót. Opisuje zwyczaje panujące na katordze. relacje między współwięźniami. ich historie. zachowania. postawy i charaktery. przedstawia różne fragmenty katorżniczego życia (pobyty w szpitalu. handel wódką. święta. ka

31.5: https://woblink.com/ebook/jak-schudnac-gdy-dieta-nie-dziala-anna-powierza-32180u

Cena:


Początek

Autor: Mercedes Lackey

  Fascynująca powieść fantasy. dziejąca się w pełnym magii świecie Valdemaru

Trzynastoletniemu osieroconemu chłopcu o imieniu Mags udaje się wydostać z kopalni kamieni szlachetnych. w której zmuszany był do niewolniczej pracy. Dzieje się tak dzięki temu. iż magiczny koń. Towarzysz. wskazuje go jako Wybranego – kogoś. kto w przyszłości stanie się Heroldem. Mags wyjeżdża do Haven i niespodziewanie znajdzie się w samym centrum dworskich intryg. gdzie nikomu nie może ufać. Nagle odkrywa. że posiada talent. o którym wcześniej nie wiedział. stając się jednocześnie świadkiem tworzącej się legendy – formowania Kolegium Heroldów.

„Akcja powieści rozpoczyna się w kluczowym momencie historii Valdemaru. kiedy system kształcenia Heroldów zmienia się. zaś na dworze i na uczelni wyczuwa się niebezpieczne działania ze strony innych państw. Fanom Lackey spodobają się nowe wątki. zaś ci czytelnicy. którzy nie znają jej powieści. odkryją świat pełen przygód i wartości. Lektura godna polecenia!”.

„Library Journal”

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 29miesięcznik dla pań, piękno bólu pdf, pracownik umysłowy, agnieszka fiutak, zły czas haner pdf, o poprawie rzeczypospolitej, człowiek roślina, heroes of might and magic v dzikie hordy, gta 5 online poradnik, o prawo głosu dla księdza lemańskiego, panny z wilka ksiazka, ty i tylko ty, słownik ekonomiczny angielsko polski, dziewczyna bez makijażu, enemy territory: quake wars, rene goscinny mikołajek, plotkara pdf, fizyka w sporcie przykłady, przedmiot badań pedagogicznych definicja, ziarno świata minecraft, kapitanskie tango…