Poród w hipnozie. Szkoła rodzenia

Autor: Jerzy Lech Piechnik

Wykorzystanie transu hipnotycznego do nauki rodzenia stanowi swego rodzaju symulator porodowy. umożliwiający uzyskanie informacji o przebiegu porodu w sposób niekonwencjonalny. Jeszcze na długo przed urodzeniem dziecka umysł ciężarnej utrwala sobie schematy postępowania w poszczególnych fazach porodu. Wielokrotne powtarzanie poszczególnych sesji cementuje odruchy warunkowe i bezwarunkowe. jakie są potrzebne w czasie rodzenia. Rodząca uczy się w ten sposób techniki oddychania. rozluźniania mięśni krocza. masowania brodawek oraz parcia spontanicznego. takiego na ile sam ucisk główki go wyzwala. a to z kolei chroni krocze przed urazami.

Utrwalona wiedza na temat porodu eliminuje strach i napięcie mięśni. przyczyniając się do zmniejszenia bólu porodowego na pozio

:

Cena:


Rzym. Wędrówki z historią w tle

Autor: Bożena Fabiani

Rzym. Wędrówki z historią w tle to bardzo osobista książka Bożeny Fabiani o mieście. w którym stale się coś rodziło. coś przekształcało. coś zapadało pod ziemię. To opowieść o osłoniętych tajemnicą dziejach najstarszych kościołów i innych zabytków. dziejach odczytywanych wciąż na nowo przed kolejne pokolenia badaczy. Spacerując po Wiecznym Mieście. trzeba patrzeć zarówno w górę. żeby nie przegapić na przykład uroczych kapliczek maryjnych na murach. jak i pod nogi. bo przeszłość w wielu miejscach zapadła się głęboko pod ziemię i trzeba za nią tam powędrować.

Rzym to miasto jedyne w swoim rodzaju; tu każdy kamień ma coś do powiedzenia – głazy pod stopami na via Appia sprzed dwóch tysięcy lat. czy niewiele od nich młodsze. niedawno

Wydawnictwo: Akurat

Cena: 35.9


Żydzi w powstańczej Warszawie

Autor: Barbara Engelking

Jak dotąd tylko nieliczni historycy powstania upominali się o pamięć o wkładzie Żydów w czyn zbrojny walczącej Warszawy. Niewielu autorów poświęcało swoją uwagę tym z nich. którzy znaleźli się wśród ludności cywilnej. Niniejsza książka wypełnia tę lukę.

Składa się ona z dwóch zasadniczych części. Pierwsza dotyczy udziału Żydów w walce. druga zaś losu ludności cywilnej w ogarniętej powstaniem Warszawie oraz tych. którzy po kapitulacji zdecydowali się pozostać w gruzach miasta. Obie te perspektywy „wojskowa“ i „cywilna“ choć w wielu miejscach krzyżują się ze sobą. przynoszą odmienne problemy

Aby możliwie najwierniej odtworzyć losy Żydów w powstańczej Warszawie autorzy wykorzystali wsze

19.9: https://woblink.com/ebook/zespol-4-koszty-wedlug-rodzajow-i-ich-rozliczenie-zespol-5-koszty-wedlug-typow-dzialalnosci-i-ich-rozliczenie-po-zmianach-izabela-motowilczuk-jan-charytoniuk-125296u

Cena: Jan Charytoniukchyłka ekstradycja pdf, kardioseksuologia, tygodnik powszechny pdf, geografia polski pdf, posoch, władysław bełza katechizm polskiego dziecka, fraszki erotyczne, testy gimnazjalisty, dzieła mickiewicza, morfologia bajki magicznej, zadania maturalne genetyka, present simple present continuous past simple ćwiczenia pdf, ebook hobbit, panny z wilka audiobook, e libra, strony z ebookami…