Jak w raju

Autor: Anne Mather

Raj na Seszelach. Riva i Damiano przeżyli burzliwy romans zakończony równie burzliwym rozstaniem. Damiano zarzucił Rivie kłamstwo. chociaż sam też często mijał się z prawdą. Po pięciu latach spotykają się ponownie. Damiano proponuje Rivie atrakcyjną pracę na Seszelach. To dla niej szansa na zawodowy sukces. ale też igranie z własnymi uczuciami. bo dawny kochanek nadal nie jest jej obojętny.Kolory Polinezji. Taryn nie domyśla się. że biznesmen Cade Peredur oferuje jej pracę sekretarki. bo ma w tym ukryty cel. Chce ją bliżej poznać i dowiedzieć się. czy jest winna tragicznej śmierci jego przybranego brata. Cade zabiera Taryn w podróż służbową na polinezyjską wyspę. by tam zrealizować swój plan. Nie wszystko jednak idzie po jego myśli. Spotkanie na Karaibach. Rachel jedzie n

37.8: https://woblink.com/ebook/wplyw-modernizacji-i-kryzysu-na-dynamike-zmiany-w-unii-europejskiej-anna-wierzchowska-127722u

Cena:


Pół na pół

Autor: Izabella Frączyk

Witaj ponownie na Śnieżnej Grani! Miejscu. gdzie mógłbyś być gościem. a najchętniej pozostałbyś na dłużej…

W życiu rodziny Stachowiaków nadal wiele się dzieje. Nikt nie może przewidzieć nadciągających problemów. Podhalański pensjonat Szarotka niezmiennie tętni życiem. a na stacji narciarskiej zachodzą kolosalne zmiany. Również w życiu prywatnym bohaterowie nie mogą liczyć na nudę. Edek rozwija skrzydła jako biznesmen. Wraz z Agnieszką spodziewają się dziecka. Aniela traci głowę dla nowej miłości. a Nastka co chwila wpada w nowe tarapaty.
Lola układa sobie nareszcie relacje z ojcem Mani i nie tracąc nadziei. szuka szczęścia gdzie indziej.
Czy młoda kobieta wreszcie zrozumie. co w życiu naprawdę ważne? Czy nareszcie poskłada w całość swoje serce potłuczone na kawałki? Andrzej. Bruno. Piotr… Który z nich okaże się jej najlepszym wyborem?

Izabella Frączyk (ur. 1970) – absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Pisaniem zajęła się w 2009 roku. Do tej pory wydała książki: ‚Pokręcone losy Klary’ (2010). ‚Kobiety z odzysku’ (2011). ‚Dziś jak kiedyś’ (2013). ‚Koniec świata’ (2014). ‚Jak u siebie’ (2014). ‚Siostra mojej siostry’ (2015) i ‚Do trzech razy sztuka’ (2016). wszystkie ciepło przyjęte przez Czytelniczki. W 2017 roku na rynek trafił trzytomowy cykl Stajnia w Pieńkach. W 2018 roku tomem ‚Za stare grzechy’ otworzyła nowy cykl Śnieżna Grań.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28.8


Menedżer 80/20

Autor: Richard Koch

Czy przytłacza cię ciągły napływ wiadomości do skrzynki odbiorczej?

Czy masz trudności z uporaniem się z zadaniami z listy „do wykonania”?

Czy siedzisz w pracy dłużej. niżbyś chciał. i masz wrażenie. że nie poświęcasz czasu na naprawdę ważne rzeczy?

Jeżeli tak. nie jesteś sam. Zwłaszcza w dzisiejszych trudnych czasach wielka liczba menedżerów czuje się przytłoczona. pozbawiona kontroli i bezsilna w obliczu konieczności poważnej zmiany w funkcjonowaniu ich organizacji.

Piętnaście lat temu bestsellerowy autor Richard Koch przybliżył światu zasadę 80/20. zgodnie z którą 20 procent naszego czasu. wysiłku i ważnych decyzji jest źródłem 80 procent naszego sukcesu. W książce Menedżer 80/20 Koch pokazuje. jak wykorzystać tę zasadę. by stać się sku

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


1

:

:

Cena:


Inna legenda. Rejestr artefaktów

Autor: Adam Kadmon

Inna legenda. Rejestr artefaktów to piąty tomik Adama Kadmona. Zawartość poetycka tomu została ujęta w dwie części. W pierwszej znajdziemy głównie utwory osadzone w konkretnych ramach historycznych – stąd obecność starożytnych plemion. królów polskich czy odwołania do początków religii oraz kultury słowiańskiej. w tym historii pierwszych grodów. W drugiej znacznie obszerniejszej części. mimo wciąż obecnych odniesień do historii. autor skupia się na współczesności. Tu pokusił się o wiersze o bardziej osobistym charakterze. Dzieli się swymi refleksjami filozoficznymi m. in. na temat przemijania. religii. miłości. przyjaźni. a to za sprawą otaczającej przyrody oraz zastanej przestrzeni obyczajowo – kulturowej.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: Dariusz Jemielniak


Banda Michałka na wakacjach

Autor: Ewa Karwan Jastrzębska

Czy wiecie jak pachną Indie? Indyjska ulica jest pełna zapachu przypraw. Poza przyprawami Indie zapadają w pamięć także kolorami. Tych obu wrażeń nie da się zapomnieć!

Wydana pięć lat temu książka ‚Banda Michałka’ podbiła serca młodych czytelników. Nie bez powodu niektóre z przygód dzieci z bandy porównuje się do przygód ciut młodszego niż Michałek bohatera innej popularnej wśród dzieci serii – Mikołajka.
Tym razem żoliborska grupa przyjaciół wyrusza na prawdziwie egzotyczne wakacje. I nie sposób zaprzeczyć. że czeka ich wyjątkowa przygoda. Po pierwsze wakacje z założenia są frajdą – zapominamy o szkole. która bywa całkiem w porządku. ale przecież trzeba od niej czasem odpocząć.
Po drugie – nie ma nic lepszego niż wakacje w miejscu. które można poczuć wszystkim zmysłami. bo kraj i jego kulturę poznaje się wtedy. gdy stajemy się jego częścią. choć na chwilę. Tak przynajmniej twierdzi pani Róża. sąsiadka rodziny Michałka. która Indie odwiedziła kilkakrotnie.
I ruszyli całą grupą – Michałek. męska część bandy. Marysia. Julka z przyjaciółką. rodzice Michałka – i nie tylko Michałka oraz przyjaciółka rodziny. Iwona. znająca Indie lepiej niż przewodnicy wycieczek.
Ten wyjazd każdy członek bandy zapamiętał inaczej. Hubert zapisał prawie cały swój notes nowymi wierszami. Jerzyk wspiął się na prawie wszystkie ściany. a Marysia… Jak zwykle Marysi udało się zabłysnąć i dzięki swoim nadzwyczajnym umiejętnościom negocjacyjnym – przywiozła sobie prawie wszystkie wymarzone pamiątki i… zdobyła cudowny prezent dla pani Róży.
Za to Julka (nie banda. ale zawsze siostra Michałka. to trochę jakby banda) napstrykała. oczywiście. setki dobrych zdjęć.
Bo z wakacjami już tak jest. że każdy przywozi z nich zupełnie inne wspomnienia.


Nie wiem. czy wiecie. jak pachną Indie. Zewsząd dociera do nas woń przypraw. Zapach unosi się w powietrzu jak balon. który nagle pęka… i wtedy wszystko staje się jeszcze intensywniejsze. Oczywiście to nie żadne balony. ale tak się wydaje. Kolory. które są obecne po prostu wszędzie. to pomarańcz i żółć. Takie słoneczne barwy mają ubrania. ale też wózki. w których rikszarze wożą pasażerów. pedałując ile sił w nogach. Bo Indie to świat riksz. Znacie już nasze zamiłowanie do rowerów. więc na pewno nie zdziwi was. że gdy tylko wyszliśmy z lotniska. zobaczyliśmy dwie rzeczy. Obie równie ważne.

– Spójrz. Filip. ale piękne! – rozdarł się Drzewo. pokazując palcem (choć nie jest to szczególnie eleganckie) parking pełen skuterów. Lśniły w świetle wschodzącego słońca. które wyglądało zza chmur świeżo po gwałtownej monsunowej ulewie. Było ich chyba kilkaset.

– W Indiach skutery i motory to bardzo popularny środek lokomocji – oznajmiła Iwona.

Odkąd tylko dotknęła stopą indyjskiej ziemi. mówiła do nas jak zawodowa przewodniczka.

– I riksze – dorzucił Hubert. chcąc przypodobać się Iwonce.

To było silniejsze od niego. w szkole też był prymusem i zawsze wyrywał się do odpowiedzi. Niektórzy tak muszą. bo wtedy czują się – jak mówi nasza pani pedagog – bezpiecznie. Poza tym nic tak nie utrwala materiału jak powtórzenia. W sumie byliśmy więc wdzięczni naszemu poecie.Ewa Karwan-Jastrzębska – pisarka. scenarzystka i dziennikarka. Debiutowała filozoficzną baśnią o Misiu Fantazym. Ma w swoim dorobku kilkanaście powieści dla dzieci i młodzieży. Wśród cieszących się powodzeniem tytułów są między innymi: ‚Duchy w teatrze’ i ‚Hermes 9:10’. ‚Sobowtór’. seria ‚Agata z placu Słonecznego’ oraz ‚Banda Michałka’. Jest też współautorką dwóch tomów opowiadań o przygodach Bolka i Lolka.
Stworzyła serię powieści sensacyjno-przygodowych ‚Wyjątkowi’ (tom I ‚Misja Feniks’. tom II ‚Misja Xibalba’). utrzymaną w klimacie książek Dana Browna i filmów o Indianie Jonesie.
Razem z mężem Markiem zawiązała spółkę autorską. czego owocem był cykl książek o czarodziejkach „Witch” i literacki eksperyment w postaci pierwszej polskiej powieści transmedialnej „Kaktus w sercu”. wydanej na licencji TVN.
Jest warszawianką. absolwentką tutejszego uniwersytetu. ale dzieciństwo spędziła w Afryce. która wielokrotnie powraca w jej twórczości dla dzieci. Pomysłów do powieści dostarczają jej dzieci. Mikołaj i Julka – jej powieść ‚Banda Michałka’ powstała na podstawie prawdziwych przygód paczki kolegów jej syna. Mikołaja.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 25.6


Dziecko w mediach

Autor: Krzysztof Marcyński

Mass media pojawiły się w życiu najmłodszych w sposób naturalny. stając się ważnym elementem kształtującym ich percepcję i światopogląd. Są źródłem bieżących wiadomości. dostarczają wiedzy i rozrywki. jak również stanowią ogromną siłę w kształtowaniu opinii. postaw i systemów wartości swych odbiorców. a w szczególności dzieci. Tym samym media są potężną instytucją socjalizującą i wychowującą młode pokolenie.

Publikacja przedstawia nie tylko analizy szeregu procesów związanych z odbiorem radia. telewizji. prasy. reklamy przez dzieci. ale też podejmuje próbę podania odpowiedzi na pytania o rolę i miejsce mediów w rozwoju dziecka. edukacji oraz przestrzeni publicznej.

W książce. co istotne. autorzy poruszają wiele

24.9: https://woblink.com/ebook/hashimoto-eberhard-jurgen-wormer-127791u

Cena:


ISBN

9788365532251: Wydawnictwo

Format

25: https://woblink.com/ebook/ty-twoje-dziecko-i-szkola-ken-robinson-128427u

Cena:polactwo, fibak chirurgia, co cię nie zabije to cię wzmocni po angielsku, gta 5 parking policyjny, baśniobór smocza straż 2, czy pobieranie z docer jest bezpieczne, marysia krasowska, od czego zacząć czytać wiedźmina, po schodach do nieba, mirosław jarosz, dusze czyśćcowe, starożytni słowianie, żeromski nowele, the outsider stephen king, kanoniczne, żywienie człowieka zdrowego i chorego pdf…