Sektor kolejowy w polityce transportowej Unii Europejskiej

Autor: Engelhardt Juliusz

Celem podstawowym książki jest prezentacja ewolucji modelu funkcjonowania unijnego sektora kolejowego od 1991 r. oraz ukazanie głównych cech i zasad tego modelu według stanu na koniec roku 2016.

Książka jest skierowana do bardzo szerokiego spektrum odbiorców. Mogą nimi być pracownicy sektora kolejowego – zarządcy infrastruktury kolejowej. przewoźnicy kolejowi. spedytorzy. a w szczególności kadra menedżerska tych przedsiębiorstw. Odrębną grupę stanowią pracownicy instytucji rządowych i samorządowych. kreujący i realizujący politykę transportową. a także pracownicy naukowi zajmujący się zagadnieniami polityki społeczno-gospodarczej. w tym transportowej. Trzecią. nie mniej ważną grupą czytelników są studenci wyższych uczelni. zwłaszcza

59: https://woblink.com/ebook/sektor-kolejowy-w-polityce-transportowej-unii-europejskiej-engelhardt-juliusz-133982u

Cena:


Ja. Bona

Autor: Janina Lesiak

Bona Sforza di Aragona. żona króla Zygmunta Starego i matka Zygmunta Augusta – ostatniego z dynastii Jagiellonów idzie przez życie kierując się dwoma drogowskazami: słowem „chcę – voglio“ i „muszę – must“.

Jest niezwykła. Nie mieści się w swoich czasach. przerasta sobie współczesnych. triumfuje i ponosi klęskę. Nie da się jej zamknąć w żadnych ramach. ocenić i pojąć. bo należy do kobiet nieujarzmionych i nieokiełznanych w swym pragnieniu osiągnięcia wszystkiego. co służy państwu i dynastii.

Taka byłam – mówi – posłuchajcie. może uda się wam uniknąć moich błędów.

Inteligencja i odwaga. to według autorki książki najbardziej charakterystyczne cechy Bony. I może jeszcze to. że nie umiała kochać. bo jej tego nie nauczono…

Ja. Bona – to próba zrozumienia

:

Cena:


Las Potępionych

Autor: Katarzyna Grabowska

Julia. uciekając przed niesprawiedliwym wyrokiem. dzięki pomocy przyjaciół rozpoczyna przeprawę przez Las Potępionych. Drzewa skrywają w sobie pewien sekret. który może wpłynąć na dalsze życie dziewczyny. Pozory. kłamstwa. nieporozumienia – nic nie jest oczywiste. Przepowiednia sprzed wieków zaczyna się wypełniać. Bolesne rozstania. chwile zwątpienia. uczucie. które jest w stanie przezwyciężyć śmierć. Jaki los szykuje dla Julii przeznaczenie? Czy wreszcie odnajdzie drogę do domu?

Wydawnictwo: Videograf

Cena: 27.9


Jak rozliczać VAT od umowy faktoringu po wprowadzeniu split payment

Autor: Aneta Szwęch

Umowa faktoringu jest w obrocie gospodarczym bardzo popularną umową. której rozliczenie w VAT dla podatników nie stanowiło już problemu. Zmieniło to wprowadzenie od 1 lipca 2018 r. split payment. a tym samym odpowiedzialności faktora za zobowiązania faktoranta. W związku z tym powstaje wiele pytań. jak i kiedy można się uwolnić od tej odpowiedzialności. W publikacji przedstawiamy również zasady rozliczenia VAT od tych umów zarówno po stronie faktora jak i faktoranta oraz ustalenia wysokości opodatkowania tej usługi zarówno w przypadku faktoringu klasycznego jak i odwrotnego.

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 9.9budownictwo drogowe w zarysie pdf, lego star wars ii the original trilogy, poradnik pisarza, rzeczywistość kwantowa, zimowa jutrzenka, spiewnik pdf, tsatsouline, muszalski, tajemniczy ogrod pdf, fliirt pl, claude hopkins, justyna bieda, metagenealogia, jacek piekara płomień i krzyż tom 2, o króliku który chce zasnąć pdf, homo bimbrownikus, rozmowa kwalifikacyjna pytania i odpowiedzi po angielsku, płomień i krzyż tom 2 ebook…