Wiek skrajności

Autor: Hobsbawm Eric

Czwarty. dopełniający monumentalny cykl poświęcony historii XIX wieku. tom fundamentalnego dzieła brytyjskiego historyka. pozwalający zrozumieć destrukcyjną i zarazem twórczą naturę ostatniego stulecia. Osobisty i erudycyjny wykład historii od początku I wojny światowej do rozpadu Związku Radzieckiego w roku 1991.

Wielowymiarową narrację historyczną wzmacniają wyraziste poglądy autora i perspektywa zarazem świadka jak i uczestnika wydarzeń oraz szczególny dar syntezy. pokazujący wydarzenia polityczne w związku z przemianami gospodarczymi. rozwój nauki i kultury na tle dziejów postępu cywilizacyjnego. wojen i ludobójstwa. Całość tworzy potoczyście opowiedzianą historię. w której Hobsbawm stawia trudne pytania i udziela nieoczywistych odpowiedzi.

Takich intelektualistów już nie ma. Hobsbaw

10.5: https://woblink.com/ebook/serce-kobiety-wydanie-dwujezyczne-angielsko-polskie-jack-london-140582u

Cena:


ISBN

9788381293013: Wydawnictwo

Format

49.99: https://woblink.com/ebook/tyson-zelazna-ambicja-mike-tyson-larry-sloman-141032u

Cena: Larr


ISBN

9788381374460: Wydawnictwo

Format

31.2: https://woblink.com/ebook/wspieranie-inwestycji-nowe-zasady-pomocy-regionalnej–141168u

Cena:


To. co ważne

Autor: Weronika Żymełka

W życiu trzydziestoletniej Karoliny nie brakuje trudnych momentów. W jej pamięci wciąż powraca widmo traumatycznych wydarzeń sprzed lat. a codzienność przytłacza mnóstwem drobnych zmartwień i problemów. którym stara się jednak dzielnie stawiać czoła. Pomagają jej w tym trzy najważniejsze dla niej osoby: córka Emilka. babcia Marysia i przyjaciółka Marta. A pewnego dnia nieoczekiwanie pojawi się też mężczyzna. który szybko stanie się kimś więcej. niż tylko przypadkowym znajomym…

Czy mimo wszystkich przeciwności losu. ich związek będzie miał szansę na przetrwanie? Czy Karolina w końcu pogodzi się z tragediami. które dręczą ją od lat? I czy wyzwoli się od ciężaru tajemnicy. którą stara się ukryć przed całym światem?

– Emilka! – Karolina krzyczała. ile sił w pł

:

Cena:


Instrukcje VAT. 15 praktycznych procedur dla podatników

Autor: praca zbiorowa

Publikacja zawiera 15 praktycznych instrukcji dla podatników VAT. dotyczących transakcji oraz czynności. z jakimi najczęściej spotykają się podatnicy VAT w prowadzonej działalności. Uwzględnia zmiany przepisów. które weszły w życie 2018 r. i wprowadziły nowe obowiązki. Z książki dowiemy się krok po kroku:

• Jak uzyskać status podatnika VAT przy rozpoczęciu działalności

• Jak skutecznie wybrać zwolnienie z VAT

• Jak uzyskać status podatnika VAT po rezygnacji ze zwolnienia lub utracie prawa do zwolnienia

• Jak skutecznie skorzystać z ulgi na złe długi – instrukcja dla wierzyciela

• Kiedy dłużnik musi skorygować odliczony VAT

• Jak skutecznie przeprowadzić korektę deklaracji

9.9: https://woblink.com/ebook/zarzad-sukcesyjny-po-smierci-przedsiebiorcy-nowe-rozwiazania-prawne-aneta-szwech-141154u

Cena:kajko i kokosz autor, dietetyka kliniczna książka, łatwe origami dla dzieci, jak wysłać książkę na kindla, e książki za darmo, hashimoto pdf, kathryn lasky, nie blefuj, kiera cass narzeczona, stanisław brzeziński, tony halik książki, dom nad zatoką, idiomy angielskie pdf, analiza matematyczna w zadaniach krysicki, olga tokarczuk dom dzienny dom nocny pdf…