Fabryka planet

Autor: Elizabeth Tasker

Zapomnij o rakietach na Marsa! – przyszłością badań kosmosu są poszukiwania planet pozasłonecznych!
Jeszcze dwadzieścia lat temu planetami poza Układem Słonecznym zajmowała się wyłącznie fantastyka. Od czasu słynnego. pierwszego odkrycia dokonanego przez Aleksandra Wolszczana poszukiwanie i badanie egzoplanet to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin astronomii.
Nowo odkryte światy są bardziej niezwykłe od wszystkiego. co wyobrażali sobie pisarze. Istnieją planety większe od Jowisza. na których rok trwa krócej niż tydzień. na innych niebo rozświetlają dwa słońca. a jeszcze inne samotnie przemierzają kosmos. Są też planety z diamentowymi płaszczami. światy wielkości Ziemi podzielone na dwie półkule wiecznego dnia i wiecznej nocy. planety pokryte globalnymi oceanami i takie. na których przelewają się morza wulkanicznej lawy. Odkrycie tej różnorodności to dopiero początek. Na zbadanie czeka jeszcze cała galaktyka różnych możliwości. Trudno nie zadać sobie pytania. czy wśród tak wielu światów. nie istnieje gdzieś druga Ziemia.

Autorce tej niesłychanie wciągającej i rzetelnie napisanej książki udało się dokonać czegoś niemal niemożliwego – w bardzo zrozumiały sposób wyjaśnia nam wszystko. co powinniśmy wiedzieć o tej zupełnie nowej. szybko zmieniającej się dziedzinie nauki. która zajmuje się poszukiwaniem nowych światów.
Caleb Scharf. profesor astronomii na Uniwersytecie Columbia. autor książek ‚Silniki grawitacji’ i ‚Kompleks Kopernika’.

Elizabeth Tasker – brytyjski astrofizyk. Pracuje w japońskiej agencji kosmicznej. W pracy naukowej skupia się głównie na badaniach procesów formowania się gwiazd i planet. Studiowała fizykę teoretyczną na Uniwersytecie w Durham. Uzyskała stopień doktora astrofizyki na Uniwersytecie Oksfordzkim.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 37.6


Zobaczyli za dużo

Autor: Gibbons Alan

John bardzo stara się trzymać z dala od kłopotów i zostawić trudną przeszłość za sobą. Zaczyna wszystko od nowa. W jego życiu pojawia się atrakcyjna i tajemnicza Ceri James. Ich spotkanie jest jednak dalekie od romantycznej randki. o której John marzył. Nie tylko są świadkami śmiertelnej strzelaniny. ale także nagrywają całe zdarzenie. Zaczyna się ucieczka przed bezwzględnymi mordercami. Dlaczego John nie zadzwonił na policję? W szaleńczym pościgu najważniejsze jest. komu możesz zaufać.

Wciągający i emocjonujący thriller. w którym każda rozwiązana tajemnica odsłania kolejną. Alan Gibbons jest jednym z najbardziej uznanych autorów young adults i kolejny raz tworzy powieść. od której nie sposób się oderwać.

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Cena: 18.9


ISBN

9788365846945: Wydawnictwo

Format

29.2: https://woblink.com/ebook/neurologia-zachcianek-dlaczego-dajemy-sie-zlapac-w-pulapki-i-jak-z-przyjemnoscia-zerwac-ze-zlymi-nawykami-brewer-judson-136709u

Cena:


Farmakoterapia w położnictwie

Autor: Grzegorz Bręborowicz

Farmakologia i farmakoterapia okresu ciąży i porodu to niezwykle dynamicznie rozwijające się dziedziny wiedzy. Związane jest to z powszechną dostępnością w praktyce klinicznej wielu nowoczesnych leków.

Mamy tutaj do czynienia z wyjątkową sytuacją kliniczną. w której pod uwagę należy wziąć jednocześnie dwoje pacjentów – matkę i dziecko. Dlatego decyzja o zastosowaniu leku u kobiety w ciąży nie jest łatwa i wiąże się z dużą odpowiedzialnością lekarza.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Cena: 109kochanie czy klikanie, harald wikingowie, dragon age 3 poradnik, czy myśli samobójcze to grzech, ken follett zamieć, święci i błogosławieni polscy, życzenia urodzinowe dla adriana, homoseksualizm pdf, przyroda testy klasa 4, podchwitliwe pytania, fizjologia wysiłku i treningu fizycznego górski pdf, masa książka pdf, naga prawda vi keeland, salomon creed, nie miejsca, wezwanie atlantydy, ekshibicjonizm w sieci, barry london, kodeks etyczny terapeuty zajęciowego…