Mój dom. Mój świat

Autor: Jan Góra

Na początku był Mój dom. A potem Mój świat. Jako dziecko zaznał cudownego domu z uśmiechem matki. talerzem na stole. chlebem pieczonym przez babkę. do której jeździł na wakacje. dziadkiem zmawiającym Anioł Pański. braćmi. z którymi się tarmosił i paskiem w ręku ojca. jak było trzeba. Pamiętał doskonale nawet zapachy paleśnickiej plebanii swego stryja. To był ten dom. a właściwie domy rodzinne. które zbudowały Jana Górę i które do końca niósł w sobie. Potem jego domem stał się zakon. i to tak bardzo. że nawet zdawało się. iż zapomniał o domu rodzinnym. Ale tylko się zdawało… Cały świat stawał się jego domem. Choć już nie „jego”. tylko „wszystkich” – wszystkich do niego zapraszał. Bo kiedy człowiek dojrzeje. to przestaje już marzyć o domach. które minęły. choć niesie je w sobie. Zaczyna budować domy. A przede wszystkim staje się domem. I zaprasza gości. A jeśli do tego ma w sobie miłość. goście wkrótce stają się domownikami.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 34.99


Puste krzesło

Autor: Jeffery Deaver

Małym. sennym miasteczkiem wstrząsa seria tragicznych wydarzeń. Kilkunastoletni Garret. znany z odrażającego. dziwacznego hobby – hodowli owadów – jest podejrzany o zamordowanie kolegi i uprowadzenie oraz prawdopodobnie zabicie dwóch dziewcząt. Lokalnej policji przychodzi z pomocą sparaliżowany. wybitny nowojorski kryminalistyk Lincoln Rhyme. który za dwa dni ma zostać poddany operacji w tutejszym Centrum Medycznym. W zorganizowanym naprędce laboratorium bada i analizuje nikłe dowody.

Tymczasem poszukiwania Owadziego Króla trwają. wreszcie udaje się go ująć. ale nie wiadomo. gdzie są i czy żyją jego ofiary. Schwytanego Garreta niespodziewanie uwalnia z aresztu asystentka i przyjaciółka Rhyme’a. Amelia. intuicyjnie przekonana. że chłopiec jest niewinny. Wtedy jednak sama staje się jego zakładniczką. Pościg rozpoczyna się na nowo…

Jeffery Deaver – jest autorem wielu powieści z gatunku thrillerów. Z wykształcenia dziennikarz i prawnik. Przez kilka lat współpracował z dziennikami ‚New York Times’ i ‚Wall Street Jurnal’. Był także doradcą prawnym jednej z większych firm na Wall Street. Zaliczany jest do grona najbardziej poczytnych i nagradzanych pisarzy amerykańskich. Światową sławę przyniósł mu ‚Kolekcjoner Kości’ – pierwsza powieść. w której pojawiła się para detektywów: Lincoln Rhyme i Amelia Sachs. Książkę zekranizowano. a w głównych rolach wystąpili Denzel Washington i Angelina Jolie.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


ISBN

9788378599616: Wydawnictwo

Format

10: https://woblink.com/ebook/dziwne-dni-michal-stonawski-129475u

Cena:


Zapach pomarańczy. Życie dominikańskie z innej perspektywy

Autor: Krzysztof Pałys

Zapach pomarańczy to opowieść o Zakonie Kaznodziejskim. jakiej jeszcze nie było. Zostajemy wciągnięci w intrygujący i nieznany dotąd świat dominikańskich klasztorów. To nie tylko osiem wieków niezwykłej duchowości. ale także charakterystycznego poczucia humoru. który należy do głównych znaków rozpoznawczych braci Świętego Dominika.

Autorzy podjęli szalone ryzyko. Co w końcu myśleć o setce anegdot. które nie zawsze przedstawiają zakonników w pozytywnym świetle? Jak przejść spokojnie obok dominikanów planujących na siebie zamachy. gnębiących jezuitów. podszywających się pod paulinów. uzdrawiających okładami z ziemniaków. eksperymentujących z kwasem azotowym czy zapraszających do swoich klasztorów kryminalistów? A może jednak kryje się w tym uroczy podstęp dominikańskiej radości? Czy istnieje lepszy sposób. by opowiedzieć o pięknie życia. niż sięgnięcie do jednej z boskich cech. jaką jest poczucie humoru?

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 29.99


ISBN

9788380838901: Wydawnictwo

Format

24: https://woblink.com/ebook/histeria-magdalena-cieslik-129464u

Cena:



kotka i generał, mendel gdański autor, zamek kaniowski, ostatnia misja asgarda chomikuj, approche, cassandra clare mroczne intrygi 3, podstawy rachunkowości książka, klechda krzyżówka, golus, słowa światłości audiobook, paweł majchrzak, powrót króla audiobook, słownik wyrazów obcych savoir vivre, nowy porządek świata książka, frankisci, robert rumas, schopenhauer świat jako wola i przedstawienie, newsweek cena, jego orgazm później…