Miasto na plus. Eseje o polskich przestrzeniach miejskich

Autor: Praca zbiorowa Praca zbiorowa

Książka. która zachęca do optymistycznego myślenia o mieście. Zbiór 11 tekstów o polskiej przestrzeni miejskiej. zainspirowanych poglądami autora MIASTA SZCZĘŚLIWEGO. Charlesa Montgomery’ego. Różne punkty widzenia. różnorodna tematyka. która od kilku lat przewija się w debacie publicznej. po raz pierwszy zostały ujęte  w ramy książki. MIASTO NA PLUS powstało z potrzeby pokazania. że polskie miasta zmieniają się na lepsze.                                                                  Istnieje dziś pokaźne grono ludzi – samorządowców. urzędników. aktywistów. naukowców i zwykłych mieszkańców – którym na sercu leży dobro miast.  a w szczególności ich mieszańców. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy. że zmiany. jakie następują. polepszają jakość życia – dodatkowe przejście dla pieszych. zmiana organizacji ruchu. rower miejski. nowy park z placem zabaw. budynek. który zachwyca swoją architekturą i dziesiątki innych przykładów. Pojęcia. takie jak woonerf czy partycypacja. z trudem przebijają się w publicznej debacie. Za tymi zmianami stoją konkretni ludzie. którym zależy na wdrażaniu idei miasta szczęśliwego.                                                                                  Jak czytamy we wstępie: Potrzebujemy koniecznie kogoś. kto popchnie nasze miasta do przodu. będzie liderem. za którym pójdą inni. kto będzie umiał przekonać wątpiących. by na nowo uwierzyli w życie miejskie i by – szukając wzorców – skierowali wzrok w stronę Kopenhagi raczej. a nie Detroit. Niezbędna jest także wiedza i wizja celu. do którego dążymy. Mówiąc krótko – potrzeba nam polskiego Gila Penalosy. Kto wie. może ktoś taki jest wśród autorów tekstów zebranych w niniejszej książce? Patroni medialni:  Architektura &Biznes.  Magazyn MIASTA. urbnews.pl

Wydawnictwo: Wysoki Zamek

Cena: 29


ISBN

9788366074613: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/lawless-t-m-frazier-125247u

Cena:


ISBN

9788380839342: Wydawnictwo

Format

31: https://woblink.com/ebook/piesni-dawnej-jonki-tom-i-michal-kaminski-126198u

Cena:mateusz jurczyk, poradnik diablo 3, makbet szekspir streszczenie, czarna owca medycyny, w szpilkach od manolo chomikuj, kapsyda kobro-okołowicz, medaliony, trzy siostry trzy królowe, łukasz wierzbicki afryka kazika, wacław forajter, matasek gramatyka, christopher macht, maksymilian nawara, w drodze z maryja, wprowadzenie do informatyki, język niemowląt pdf, molicka bajki terapeutyczne, w szpilkach od manolo pdf, dzieci szatana, chłopcy z ferajny książka…