Lekka księżniczka i inne baśnie

Autor: George MacDonald

Jego dziełami inspirował się m.in. J.R.R. Tolkien. C.S. Lewis był zagorzałym wielbicielem jego twórczości. Lewis Carroll prosił go o zaopiniowanie roboczej wersji Alicji w krainie czarów. a Mark Twain planował napisać z nim wspólną książkę. Polscy czytelnicy dopiero poznają twórczość George’a MacDonalda – szkockiego pisarza epoki wiktoriańskiej.

Lekka księżniczka i inne baśnie to pierwsze polskojęzyczne wydanie tego dzieła – w formie pięknie ilustrowanej książki.

Baśnie skierowane są zarówno do dzieci i młodzieży. jak i dorosłych. Pierwsza z nich opowiada o księżniczce dotkniętej stanem nieważkości. niemogącej – dosłownie i w przenośni – postawić stopy na ziemi. dopóki nie znajdzie miłości. Złoty klucz z kolei jest alegorycznym opisem duchowej drogi w poszukiwaniu sensu życia. To niezwykła opowieść o dzieciach poszukujących zamka. do którego pasowałby posiadany przez nie tytułowy klucz. Natomiast w Sercu olbrzyma MacDonald nawiązuje do znanego w kulturze ludowej motywu przechowywania swej duszy z dala od ciała – w tej baśni odnalezienia ukrytego serca okrutnego olbrzyma podejmuje się dwójka rodzeństwa. Chcą dzięki temu zdobyć władze nad gigantem i ocalić dzieci. które zamierzał pożreć.

MacDonald. kreując swój baśniowy świat. podejmuje walkę o wartości moralne. które zdają się zapomniane. a które powinny przenikać wszystkie aspekty rzeczywistości. Wybierając metaforę. przypomina też czytelnikowi. aby nie traktował siebie zbyt poważnie.

Wydawnictwo: W Drodze

Tajniki zarządzania pieniędzmi

Autor: Brian Tracy

Poznaj tajniki postępowania z pieniędzmi – ich zarabiania. inwestowania i mądrego wydawania!

Temat pieniędzy należy do najbardziej pobudzających do myślenia. wywołujących największe emocje i najbardziej dzielących ludzi kwestii na świecie. Napisano niezliczoną ilość książek. artykułów. postów na blogach oraz przemów o tym. czym są pieniądze. jak je zarabiać i wydawać. kto je ma. a kto nie. oraz na tysiące pokrewnych tematów. Niemniej pomimo nieustannej koncentracji ludzkości na tym zagadnieniu odczucia przeciętnego człowieka w związku z pieniędzmi można scharakteryzować jednym słowem: dezorientacja.

Znany na całym świecie autor bestsellerów i konsultant biznesowy Brian Tracy wprowadzi cię w tajniki postępowania z pieniędzmi – sprawdzane w praktyce i testowa

Francuskie lato

Autor: Isaac Catherine

„Wow! Po prostu wow. Jeśli podobało wam się „Zanim się pojawiłeś” Jojo Moyes. to na pewno pokochacie „Francuskie lato”.

The Sunday Times

Zmęczona niedojrzałością swojego chłopaka. Jessica opuszcza Adama wkrótce po tym. gdy na świat przychodzi ich syn. Po dziesięciu latach dziewczyna dowiaduje się. że być może nie zostało jej wiele życia. a Adam. którego na zawsze wyrzuciła ze swojego serca. zostanie jedynym opiekunem syna.

Wakacyjny wyjazd do Francji. gdzie Adam prowadzi urokliwy hotel. może okazać się niepowtarzalną szansą na odbudowanie jego relacji z dzieckiem. Czy będzie to również podróż. która sprawi. że Jess na nowo odkryje radość życia?

Jedno jest pewne – wakacje w zachwycającej południowej Fra

https://woblink.com/ebook/rozproszone-mroki-bressa-zbigniew-128124u: https://woblink.com/product-publication/download/128124/epub

Wzgórze Piastów

Autor: Krzysztof Koziołek