Nowa Odyseja

Autor: Patrick Kingsley

Haszema al-Soukiego. skromnego informatyka pracującego w wodociągach w Damaszku. trudno nazwać buntownikiem. ale i tak funkcjonariusze Baszszara al-Assada zamknęli go w katowni reżimu. Po wyjściu z więzienia al-Souki emigruje z Syrii do Egiptu. Stamtąd samotnie przedostaje się na Sycylię. Płynie sam. bo boi się o rodzinę – niedługo przed jego przeprawą statek tego samego szmuglera idzie na dno wraz z 300 migrantami. Pierwsze kroki w Europie są trudne. po zejściu ze statku al-Soukiego wita komitet Frontexu który zamiast uścisku dłoni oferują ludziom strzał z termometru w czoło.

Potem trzeba zaplanować dalszą podróż: do Niemiec albo Szwecji można się dostać. płacąc krocie przemytnikowi. który przewiezie cię w swoim samochodzie. albo pociągiem. Na każdej stacji paraliżuje go strach przed kontrolą policji w

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Wydawnictwo

INFOR: Format

28808

https://woblink.com/product-publication/download/28808/pdf: 1

Cena:


ISBN

9788379007714: Wydawnictwo

Format

25.9: https://woblink.com/ebook/niemiecki-cwiczenia-gramatyczne–28742u

Cena:


Anna i Pan jaskółka

Autor: Gavriel Savit

Kraków. rok 1939. Anna jest córką profesora lingwistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ma 7 lat. ale już doskonale włada kilkoma językami.

Pewnego dnia ojciec Anny wychodzi z domu i jak zwykle w takiej sytuacji zostawia ją pod opieką przyjaciela. niemieckiego aptekarza. Tym razem jednak ojciec nie wraca. a aptekarz nie wyraża chęci. aby zaopiekować się dziewczynką. Anna nie wie. że Niemcy dokonali aresztowań w ramach czystki przedstawicieli polskiej inteligencji. Jest małą przestraszoną istotą. która nie może dostać się do zamkniętego mieszkania i nie wie. co ma ze sobą zrobić.

Na ulicy natyka się na dziwnego nieznajomego. który zwraca na nią uwagę. Próbuje dowiedzieć się czegoś o Annie. zadając jej pytania w rozmaitych językach. a gdy stara się ją ośmielić i zachęcić do rozmowy. zacz

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 44


Mechaniczna ćma

Autor: Joanna Pypłacz

‚Mechaniczna ćma’ to kolejna powieść autorki ‚Augusta Nachta’ i ‚Krzyku Persefony’. osadzona w realiach Krakowa z przełomu XIX i XX wieku. Pisarka eksploruje w niej – wraz z czytelnikiem – tajemniczy labirynt ludzkich pragnień i obsesji oraz nieuchwytnych demonów. jakie czyhają na drodze do ich realizacji.

Wydawnictwo: Videograf

Cena: 22.9


ISBN

9788320822885: Wydawnictwo

Format

40: https://woblink.com/ebook/logistyka-zwrotna-produktow-niepelnowartosciowych-w-zarzadzaniu-przedsiebiorstwami-produkcyjnymi-marta-starostka-patyk-28367u

Cena:społeczeństwo lalka, fonetyka język polski, zwiadowcy 8 pdf, panny z wilka audiobook, magdalena krauze, zostawić islandię, księgi jakubowe audiobook peszek, magdalena błażek, piotr kąkol, artysta mrożek interpretacja, sprawdzian z ekologii puls życia 3, sławomir letkiewicz, wydawnictwo 44 pl, ms manwhore pdf, tajemnicza postać, dorota bartyzel, choroby wewnętrzne, andrzeja zapasy na ciężkie czasy, jonathan crary…