Świat według Amelki

Autor: Magdalena Niedzwiedz

Kiedy ludzie myślą o porodzie. zastanawiają się tylko nad tym. czy kobietę bardzo bolało i czy długo się męczyła – a czy ktokolwiek bierze pod uwagę uczucia dzieci? Nie wydaje mi się. A muszę Wam powiedzieć. że jest to dla nas (z pewnością mówię w imieniu wszystkich bobasów) wielka sprawa.

Mam na imię Amelka i już w chwili. gdy przyszłam na świat. wiedziałam. że czeka mnie tutaj wiele wyzwań. Bardzo kocham swoich rodziców i nie wyobrażam sobie mieszkać gdzie indziej niż w moim ciepłym. przytulnym domku. Moi rodzice zawsze dbają. żeby niczego mi nie brakowało: spędzają ze mną czas na wspaniałych zabawach. rysowaniu i rozwiązywaniu zadań z książeczek. Czasem też odwiedzam dziadków. jeżdżę w różne ciekawe miejsca. bawię się z innymi dziećm

19: https://woblink.com/ebook/przerwane-zycie-bozena-helena-mazur-nowak-30093u

Cena:


1

:

:

Cena:


Kobiety z Ravensbrück

Autor: Sarah Helm

Przerażająca. inspirująca i głęboko niepokojąca książka Sarah Helm jest wynikiem przełomowych badań historycznych. Przez dziesięciolecia historia Ravensbrück ukryta była za żelazną kurtyną i pozostawała mało znana. Wykorzystując świadectwa ujawnione po zakończeniu zimnej wojny i wywiady z ocalałymi. które nigdy wcześniej nie mówiły. Helm zagłębiła się w świat obozu i pokazała niewyobrażalny horror. 
W Ravensbrück przez sześć lat więźniarki bito. torturowano. zmuszano do niewolniczej pracy. głodzono i rozstrzeliwano. Dokonywano również – w szczególności na Polkach – zbrodniczych eksperymentów medycznych. 
„Kobiety z Ravensbrück” to nie katalog popełnianych w Ravensbrück okrucieństw. To przede wszystkim porywający opis heroizmu. nadludzkiej nieustępliwości i wyjątkowej siły ducha. która pozwoliła ofiarom bestialstwa przetrwać. a także dać świadectwo.  

Wykorzystując materiał niegdyś ukryty za żelazną kurtyną. Sarah Helm dokonała niezwykłego aktu – ocaliła historię. Ta książka po raz pierwszy oddaje w pełni głos kobietom z Ravensbrück. jedynego nazistowskiego obozu koncentracyjnego dla kobiet.
Anne Applebaum. laureatka nagrody Pulitzera


Sarah Helm. brytyjska dziennikarka i autorka książek. Pracowała w redakcji „Sunday Times” i była korespondentką zagraniczną „The Independent”; obecnie współpracuje z kilkoma pismami.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 79.2


Apostoł Kazachstanu i Świadek Ewangelii

Autor: Aleksander Posacki

Uwzględnia ona nie tylko duchowość Błogosławionego. ale też bogactwo jego osobowości. Z tej racji odwołuje się nie tylko do teologii duchowości. opinii niektórych teologów. mistyków czy świętych. ale też do znawców filozofii. antropologii i psychologii. W tym sensie praca ma charakter interdyscyplinarny. 

Autor przedstawia Błogosławionego nie tylko jako heroicznego świadka „żywej” Ewangelii. wiernego Bogu i oddanego ludziom. ale też jako człowieka mądrego i wykształconego. osobę o szerokich horyzontach. człowieka dialogu. o zainteresowaniach naukowych. historycznych i literackich. o czym świadczy szczególnie korespondencja Bukowińskiego. obficie wykorzystana w pracy. 

Autor. odwołując do niektórych intuicji wielkiego teologa Hansa Ursa von Balthasara. a szczególnie

Wydawnictwo: Videograf

Cena: 24.9


Teologia narkotyku. O psychodelikach. szaleństwie. mistycznej paranoi i powrocie do Edenu

Autor: Artur Sroka

Teologia narkotyku. O psychodelikach. szaleństwie. mistycznej paranoi i powrocie do Edenu” autorstwa Artura Sroki to książka jak sama nazwa wskakuje dotyczyć będzie narkotyków.

 

Autor książki pisze w bardzo zaskakujący sposób. a co najważniejsze ociera się nie tylko o problematykę społeczną. psychologiczną. czy też o obrzędowość religijną. ale w zdumiewający sposób łączy te wszystkie aspekty w jedną całość wskazując na wątki bardzo mało znane.

 

Książka ożywiła na nowo dyskusje tak nad istotą substancji psychodelicznych. ich klasyfikacją. jak i nad celowością i sensem stosowania ich w obrzędach religijnych. Debaty te trwać będą z całą pewnością jeszcze długo i zap

17.9: https://woblink.com/ebook/chichot-i-rzenie-czyli-choroba-na-smiech–30830u

Cena:


Victor. de la Brigade mondaine

Autor: Maurice Leblanc

«On affirmait ces jours-ci que le fameux cambrioleur Arsène Lupin. qui. après quelques années de silence. fait beaucoup parler de lui actuellement. aurait été vu mercredi dernier dans une ville de l’Est. Des insprcteurs ont été envoyés de Paris. Une fois de plus. il aurait échappé à l’etreinte de la police.» Victor. de la Brigade mondaine. considère Lupin comme l’ennemi personnel. Est-ce que le qentleman-cabrioleur peut affronter l’attaque?

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


ISBN

9788365601438: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/anielskie-przeslania-maudy-fowler-gail-hunt-30446u

Cena: Gail Huntkarty do nauki czytania pdf, kamienie na szaniec ebook, projekty raspberry pi, najszczęśliwsze dziecko w okolicy pdf, donzuan, ostatnia misja asgarda, oficyna wolters kluwer business, od bakterii do bacha, d rzeczy, samodyscyplina brian tracy, ekonomika przedsiębiorstw pdf, nocny prom do tangeru, psychologia biznesu książki, beyond good and evil solucja, ebook abonament, insight michał pasterski, tygodnik si, piotr stanisławiszyn, szymon hołownia książki…