Po dwóch stronach barykady. Miłość za żelazną kurtyną

Autor: Grażyna Wosińska

Powrót z Francji do powojennej komunistycznej Polski okaże się największym błędem Marii i jej córki Agaty. która zapłaci za tę decyzję szczególnie wysoką cenę.

Bronek Basista potrzebuje pieniędzy na spłatę kredytu. Gdy okazuje się. że być może mógłby się starać o odszkodowanie za krzywdę rodziców. którzy przeżyli gehennę w komunistycznej Polsce. zaczyna interesować się historią własnej rodziny. Jego matka. Agata. urodziła się we Francji. dokąd babcia Maria wyemigrowała za chlebem. Po powojennych zmianach ustrojowych w Polsce. zaczadzone propagandą kobiety zdecydowały się reemigrować do ojczyzny. Jakież było ich zdziwienie. gdy zamiast oczekiwanego raju robotników. napotkały biedę i wszechobecne represje.

28: https://woblink.com/ebook/gerappa-rafal-staromlynski-127697u

Cena:


ISBN

9788380322660: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/stany-malzenskie-i-posrednie-kas

Cena:


Wyjdź za mnie

Autor: Jennifer Hayward

Amerykański biznesmen Nate Brunswick przyjeżdża do Palermo. by kupić pierścień ze szmaragdem. który kiedyś należał do jego dziadka. Gdy zjawia się w domu rodziny Mastrantino. obecnych właścicieli klejnotu. otwiera mu dziewczyna w sukni ślubnej – Mina Mastrantino. To dzień jej ślubu. jednak na twarzy Miny Nate dostrzega łzy. Mina jest zmuszona jak najszybciej wyjść za mąż za człowieka. którego wybrała dla niej matka. bo wedle testamentu ojca dopiero po jej ślubie odziedziczą spadek. Nate’owi robi się żal pięknej Miny i wpada na pomysł innego rozwiązania…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Greckie fascynacje

Autor: Jane Porter

Amerykanka Georgia Nelsen zgodziła się urodzić dziecko dla greckiego milionera Nikosa Panosa. Na prośbę Nikosa jedzie na jego prywatną wyspę. Nikos od lat żyje w odosobnieniu. dlatego Georgia czuje się na wyspie jak w więzieniu. Nie jest też przyzwyczajona. by ktoś ją nieustannie kontrolował. Atmosfera robi się napięta na skutek nieustannych różnic zdań i rosnącej wzajemnej fascynacji. Oboje jednak mają świadomość. że umowa kończy się w dniu narodzin dziecka…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Dwie ukryte tragedie w cieniu atomowej apokalipsy

Autor: Paweł Soroka

Autorzy książki przypominają dwie tragedie. które wydarzyły się w dniu 9 października 1962 roku. W Szczecinie około południa odbywała się defilada wojskowa na zakończenie manewrów Układu Warszawskiego. w której wzięły udział oddziały Armii Radzieckiej. NRD i Wojska Polskiego. W końcowej części defilady polski czołg T-54 wpadł w poślizg i wjechał w grupę dzieci z pobliskich dwóch szkół podstawowych. zabijając siedmioro z nich. a 22 odniosło poważne obrażenia. Tego samego dnia. 9 października wieczorem około godz. 21.15 pod Moszczenicą k. Piotrkowa Trybunalskiego wydarzyła się straszliwa katastrofa kolejowa. w której wskutek zderzenia i zniszczenia 6 wagonów zginęły 34 osoby. a ponad 140 zostało rannych. w tym 61 doznało poważnych obra

29.9: https://woblink.com/ebook/pokuszenie-piotr-bojarski-127289u

Cena:


Menedżer 80/20

Autor: Richard Koch

Czy przytłacza cię ciągły napływ wiadomości do skrzynki odbiorczej?

Czy masz trudności z uporaniem się z zadaniami z listy „do wykonania”?

Czy siedzisz w pracy dłużej. niżbyś chciał. i masz wrażenie. że nie poświęcasz czasu na naprawdę ważne rzeczy?

Jeżeli tak. nie jesteś sam. Zwłaszcza w dzisiejszych trudnych czasach wielka liczba menedżerów czuje się przytłoczona. pozbawiona kontroli i bezsilna w obliczu konieczności poważnej zmiany w funkcjonowaniu ich organizacji.

Piętnaście lat temu bestsellerowy autor Richard Koch przybliżył światu zasadę 80/20. zgodnie z którą 20 procent naszego czasu. wysiłku i ważnych decyzji jest źródłem 80 procent naszego sukcesu. W książce Menedżer 80/20 Koch pokazuje. jak wykorzystać tę zasadę. by stać się sku

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99aleksander dubrowski, goodbye deponia poradnik, ogień i krew pdf, mikrobiologia podręcznik, kotler pdf, furier, alice rosalie reystone, ekonometria pdf, rosiński transport, finanse ue, pięć przygód detektywa konopki, podstawy biologii komórki pdf, chwyt retoryczny, dieta w chorobie nowotworowej kapała, oświecenie matura, wiedźmin 2 zdolności, moda i wizaz, chyłka testament, arabski maz, imfamia, amoris laetitia pdf, gta 5 straż pożarna mapa, tylko jedno kłamstwo pdf, lampa alladyna bajka, angielski od podstaw pdf, jak zaprojektować ogród marzeń, zadania maturalne angielski pdf…