ISBN

9788381190015: Wydawnictwo

Format

15.9: https://woblink.com/ebook/prawdzie-w-oczy-leopold-trafny-31790u

Cena:


Chemia środowiska

Autor: Jeremi Naumczyk

Degradacja środowiska naturalnego spowodowała szybki rozwój nauk. których zadaniem jest stałe poszerzanie wiedzy służącej jego ochronie. Jedną z nich jest chemia środowiska.

Niniejszy podręcznik omawia chemizm trzech elementów środowiska: chemii litosfery. hydrosfery i atmosfery.

Prezentuje m.in.:

• skład chemiczny środowiska – obecne w nim substancje chemiczne pochodzące ze źródeł naturalnych (substancje naturalne) oraz wprowadzone do środowiska w wyniku działalności człowieka. zwane zanieczyszczeniami antropogenicznymi

• procesy naturalne kształtujące skład chemiczny środowiska – geochemiczne występujące pomiędzy litosferą a hydrosferą i atmosferą oraz procesy fizyczne. chemic

:

Cena:


Efekty uboczne

Autor: Michael Palmer

Kate Bennet jest doświadczoną patolog. Prowadzi szczęśliwe życie u boku kochającego męża. jednak to może się wkrótce zmienić… W mgnieniu oka i całkowicie niespodziewanie jej życie zamienia się w koszmar – dwie pacjentki Kate umierają z powodu tajemniczej choroby. na którą zapada również jej przyjaciółka.

Lekarka odkrywa straszliwą tajemnicę związaną z testami nielegalnych leków. przeprowadzanymi przez gigantyczny koncern farmaceutyczny. Od tej chwili zagrożone jest jej małżeństwo. zdrowie psychiczne. a także życie…

Wydawnictwo: Replika

Cena: 30.9


W krainie dębów i krwi

Autor: Jadwiga Skibińska-Podbielska

 Porywająca saga rodzinna

Powieść W krainie dębów i krwi z epickim rozmachem i dbałością o prawdę historyczną przywołuje obraz życia Polaków na Wołyniu w pierwszej połowie XX wieku. Dramatyczne wydarzenia tych lat ukazane są przez pryzmat losów rodziny Korzeniowskich. Opowieść zaczyna się przed pierwszą wojną światową. przed Bożym Narodzeniem 1913 roku. W tym czasie rodzi się pierwszy syn Adama i Róży Korzeniowskich…

Czytelnikowi dana jest okazja współuczestniczenia wraz z bohaterami powieści w tworzeniu się legionów Piłsudskiego. w Bitwie Warszawskiej. a następnie w drugiej wojnie światowej. I w roku 1943 – wyjątkowo tragicznym dla Wołynia…

W krainie dębów i krwi to powieść barwna. pełna sarmackiego temperamentu i nadziei na wielkie polityczne zmiany w otwierającym się XX wieku. Autorka z wielką siłą pokazuje. jak Wołyń duszony w okowach bezwzględnego władztwa carów i jego polscy mieszkańcy dzięki nieprzerwanym związkom historycznym i kulturowym z I Rzeczpospolitą uczestniczyli we wszystkich przełomowych wydarzeniach.

Pomimo niezwykłych wstrząsów i nieszczęść. które naznaczyły dzieje Polski. powieść nie jest przesiąknięta katastrofizmem i duchową klęską. Czytelnika przyciągnie bujny. żywy koloryt. różnorodność i wielostronność fabularnej narracji. Jest to książka pożyteczna i bardzo aktualna. a jednocześnie prawdziwa i piękna. Polska i Polacy. a zwłaszcza młodzież. potrzebują takiej literatury – autentycznej i wiarygodnej”.

Prof. dr hab. Mieczysław Ryba 

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 33


Seksowna sąsiadka

Autor: Karen Booth

Marcus. atrakcyjny dyrektor brytyjskiej wytwórni dżinu. szuka żony. kobiety zrównoważonej i przewidywalnej. która by pokochała jego. a także jego córeczkę. Nowojorskie mieszkanie Marcusa znajduje się naprzeciwko mieszkania celebrytki telewizyjnej. Ashley jest piękna. seksowna i szalona. Ich pełna namiętności noc to potwierdza. Byliby razem cudowną parą. ale czy Ashley pokocha także Lilę?

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


ISBN

9788372297006: Wydawnictwo

Format

32.9: https://woblink.com/ebook/srebrne-oczy-five-nights-at-freddy-s-scott-cawthon-kira-breed-wrisley-31891u

Cena: Kira Breed-Wrisley


Z dziennika berlińskiego

Autor: Max Frisch

Opracował i podał do druku Thomas Strässle przy współpracy Margit Unser.

Max Frisch (1911–1991) był jednym z czołowych twórców literatury niemieckiej XX wieku. Niedługo po przeprowadzce do Berlina zaczął prowadzić codzienne zapiski. które złożyły się na dzieło unikatowe w jego dorobku literackim. Autor zażądał jednak. by z uwagi na bardzo osobisty charakter notatki te opublikowano dopiero po dwudziestu latach od jego śmierci.

Ideowy spadkobierca Bertolda Brechta. przyjaciel Güntera Grassa i Uwe Johanssona. mistrz portretu psychologicznego. wnikliwy obserwator sytuacji politycznej. mieszkaniec Berlina Zachodniego śledzący zmiany po drugiej stronie muru. moralista wnikliwie przyglądający się relacjom międzyludzkim. starzejący się pisarz świadomy swojej sławy. mąż dużo młodszej kobiety – autor Homo faber Stillera daje się poznać z wielu stron.

„To nie jest brulion. tylko książka. od początku do końca skomponowana. prywatne zapiski też są na czysto. precyzyjnie sformułowane. to nie takie sobie notatki. Przymus formułowania jest ważny. inaczej zostaje tylko użalanie się nad sobą” – ta myśl przyświeca Frischowi w czasie pisania dziennika. który zaczyna w momencie przeprowadzki do nowego mieszkania w roku 1973. a kończy w chwili wyjazdu do USA rok później.

„Można tu odnaleźć Maxa Frischa w pełni. z bezmiernym bogactwem tematów. z właściwą mu przenikliwością psychologiczną i ciekawością spraw społecznych.” Jörg Magenau. „Süddeutsche Zeitung”

„Istna skarbnica wiedzy. a przede wszystkim gęste. przesycone atmosferą epoki świadectwo.” Helmut Böttiger. Deutschlandradio Kultur

„„Z dziennika berlińskiego” to portrety naszkicowane z wielką empatią.” Volker Hage. „Der Spiegel”

„Zapiski „Z dziennika berlińskiego” obejmujące lata 1973–1974 to najobszerniejsza wypowiedź Frischa o stosunkach w NRD […]. Dla współczesnego czytelnika będzie to relacja z obcego świata. niczym ponura opowieść o Niemczech z gatunku science fiction.” Richard Kämmerlings. „Die Welt”

„To literackie wydarzenie. w którym Max Frisch obserwuje sam siebie.” „Focus”

„Wnikliwe i interesujące są zapiski o elitach kulturalnych Berlina Wschodniego lat 70.” Detlef Kuhlbrodt

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 27.9biblioteka on line, anna wierzbica, kroniki bane’a pdf, macierewicz piatek, i wyjechać w bieszczady, chinskie anime, okruchy szczęścia, autocad 2010 cena, za zamkniętymi drzwiami mobi, błękitna wyspa, ebook historia, michael palin korea północna, rana wojciech chmielarz, bilikiewicz psychiatria pdf, test magiczne drzewo olbrzym…