W ciemność

Autor: Anna Bolavá

Rytm życia Anny Bartákovej wyznaczają cowtorkowe wizyty w skupie. Zioła. które z pasją zbiera już od dzieciństwa. kontynuując rodzinne tradycje (babcia. za której duchową spadkobierczynię się uważa. słynęła ze swych zielarskich talentów na całą okolicę). stopniowo stają się przedmiotem obsesji. pieczołowicie planowane wyprawy po nie – jedynym sensem i celem życia.

W ciemność to opowieść o życiu w dusznym postkomunistycznym miasteczku i o kontakcie z przyrodą. która staje się ucieczką. ale to również studium rozpadu osobowości. Wszystko. o czym opowiada narratorka. jest jednocześnie przefiltrowane przez zakorzenioną w ludowej. magicznej wizji świata wrażliwość – rośliny. zwierzęta. rzeki. a nawet strychy bywają tu reprezentantami tajemniczych. nadprzyrodzonych sił.

Powieść

8: https://woblink.com/ebook/reformacja-w-polsce-kazimierz-chodynicki-32272u

Cena:


ISBN

9788380643871: Wydawnictwo

Format

8: https://woblink.com/ebook/powstanie-i-rozwoj-pesymizmu-w-indiach-maurycy-staszewski-32335u

Cena:


Stańczyk

Autor: Michał Bobrzyński

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

REPRINT. Stańczyk (zw. też Stasiu Gąska) błazen nadworny Jana Olbrachta. Aleksandra Jagiellończyka. Zygmunta Starego i Zygmunta II Augusta. znany z ostrego dowcipu. Zarówno imię. nazwisko. jak i przebieg jego życia pozostają nieznane. a daty urodzenia i śmierci niepewne. Pochodził z podkrakowskich Proszowic. Słynął z ciętego dowcipu. nie oszczędzał władców w ocenie decyzji politycznych (m.in. na temat hołdu pruskiego 1525 roku). Przez to uważany był za wielkiego patriotę. człowieka wykształconego i zorientowanego na arenie politycznej. Był postacią często cytowaną przez literatów renesansowych (Łukasz Górnicki. Jan Kochanowski. Marcin Kromer. Mikołaj Rej

:

Cena:


ISBN

9788379003976: Wydawnictwo

Format

9.9: https://woblink.com/ebook/mannerheim-lozanna-swoja-droga-adam-kadmon-32352u

Cena:


Czy jezuici zgubili Polskę?

Autor: Stanisław Załęski

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Fragmenty pierwszego rozdziału: „Czy jezuici zgubili Polskę? To jest czy i o ile przyczynili się do jej upadku? Należy nam przede wszystkim wiedzieć. z kim mamy do czynienia. Któż tedy są jezuici? Są to zakonnicy żyjący według reguły. którą sobór trydencki nazwał „Institutum pium”. a którą Stolica Apostolska kilkakrotnie zatwierdzała i hojnie przywilejami nadała. Jezuici polscy do połowy XVII wieku byli ludźmi zacnymi i uczonymi. a co najważniejsza. patriotami. trzymali się instytutu. ale od połowy XVII wieku odstąpili od pierwszej surowości reguły. wywodzili się z fanatyków i intrygantów i sprowadzili na Polskę wiele nieszczęś

8: https://woblink.com/ebook/powstanie-i-rozwoj-pesymizmu-w-indiach-maurycy-staszewski-32335u

Cena:literatura lgbt, zdążyć przed panem bogiem online, teksty źródłowe historia liceum, nadzór bankowy, dochod podstawowy, świat inkwizytorów, mężczyzna bez winy i wstydu, śliwerski pedagogika pdf, tango mrożek interpretacja, pokochaj siebie wayne w dyer pdf, nietzsche pdf, magia wskrzesza, obsesja doskonalosci, w pamiętniku zofii bobrówny książka, królestwo popiołów ebook, perswazje jane austen pdf, odnaleziony, na szczycie tom 1 pdf, as as angielski ćwiczenia pdf, basia i nowy braciszek, zachłysnąć…