ISBN

9788363444150: Wydawnictwo

Format

33: https://woblink.com/ebook/bohaterowie-hochsztaplerzy-opisywacze-dariusz-libionka-laurence-weinbaum-125425u

Cena: Laurence Weinbaum


ISBN

9788328709683: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/milosc-ma-twoje-imie-ilona-golebiewska-125424u

Cena:


Przecież ich nie zostawię

:

Autorki: Beata Chomątowska. Sylwia Chutnik. Patrycja Dołowy. Magdalena Kicińska. Karolina Przewrocka-Aderet. Karolina Sulej. Monika Sznajderman. Agnieszka Witkowska-Krych.

Z posłowiem Hanny Krall

„To był pomysł z gatunku tych oczywistych. tych. które pewnego dnia przychodzą do głowy i budzą zdziwienie: Dlaczego nie wcześniej? Dlaczego dopiero teraz pomyślałyśmy o tym. by przywołać pamięć o żydowskich kobietach. które w czasie wojny poświęciły się opiece nad osieroconymi lub chorymi dziećmi i tak często. nie próbując się ratować. były z nimi aż do końca?

Oddajemy w Państwa ręce książkę. w której osiem autorek napisało o kilkunastu z nich. Wśród bohaterek są kobiety lepiej i słabiej znane. są też takie. o których nie wiemy niemal niczego. znamy tylko imię. skrawek życia. Wybór. jakiego dokonały redaktorki. nie wyczerpuje oczywiście tematu. Chciałybyśmy. by nasza książka była tylko strażą przednią i by w ślad za nią powstały dalsze. poświęcone jeszcze innym spośród tych. o których nie wolno nam zapomnieć”.

Fragment wstępu

„To nieprawda. że zło jest banalne.

Zło jest kunsztowne i wyszukane. Pyszni się. kryguje. Dba o pointy.

Zło mówi: Wstań. kolego. dosyć się już nażyłeś. Teatralnym gestem trąca pejczem człowieka leżącego na ziemi. Wstań. kolego. mówi w jidysz.

Albo mówi: Nie mogę. i opuszcza karabin. Ich kann nicht. powtarza. a potem podnosi karabin i strzela do kobiety. którą kocha.

To dobro jest banalne.

Niepozorne. niepokaźne. Czasem nazwiska pozbawione. czasem imienia.”

Hanna Krall

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 29.9gorzkie migdaly, krs 0000203313, fighter chomikuj, ice wind dale 2, żywi i martwi, english for human resources pdf, oskarżyciel whitney g, anna wiktorowska, latający cyrk, miasta śmierci książka, ewa kołodziejek, ślepe stado, kocie worki, sprawdzian z kordiana, ona ma siłę chomikuj, draka krzyżówka, dzieje człowieka, wpływ społeczny, transformacje angielski cwiczenia pdf…