Zakon

Autor: Krzysztof Bonk

Cykl Pendorum to epicka opowieść spod znaku miecza z domieszką magii. To historia o dorastaniu. mierzeniu się z przeciwnościami losu oraz własnym. trudnym przeznaczeniem. gdzie niekoniecznie jest się wybrańcem. a nosi znamiona przekleństwa. Poznajcie niemą niewolnicę – gladiatrix Anreę i jej historię pełną walki. namiętności oraz czysto ludzkich pragnień w zmilitaryzowanym świecie kontynentu Pendorum.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 5


ISBN

9788363444228: Wydawnictwo

Format

25: https://woblink.com/ebook/tesknota-nachodzi-nas-jak-ciezka-choroba-korespondencja-wojenna-rodziny-finkelsztejnow-1939-1941-ewa-kozminska-frejlak-chaim-finkelsztajn-125671u

Cena: Chaim Finkelsztajn


Szczęście jest posiadać dom pod ziemią. Losy kobiet ocalałych z Zagłady w okolicach Dąbrowy Tarnowskiej

Autor: Jan Grabowski

Na książkę składają się trzy teksty. napisane przez trzy niezwykłe kobiety. którym przyszło żyć w strasznych czasach. Chaja Rosenblatt i Rywka Schenker urodziły się na początku lat dwudziestych i w wojnę weszły jako młode. lecz już dorosłe kobiety. Melania Weissenberg natomiast była od nich znacznie młodsza – w 1939 r. miała zaledwie dziewięć lat. Chaja i Rywka spisały własne wspomnienia wkrótce po wojnie. a Melania prowadziła swój dzienniczek na bieżąco. od wiosny 1942 aż do wyzwolenia w styczniu 1945 r. Melania pochodziła z Krakowa. a Rywka i Chaja – z małego małopolskiego sztetla. Rodziny Rywki i Chai były głęboko religijne. Melania zaś dorastała w domu stosunkowo dobrze zasymilowany

25: https://woblink.com/ebook/sprawcy-ofiary-swiadkowie-zaglada-zydow-1933-1945-raul-hilberg-125673u

Cena:


First Love

Autor: James Patterson

Wzruszająca. słodko-gorzka opowieść o życiu. śmierci i niesamowitej sile pierwszej miłości. Znasz ten stan? Niektórzy opowiadają wtedy całemu światu. że czują motyle w brzuchu… Inni za to uparcie twierdzą. że uczucia są dla słabych. a więc na pewno nie dla nich. Prawda jest jednak taka. że miłość dotyczy każdego. a ta pierwsza zostaje w pamięci na zawsze. Axi jest gdzieś pośrodku tej skali. ale zupełnie się nad tym nie zastanawia. Ma w głowie plan ucieczki i bynajmniej nie jest to ucieczka od zakochania. Chce po prostu odciąć się od trudnej rzeczywistości. a przede wszystkim od rodziców. którzy zdają się już niczym nie interesować. Szalona podróż przez Stany Zjednoczone ma pomóc dziewczynie oddzielić przeszłość grubą kreską. No. może nie tak szalona. jak to sobie wyobraża jej najlepszy przyjaciel Robinson. którego wtajemnicza w swoje plany… i w którym jest szaleńczo zakochana. Axi doskonale wie. że dla chłopaka ta wyprawa ma trochę inny sens. Bo gdy masz naprawdę życiowy problem. romantyczne uniesienia zyskują całkiem inny wymiar. a czasem i finał… Feeria Young uprzedza: ta powieść z pewnością złamie wasze serca i wywoła wzruszenie. Ale jest warta każdej wylanej łzy. Zupełnie tak jak pierwsza miłość.

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 29.9


Srebrne tabu

Autor: Monika Mularska-Kucharek

Książka zawiera wywiady ze znanymi osobami oraz porady eksperckie na temat poprawy jakości życia ludzi starszych. O tym. jak spełniać swoje marzenia i dbać o codzienną aktywność opowiadają postaci kojarzone z telewizji (np. Krystyna Mazurówna. Teresa Lipowska. Andrzej Precigs. Ryszard Rembiszewski. Zofia Suska. Krystyna Sienkiewicz – jedna z ostatnich oficjalnych wypowiedzi). a także zwykli ludzie. którzy dzielą się swoimi pasjami podróżniczymi. literackimi i teatralnymi. Uzupełnieniem są teksty eksperckie (m.in. Ewy Czernik. psychoterapeutki. Bianci-Beaty Kotoro. psychoseksuolożki czy Ewy Kozieradzkiej. projektantki mody) dotyczące miłości. samotności. seksualności. kreatywności. sposobu ubierania się ludzi starszych.

Czas leci. Nie trać go. Ta książka jest wielką szansą na odmianę.

Wydawnictwo: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach

Cena: 63


I

Autor: Adam Kamienny

Na książkę składają się cztery dzienniki. napisane przez dwóch mężczyzn i dwie kobiety z okolic Mińska Mazowieckiego. Łączy ich nie tylko pochodzenie z tej samej okolicy. wychowanie w religijnych domach i przywiązanie do tradycji – należą także do młodego pokolenia Żydów. pierwszego wychowanego w niepodległej Polsce. świadomego zarówno swojej żydowskości. jak i swoich praw obywatelskich. Kształcili się w polskich szkołach. angażowali się w działalność żydowskich organizacji młodzieżowych. byli świadomi narastającego w Polsce antysemityzmu. być może myśleli o emigracji. Mieli jednak liczne rodzeństwo. rodziców potrzebujących pomocy. byli związani ze swoim miasteczkiem. z żydowskim dziedzictwem i kult

:

Cena:


Uwięziona dziewcyna

Autor: K.L. Slater

Ona słyszy ich. ale oni nie słyszą jej. Myślą. że jest w śpiączce i już się nie wybudzi. Musi znaleźć sposób. żeby ją usłyszeli. Tylko wtedy uratuje małą dziewczynkę i siebie…
Trzy lata temu pięcioletnia córka Toni zaginęła. Policja nie zdołała jej odnaleźć. Nie ma świadków. nagrań z monitoringu. żadnych tropów. Ale przytłoczona rozpaczą i poczuciem winy Toni wierzy. że jej córka żyje. Kiedy zaczyna składać w całość wspomnienia. powoli odsłania się cała historia przeszłości. A wraz z nią druzgocąca prawda…
Lecz czy ta prawda zostanie kiedykolwiek usłyszana?

Wydawnictwo: Amber

Cena: 32.8powieść karola maya, jan lichtarski, konwegencja, wyf, kwalifikowana pierwsza pomoc książka, historia teatru pdf, stulecie chirurgów pdf, swiat wiedzy pdf, człowiek lasu, kombinat zbrodni, mechanika dynamika, narodziny nowożytnego świata pdf, bhp książki, m łobocki, operator 112, david begg makroekonomia, rachunek rozniczkowy, stephen king audiobook za darmo…