ISBN

9788380886025: Wydawnictwo

Format

19.9: https://woblink.com/ebook/konflikt-palestynsko-izraelski-martin-bunton-31854u

Cena:


Dagome iudex. Przyczynek krytyczny do genezy świętopietrza w Polsce

Autor: Jan Ptasnik

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

REPRINT Dagome iudex – incipit pochodzącego z końca X wieku regestu kopii dokumentu donacyjnego władcy identyfikowanego z księciem Polski Mieszkiem I. darowującego państwo. nazwane w dokumencie „państwem gnieźnieńskim”. w opiekę Stolicy Apostolskiej. Dokument. na którym oparł się kopista sporządzony został prawdopodobnie w kancelarii wystawcy w Gnieźnie (możliwe jest również. że powstał w Quedlinburgu lub w Rzymie) około 991 roku. W tym dokumencie. spisanym po łacinie. Mieszko oddaje swoje państwo pod papieską opiekę. Motywy podjęcia tej decyzji nie są dokładnie znane z uwagi na skąpe źródła. Spośr

4: https://woblink.com/ebook/zydzi-w-poezji-ludowej-i-historii-ruskiej-franciszek-rawita-gawronski-32263u

Cena:


Forget Me Always

Autor: Sara Wolf

Minęło czternaście tygodni. odkąd Isis Blake przeniosła się do nowej szkoły (i trzy lata. dwadzieścia pięć tygodni i pięć dni. odkąd nie była zakochana. i jeśli uda jej się zrealizować plan. ten licznik będzie bił w nieskończoność). Podczas tych czternastu tygodni poznała Jacka Huntera – wroga. który stał się być może kimś więcej – dzięki jego odwadze przeżyła brutalną napaść agresywnego byłego swojej matki. a zaraz potem całkiem o Jacku zapomniała.
Jedynym jasnym punktem jest w jej życiu Sophia. tajemnicza dziewczyna. z którą Isis dzieli pobyt w szpitalu i zamgloną znajomość z Jackiem.
Gdy wspomnienia wracają. jest jej coraz trudniej oprzeć się uczuciom.
A Jack nie jest w stanie trzymać się z daleka od jedynej dziewczyny. która stopiła lód jego serca. <

31.5: https://woblink.com/ebook/apteka-marzen-natasza-socha-31907u

Cena:


Król Duch. czy Królowie-Duchy?

Autor: Ignacy Matuszewski

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

REPRINT. „„Król-Duch”. uważany przez długi czas za mętny chaos majaczeń „obłąkanego” na wpół artysty. staje się. dzięki wytrwałym pracom kilku krytyków – czcicieli Słowackiego. z każdym rokiem przejrzystszy. jaśniejszy i zrozumialszy dla ogółu”. Ignacy Erazm Stanisław Matuszewski (1858-1919) – krytyk literacki. współpracownik „Przeglądu Tygodniowego”. kierownik literacki „Tygodnika Ilustrowanego”. autor artykułów w czasopiśmie „Witeź”. kierownik działu humanistycznego Encyklopedii Orgelbranda. prezes Towarzystwa Literatów i Dziennikarzy. Syn Ignacego. powstańca styczniowego. i Eufemii z Lisieckich. O

:

Cena:


Usterki w pracach budowlanych i wykończeniowych

Autor: Jan Czupajłło

Niniejsza publikacja stanowi praktyczny poradnik umożliwiający poprawną realizację robót budowlanych i wykończeniowych. Oprócz wskazania przyczyn powstawania usterek budynków i budowli. prezentuje najskuteczniejsze sposoby ich unikania oraz usuwania. Autor w przystępny sposób przedstawia ryzyka oraz zasady poprawnego wykonywania wielu prac wykończeniowych. jak m.in.: izolacje. podłoża. posadzki. tynki. malowanie. ślusarka. stolarka. obróbki blacharskie. elewacje. dachy.

Książka skierowana jest przede wszystkim do wykonawców. projektantów oraz inspektorów nadzoru. Stanowi także doskonałe źródło wiedzy dla studentów ostatnich semestrów kierunku budownictwo.

Zasadniczym celem Autora było wskazanie wielorak

149: https://woblink.com/ebook/podstawy-pielegniarstwa-tom-1-barbara-slusarska-danuta-zarzycka-31990u

Cena: Danuta Zarzycka


Reifstein albo Podróż Trzech Króli

Autor: Michał Kruszona

Andrzej. pochodzący z małego miasteczka Reifstein. jak tysiące Wielkopolan trafia na front pierwszej wojny światowej. Chęć zysku okazuje się dla niego ważniejsza od narodowej solidarności i Andrzej staje się denuncjatorem jednego z polskich towarzyszy broni. W nagrodę za wzorową postawę pruskiego żołnierza zostaje zabrany z frontu i skierowany do Iłowej. do majątku księcia Hochberga. Stamtąd. poprzez Rumunię i Turcję. jedzie do Afryki. gdzie ma dbać o interesy Hochberga. Tak zaczyna się jego podróż…

Opowieść jest pretekstem do ukazania niełatwych relacji polsko-niemieckich. Jest też ważnym głosem przypominającym o poległych w czasie pierwszej wojny światowej Wielkopolanach i Ślązakach.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 34.9matura ustna polski pdf, funkcje systemu finansowego, w duchu i przyjaźni, bogowie edenu pdf, mączniak na trzmielinie, karol capek, okrutny książę pdf, ostatnia szansa samantha young pdf, lawenda w chodakach, emiryzm, ceny katalogowe monet polskich, wspomnienia wojenne pdf, justyna błażejowska, niezdobyta tom 2, izrael katz, pieśń legionów polskich we włoszech, nie wiesz wszystkiego…