ISBN

9788380643468: Wydawnictwo

Format

14: https://woblink.com/ebook/dzieje-rzeczypospolitej-polskiej-do-pietnastego-wieku-jedrzej-moraczewski-32135u

Cena:


Dzieje lisowczyków. W czterech tomach: tom IV

Autor: Maurycy Dzieduszycki

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Dzieje lisowczyków. W czterech tomach. Lisowczycy. lisowczyki (początkowa nazwa straceńcy. również chorągiew elearska) – formacja lekkiej jazdy polskiej o charakterze utrzymującego się z łupów wojska najemnego. Oparta na wzorach ustrojowych konfederacji wojskowych. sformowana została w 1614 roku – pierwotnie jako konfederacja żołnierska pod wodzą pułkownika Aleksandra Józefa Lisowskiego herbu Jeż. Zawiązki tej formacji powstały już jednak w czasie służby Lisowskiego u Dymitra II Samozwańca w latach 1607–1611. Dwutysięczny oddział lisowczyków brał udział w wojnie polsko-rosyjskiej 1609–1618. Od śmierci Lisowskiego

:

Cena:


ISBN

9788381031554: Wydawnictwo

Format

31.5: https://woblink.com/ebook/jak-schudnac-gdy-dieta-nie-dziala-anna-powierza-32180u

Cena:


Zanurzeni w liczbach

Autor: Daniel Tammet

Zachwycający. niezwykle różnorodny zbiór esejów. Świetna zabawa i doskonały prezent dla każdego cierpiącego na paniczny lęk przed matematyką. niezależnie od wieku – „Kirkus Reviews”

Czy naprawdę jesteśmy na wskroś przesiąknięci matematyką? Daniel Tammet. zakochany w matematyce autystyczny sawant. prowadzi czytelnika po meandrach liczb z zaskakującym wdziękiem. lekkością                     i ciepłym humorem. Udowadnia. że kombinatoryka. ułamki i równania nie są tylko odstręczającymi abstrakcjami. lecz stanowią tkankę rzeczywistości. przesiąkają każdy jej aspekt. a w dodatku są zwyczajnie… piękne. Być może trudniej by mu było tego dowieść. gdyby nie znalazł sobie popleczników w filozofach. geniuszach literatury i światłych umysłach z najróżniejszych epok i zakątków świata.

Niezależnie od tego. czy ostatecznie uda mu się nas przekonać. sama podróż z Tammetem jest niesłychanie inspirująca.

Kiedy Daniel Tammet mówi o liczbach. robi to z widoczną fascynacją i nabożnym podziwem – oczaruje każdego czytelnika. niezależnie od stopnia. w jakim uważa się on za zainteresowanego matematyką. Tammet wplata w wywód wiele wątków osobistych. co czyni jego książkę wspaniałą lekturą dla szerokiej publiczności. Warto polecić ją każdemu. ale absolutnie zatoną w niej miłośnicy nauk ścisłych z zacięciem matematycznym.„Library Journal”

Zawsze pouczający. zawsze zabawny Daniel Tammet nigdy nie przestaje darzyć szacunkiem tajemnic królestwa liczb. –  J.M. Coetzee

Daniel Tammet jest synestetą i autystycznym sawantem. autorem cenionego przez krytyków światowego bestsellera Urodziłem się pewnego błękitnego dnia. Pamiętnik nadzwyczajnego umysłu z zespołem Aspergera (Wołowiec 2010). Jego umiejętność objaśniania istoty swoich zdolności językowych i matematycznych jest absolutnie wyjątkowa wśród podobnych mu osób. To. jak specyficznie odbiera świat. pozwala nam ujrzeć w nowej perspektywie odwieczne pytania o sens życia i istotę człowieczeństwa.

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 49.9berserk majka, ograć, harry potter komnata tajemnic pdf, plejotropowe działanie statyn, atlas zbuntowanych, dziesięć poniżej zera pdf, zapach goździków, przemysław słomski, pawlikowska beata książki, 365 dni książki, jak pies pokazuje ze cie kocha, graveyard keeper coal, andrzej kojder, wiersz baczyńskiego, ebook store, zdrowe stawy leczenie dietą, sensacje xx wieku…