Durrellowie z Korfu

Autor: Michael Haag

Rodzina Durrellów została unieśmiertelniona w bestsellerowej książce Geralda Durrella pt. „Moja rodzina i inne zwierzęta” oraz jej serialowej adaptacji o tym samym tytule. Ale jaka była prawdziwa rodzina Durrellów? Czemu w ogóle trafili na Korfu i jakie były ich losy po opuszczeniu wyspy?

Prawdziwa historia rodu jest równie zaskakująca i fascynująca. co fabuła książek Geralda. zaś Michael Haag – dzięki swoim bliskim kontaktom z Durrellami – jest dla niej idealnym narratorem. wydobywającym na światło dzienne wspomnienia. listy i niepublikowane dotąd fragmenty autobiografii.

„Durrellowie z Korfu” opisuje dzieciństwo spędzone w Indiach i kryzys. który zmusił rodzinę do przeprowadzki najpierw do Anglii. a potem do Grecji. Przywołuje barwne postaci. które spotkali na Korfu – biologa Teodora. taksówkarza Spiro Halikiopoulosa. więźnia Kostiego oraz wizytę amerykańskiego pisarza Henry’ego Millera. Haag odkrywa historię wyjazdu Durrellów z Korfu. wraz z dramatyczną ucieczką Margo i Larry’ego tuż przed wybuchem wojny. Obszerny epilog opisuje dalszy ciąg ich historii – karierę pisarską Larry’ego i zaangażowanie Gerry’ego w ochronę zagrożonych gatunków oraz losy całej rodziny. jej przyjaciół i innych zwierząt.

Książkę ilustrują fotografie z archiwum Geralda Durrella. które w większości nie były nigdy dotąd publikowane.

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 22


ISBN

9788381194716: Wydawnictwo

Format

27: https://woblink.com/ebook/od-czego-zaczac-trening-arkadiusz-szuba-140322u

Cena:czarownice są wśród nas, podstawy zarządzania griffin, drazni, funkcje szkoly, ksiazki olgi tokarczuk, system polityczny hiszpanii, andrzej pilipiuk audiobook, wyzsza szkoła policji w szczytnie, ania z zielonego wzgorza pdf, harry potter i czara ognia ebook, smierc wrogom ojczyzny, andrzej gomułowicz, meghan march król bez skrupułów pdf, atlas owadów pdf, forever my girl online, tkanki człowieka, antonio synowie zemsty tom 2 pdf…