Ograbiony naród. Rozmowy z intelektualistami białoruskimi

Autor: Andrzej Brzeziecki

Książka zawiera 13 rozmów z intelektualistami białoruskimi. Napisana została przez Andrzeja Brzezieckiego i Małgorzatę Nocuń. redaktorów dwumiesięcznika Nowa Europa Wschodnia.   Przez lata kazano Białorusinom zapominać narodowe traumy. fałszowano ich historie i izolowano od świata. Nie mogli posługiwać się swoim językiem. propaganda radziecka chciała by stali się sowieckimi ludźmi. by o białoruskości zapomnieli. Nauczyli się więc uciekać i wieść życie ‚w podziemi’. dlatego nazywa się ich narodem partyzantów.Cykl wywiadów z białoruskimi intelektualistami jest wycieczką do ich podziemnego świata. Pokazuje zmagania Białorusinów w odkrywaniu własnej historii. kultury. języka. Walkę garstki społeczeństwa z systemem i zgodę sporej części na łukaszyzm. Prze

10: https://woblink.com/ebook/ostatnie-lato-w-maisons-laffitte-hanna-maria-giza-8489u

Cena:


Smok Paprok i prawdziwy paprok

Autor: Dorota Mularczyk

Bajka o królewnie. smoku. czarownicy i oczywiście. młodzieńcu. który za wszelką cenę stara się ją i cały. zaczarowany dwór królewski wyswobodzić spod złego czaru. Warto zaznaczyć. że śmieszny Smok Paprok. odgrywa tu najważniejszą rolę. W tle przewija się wątek ekologiczny. ukazujący. jaki zły wpływ na ludzi może mieć zaśmiecanie świata.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 7


:

:

Cena:


Nieśmiertelność. Minibook

Autor: autor zbiorowy

Marzena Zdanowska | Ireneusz Ziemiński | Bogusław Wójcik | s. Barbara Chyrowicz | Mariusz Z. ratajczak

Wydawnictwo: Znak

Cena: 4.99


Fakir z Ipi

Autor: Marek Kochan

16 czerwca tego roku w Warszawie. w godzinach popołudniowych zaginęła Weronika N.. lat 21. zamieszkała przy ulicy

    Rysopis: wzrost wysoki. twarz pociągła. oczy piwne. włosy blond

    Tego dnia ubrana była w niebieską sukienkę

    Znaki szczególne: niewielka blizna na szyi. poniżej prawego ucha

    Ktokolwiek wie cokolwiek. proszony jest o zgłoszenie się lub kontakt z najbliższą

    Kryminał czy moralitet? Historia winy i odkupienia czy medialny spektakl?

    Fakir z Ipi to powieść. która stawia pytania o granicę pomiędzy chęcią zrozumienia drugiego człowieka a aprobatą dla potworności.

    Pytania o granicę między prawdą a zmyśleniem.

    Między życiem a literaturą.

Wydawnictwo: Witanet

Cena: 14.76


Kreatywność. Jak ją rozwijać w sobie i w organizacji

Autor: Marek Stączek

„Lekka. praktyczna. z dużą ilością ciekawych przykładów. ale … największym atutem tej książki jest to. że Marek Stączek dzieli się pomysłem na tworzenie przekonujących argumentów i oryginalnych wypowiedzi. Wypowiedzi. które można wykorzystać. tak w prezentacji na forum jak i podczas rozmów biznesowych. Gorąco polecam!”. Anna Michałowska. TVP Biuro Reklamy „Książka „Komunikacja kreatywna” zawiera wiele praktycznych uwag i ciekawych przykładów. Marek Stączek w doskonały sposób podpowiada. nie tylko jak rozwijać indywidualną lekkość mówienia. ale jak świadomie pracować nad umiejętnościami werbalnymi. tak by stać się kreatywnym i efektywną rozmówcą. Jestem przekonana. że po tej lekturze każdy będzie zdecydowanie bardziej świadomy siły jaką stanowi trafny i przemyślany komunikat werbalny. zarówno w sytuacjach publicznych. formalnych wystąpień jak i podczas rozmów. Dzięki informacjom tu zawartym staniemy się bardziej wymagającymi słuchaczami. a gadające głowy będą musiały ustąpić miejsca wartościowym mówcą stosującym twórczą komunikację”. Anna Szklarz. Bayer Polska

Wydawnictwo: EdisonTeam.pl

Cena: 25


Gullivers Travels. Podróże Guliwera

Autor: Jonathan Swift

Dwujęzyczna adaptacja powieści „Gulliver’s Travels. Podróże Guliwera” Jonathana Swifta to atrakcyjna pomoc dla uczących się języka angielskiego. Śledząc losy bohaterów powieści. możemy na bieżąco porównywać tekst angielski i polski. Adaptacja została przygotowana z myślą o czytelnikach średnio zaawansowanych. jednak dzięki dwujęzycznej wersji książki mogą z niej korzystać czytelnicy dopiero rozpoczynający naukę angielskiego.   Odnośniki umieszczone przy każdym akapicie  umożliwiają zmianę wersji językowej z angielskiej na polską i z polskiej na angielską.   Polecamy dodatkowe pomoce do samodzielnej nauki: angielska wersja audio (format mp3) oraz zeszyt ćwiczeń z kluczem odpowiedzi.Spis treści: I. A Voyage to Lilliput / Podróż do Krainy Liliputów   II. The War against Blefuscu / Wojna z Blefusku   III. Fire in the Palace / Pożar w pałacu   IV. A Voyage to Brobdingnag / Podróż do Brobdingnag   V. Performing for the Crowds / Występy dla tłumów   VI. At the Palace / W pałacu   VII. Return to England / Powrót do Anglii

Wydawnictwo: Wydawnictwo 44.pl

Cena: 12.3


Duchy wokół nas

Autor: Michael H. Brown

Michael Brown na kartach kolejnej publikacji DUCHY WOKÓŁ NAS skłania Czytelników do refleksji na temat budzący jednocześnie strach i… ciekawość. Autor książki prowokuje pytaniami: Czy pamiętamy o takich chwilach w naszym życiu. w których dał o sobie znać otaczający nas niewidzialny świat? Czy nie zdarzyły się momenty. gdy otarliśmy się o coś. co pozostawało niewidoczne dla oka. a czuliśmy tego obecność?  Może to były anioły? A może złe duchy? Albo dusze zmarłych? Owa niedostrzegalna rzeczywistość jest niewiarygodnie bogata i wymyka się naszym ziemskim kategoriom myślenia. Jednak fakt ten nie umniejsza realności tego wymiaru – wręcz przeciwnie. cechuje go jeszcze większa autentyczność. gdyż zanurzony jest w wieczności. Autor nie kwestionuje faktu. iż duchy towarzyszą  nam w życiu. a ich wpływ na każdego z nas i nasze otoczenie sięga daleko poza granice wytyczone przez powszechnie przyjęte opinie. Na tę publikację złożył się materiał zaczerpnięty z wielu książek. prywatnych rozmów. wywiadów. osobistych przeżyć. źródeł internetowych oraz korespondencji elektronicznej. Proponowana książka jest owocem jego wieloletniej pracy. polegającej na zbieraniu materiałów o niewytłumaczalnych zjawiskach i spotkaniach z istotami duchowymi. Wielokrotnie przytacza historie konkretnych osób. których spotkania z duchami zmarłych przypominają prawdę wiary o świętych obcowaniu. o potrzebie modlitwy za zmarłych. W książce Browna przewija się temat miłości. pokory i radości. życia wiecznego. Stanowi przestrogę przestrzega przed nadmiernym przywiązaniem do czegokolwiek i kieruje nasz wzrok ku niebu i wiecznej miłości Boga.

Wydawnictwo: Wydawnictwo M

Cena: 17.9teajtet, syn wespazjana, czerep rubaszny, król węży, komunikacja interpersonalna ćwiczenia dla dorosłych, maria molicka, maciej wiszniewski, kaczmarzyk marek, w obronie przegranych spraw, bezpłatne ebooki do pobrania, rycerz siedmiu królestw audiobook, jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka pdf, kroniki akaszy audiobook, medaliony lektura, dzieje książki…