Latające świnie. Jak umysł tworzy znaczenie

Autor: Beniamin K. Bergen

Jak wyobraźnia pomaga nam w rzeczywistym działaniu? Na ile sposobów można czytać ten sam tekst? Czym są ucieleśnione symulacje i jaką rolę odgrywają w rozumieniu języka?

Zasadniczym zadaniem języka jest przekazywanie znaczenia. niezależnie od tego. czy w danym momencie ton wypowiedzi jest szorstki. przekonujący. nabrzmiały emocją czy opływający w niedomówienia. Wprawiamy w wibracje struny głosowe po to. żeby nasze najskrytsze myśli pojawiły się w umyśle drugiej osoby. Możemy mówić o wszystkim – od nowego szczeniaka. przez rowerową wycieczkę po parku. po rzeczy. które tak naprawdę nie istnieją. jak latające świnie – a kiedy to robimy. nasi słuchacze wypełniają obraz detalami. o których nigdy nie wspominaliśmy: zapachem mokrej sierści czy zielenią równo przystrzyżonych trawników. Jak to możliwe? Jaki mechanizm za tym stoi?

Kognitywista Benjamin K. Bergen z dziesiątek najnowszych badań z zakresu psychologii. językoznawstwa i neuronauk wysnuwa nową teorię znaczenia. Wprowadza nas w świat ucieleśnionych symulacji. w którym nasz umysł pomaga sobie w rozumieniu. tworząc przebogate wizualizacje za pomocą ewolucyjnie starszych struktur mózgu zajmujących się. między innymi. percepcją i ruchem. Sensu słów nie można zawrzeć w samych tylko definicjach – Bergen pokazuje nam. jak naprawdę możemy go poczuć.

Imponujące! Bergen przedstawia swój punkt widzenia z entuzjazmem. energią i szczyptą doskonałego humoru. Jeśli szukasz wciągającego. bogatego w informacje przewodnika po kognitywnym podejściu do problemu znaczenia. ta książka może cię nauczyć bardzo wiele. – „Nature”

Bergen pisze lekko i dowcipnie… fascynująco… Po przeczytaniu tej książki słowa nigdy już nie będą miały dla ciebie tego samego znaczenia… – „New Scientist”

Ewidentny entuzjazm i poczucie humoru autora sprawiają. że lektura jest zarazem pouczająca i niesłychanie przyjemna. Zdecydowanie warto. – „Choice”

Benjamin K. Bergen  jest profesorem na Wydziale Nauk Kognitywnych Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego. W tamtejszej Pracowni Języka i Poznania. której przewodzi. zajmuje się między innymi rolą ucieleśnionej symulacji i metafory w procesie rozumienia języka.

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 50.9


Film noir i kino braci Coen

Autor: Kamila Żyto

Czym jest kino noir? Jakie relacje zachodzą między kinem noir a neo-noir? W jaki sposób bracia Coen czerpią z tradycji klasycznego filmu noir? Czy ich filmy jedynie „pasożytują” na historii kina. czy jednak stanowią coś więcej niż tylko próbę reanimacji nobliwego przodka? Czytelnik otrzymuje do rąk pierwszą polską monografię. w której tak gruntownie podejmuje się tematykę filmu noir i próbę doprecyzowania tego pojęcia. Zarówno w części pierwszej. dotyczącej rozważań teoretycznych na temat kina noir i neo-noir. jak i w drugiej. na którą składają się interpretacje wybranych filmów braci Coen (Śmiertelnie proste; Ścieżka strachu; Fargo; Człowiek. którego nie było). autorka stara się wypracować własne stanowisko.

W moim przekonaniu na szczególne podkreślenie i docenienie za

Wydawnictwo: Znak

Cena: 20.99


Praktyczna analiza powłamaniowa

Autor: Adam Ziaja

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo aplikacji webowych jest jednym z najważniejszych elementów bezpieczeństwa Internetu. w tym serwerów udostępniających usługi w sieci. Włamania na serwery HTTP niosą jednak za sobą o wiele większe ryzyko niż podmiana zawartości strony. Cyberprzestępcy mogą uzyskać dostęp nie tylko do poświadczeń logowania użytkowników danej witryny ale również plików serwera co niesie za sobą o wiele szersze konsekwencje.

Książka o tematyce DFIR (Digital Forensics and Incident Response) z jednej strony pokazuje tradycyjne podejście informatyki śledczej. a drugiej reagowania na incydenty (Live Forensics). Tematem przewodnim jest analiza powłamaniowa aplikacji webowej w środowisku Linux. Szczegółowo ukazuje techniczne

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/32310/pdf

1:

:

Cena:barbara rozklad, masa o kobietach polskiej mafii, książki za darmo do pobrania, aleksander deyev, królowa mroku i powietrza pdf, paweł aksionow, darmowe ebooki pełne wersje, anna pawlikowska, sprawdzian z fizyki optyka 3 gimnazjum pdf, rozpad zsrr przyczyny, bractwo pif paf, żydowski kalendarz, jak napisać pracę magisterską krok po kroku, oświecenie charakterystyka epoki, spowiedź ewy braun, choroby neurodegeneracyjne pdf, moc coachingu, piknik pod wiszącą skałą, anatomia gołąb, łezka przerażona kotka, seria historyczne bitwy, origami łódka krok po kroku…