Odzyskać utracone

Autor: Katarzyna Kołczewska

Białystok 1950 rok. Miranda. córka przedwojennego oficera Wojska Polskiego. wraca z zesłania po dziesięciu latach katorżniczej pracy na dalekiej Syberii. Przez cały ten czas marzyła o domu. rodzinie. dawnym życiu. Tylko że tego dawnego życia już nie ma; nie ma tamtego domu ani tamtej rodziny i przyjaciół. a przedwojenny Białystok przestał istnieć. Ukochany ojciec dziewczyny nie żyje i nikt z bliskich nie chce o nim rozmawiać. jakby wszyscy nagle zapomnieli. że w ogóle był. Każdy jest zajęty własnymi sprawami i stara się odnaleźć w nowej rzeczywistości.
Doskonale daje sobie z tym radę matka Mirandy. Maria prowadzi podejrzane interesy. handluje czym się da. potrafi wszystko załatwić i na wszystkim zarobić. Dziewczyna nie może jej darować sprzeniewierzenia się dawnym. przedwojennym zasadom. uważa ją za winną całego zła. jakie dotknęło ich rodzinę. W dodatku Maria całkowicie usunęła z pamięci zmarłego męża. nawet wróciła do panieńskiego nazwiska.
Między matką a córką narasta coraz większe napięcie… Czy obu tak ciężko doświadczonym przez los kobietom uda się wyjaśnić fałsz i nieporozumienia nagromadzone przez ten trudny czas?

Inspirowana wspomnieniami rodziny autorki i opowieściami mieszkańców Białegostoku historia o trudnych latach wojny i niełatwych czasach powojennych. o dramatycznych decyzjach. konieczności dokonywania wyborów. walce o przetrwanie i tragicznych skutkach podejmowanych działań.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28.8


Donald Trump

Autor: David Cay Johnston

Donald Trump. Jak on to zrobił? to efekt ponad trzydziestoletniego śledztwa dziennikarskiego. fascynujący obraz wpływów i metod działania kontrowersyjnego przedsiębiorcy i celebryty.Czego nauczył się od dziadka. nielegalnego imigranta z Niemiec. który wzbogacił się na budowaniu burdeli w czasach gorączki złota? Czy zostałby potentatem na rynku nieruchomości. gdyby nie współpraca z mafią i zatrudniani na czarno Polacy? Dlaczego dzwonił do magazynów plotkarskich. opowiadając o swoim nieistniejącym romansie z Carlą Bruni? Czemu hodował kozy na polu golfowym? Czy naprawdę jest miliarderem?

Wydawnictwo: Krytyka polityczna

Cena: 34.9


Widzę Cię

Autor: Clare Mackintosh

Nowy thriller autorki międzynarodowego bestsellera ‚Pozwolę Ci odejść’.

Gdy Zoe Walker zauważa swoje zdjęcie w sekcji ogłoszeń londyńskiej gazety. postanawia się dowiedzieć. jak się tam znalazło. Rodzina jest przekonana. że osoba z ogłoszenia tylko Zoe przypomina. Nazajutrz w gazecie pojawia się zdjęcie innej kobiety. a dzień później – kolejnej. I każda z nich pada ofiarą przestępstwa.

‚Widzę Cię’ to psychologiczny thriller jednej z najgłośniejszych i najbardziej cenionych angielskich debiutantek roku 2015. Powieść. która nie pozwoli zasnąć. Tym bardziej przekonująca. że Mackintosh służyła w policji kryminalnej. Konieczności przeczytania jeszcze jednej strony nabiera tu zupełnie nowego wymiaru.

Clare Mackintosh odeszła z policji w roku 2011. by jako wolny strzelec zająć się dziennikarstwem. Pracowała również jako konsultant do spraw mediów społecznościowych. Jest założycielką Chipping Norton Literary Festival. Obecnie mieszka w Cotswolds z mężem oraz trójką dzieci i pisze na pełny etat.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9na mp3, prymityw epopeja narodowa, samo zdrowie, ciechaniewicz pielęgniarstwo pdf, następca, sen faraona, marcin gorazda, test inteligencji wais, niezdyscyplinowany, ewa michna, szczelina jozef karika, endless space 2 united empire, komornik tom 3, pulapki myslenia, kryminał retro, orgazm mp3, crusader kings 2 poradnik, halina janowska, english in medical practice…