Tajemnicze życie oceanów

Autor: Robert Hofrichter

Morze jest niewyczerpanym źródłem opowieści! Jedna bardziej fascynująca od drugiej!

1 337 323 000 KILOMETRÓW SZEŚCIENNYCH

– tyle wody zawierają oceany. Gigantyczne akweny. które fascynują nie tylko artystów i poetów. ale przede wszystkim oceanografów i biologów. Robert Hofrichter jest jednym z nich.

Opisuje najciekawsze historie z mokrego świata. który otacza Ziemię. Poznajemy dziwny styl życia i osobliwe praktyki seksualne pod powierzchnią wody. spotykamy przyjazne rekiny i odurzone delfiny. dowiadujemy się o monstrualnych falach. potworach z głębin i o powstaniu życia na Ziemi. Książka tak ekscytująca jak nurkowanie w oceanie!

Sekrety oceanu.

Opowieści o potędze i pięknie oceanów.

Książka jak morze – zróżnicowana i ożywcza.

Z kolorowymi ilustracjami.

Robert Hofrichter – urodzony w 1957 roku austriacki biolog. obrońca przyrody. dziennikarz i fotograf natury. Jest autorem licznych dzieł. w tym słynnego na całym świecie leksykonu grzybów. Fascynującym podwodnym światem zainteresował się w już dzieciństwie. i to zainteresowanie nie opuszcza go przez 50 lat!

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Wielki pontyfikat św. Jana Pawła II

Autor: Marek Balon

Nieodmiennie. z wdzięcznością dla Jana Pawła II. powinniśmy przypominać kolejnym pokoleniom rodaków o wielkim pontyfikacie papieża Polaka. 40. Rocznica pamiętnego wyboru. 100. rocznica odzyskania niepodległości są do tego znakomitym pretekstem.

Niniejsza publikacja. będąca kompendium wiedzy o pontyfikacie Jana Pawła II. wpisuje się w tę ożywczą misję promowania pamięci o dokonaniach. nauczaniu i przesłaniu tego świętego papieża. Atrakcyjna. ilustrowana formuła. świetnie napisany. zwięzły tekst w połączeniu z bardzo wysokim nakładem i niską ceną dają szansę. że książka spełni swoją rolę i dotrze do domowych bibliotek większości polskich domów. Naszą odpowiedzialnością jest. by owoce wielkiego pontyfikaty św. Jana Pawła II nie zostały zaprzepaszczone. by wraz z no

Wydawnictwo: Harlequin

Życie pozapsychotropowe

Autor: Karol Neubauer

Myśli samobójcze. wyalienowanie i depresja. Choroba afektywna dwubiegunowa.Kilka nieudanych terapii.

Tak wygląda świat 30-letniego Karola. Za namową lekarza prowadzi dziennik. opisując przeżycia z dzieciństwa. Mówi o swoich marzeniach i lękach. Każdy dzień dla chłopaka to odkrywanie swojej koszmarnej i przerażającej świadomości. Próbuje znaleźć odpowiedź na dręczące go pytania. dlaczego zachorował? Czy powodem był ojciec-rozwodnik. który nienawidził matki Karola. czy może babcia chora na Alzheimera. z którą chłopak mieszkał przez kilkanaście lat?

Za namową swojej partnerki przestaje brać leki. Dziewczyna bowiem utwierdza go w przekonaniu. że to one wywołały chorobę. a bez nich będzie czuł się lepiej. Chłopak ląduje w szpitalu psychiatrycznym. gdzie bez

10.5: https://woblink.com/ebook/przemyslny-porportuk-wydanie-dwujezyczne-z-gratisami-jack-london-140806u

1: Autor

Klara. O dziewczynce. która śpiewała po francusku

Autor: Wojciech Stankowski

Fascynująca historia dzieciństwa i młodości Klary Stankowskiej. absolwentki Wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego. cenionej pedagog. która przez wiele lat zarażała dorosłych i dzieci swoją pasją do muzyki. Urodzona w 1930 roku. żyła w burzliwych czasach. gdy ustroje polityczne. rządy. normy społeczne i obyczajowe zmieniały się w zawrotnym tempie. W swoich wspomnieniach opisuje m.in. ucieczkę przed Niemcami. śmierć ojca. pobyt w sierocińcach. pracę u bauera czy nadejście siermiężnego PRL-u i próby odnalezienia swojego miejsca w życiu… Przez wszystkie te lata jedną z niewielu stałych rzeczy w życiu Klary była muzyka. postrzegana przez nią jako panaceum na wszelkie cierpienia. swoista modlitwa o przetrwanie i skuteczny oręż w walce o lepsze jutr

Off-off

Autor: Ewa Skunart

Witajcie na ulicy Uroczej. Tutaj całymi dniami kobiety gotują. popalając papierosy. a mężczyźni przesiadują w piwnicach i zajmują się swoimi męskimi sprawami. To świat dzieciństwa dwóch małych dziewczynek. w którym beztroska i radość przeplatają się z mrokiem i lękiem… Teraz ulica Urocza. tak jak przyjaźń z dawnych czasów. jest już tylko wspomnieniem. a dwie dorosłe kobiety. niegdyś nierozłączne. mają spotkać się po latach. Gdy w oczekiwaniu na spotkanie upływają kolejne godziny. a dawna przyjaciółka się nie zjawia. do kobiety samotnie czekającej przy kawiarnianym stoliku powracają wspomnienia. które. przelane na papier. mogą stać się kanwą scenariusza – prawdziwie offowego.

To szalona

25: https://woblink.com/ebook/awaria-michal-komarnicki-141201u

młodziutkie naturystki, jedenaście tysięcy, trudna miłość książka, sieci elektroenergetyczne pdf, italia polonia, george gordon, chyłka tom 10, teoria handlu międzynarodowego, bochenek anatomia tom 1, na saksy, napraw mnie pdf, książki kieszonkowe, ucho igielne chomikuj, żywienie w chorobie nowotworowej pdf, włoska rodzina, wędrujący świat…