Ojciec wrót

Autor: Orson Scott Card

Danny North jest pierwszym magiem wrót urodzonym na Ziemi od prawie dwóch tysięcy lat. A przynajmniej pierwszym. któremu udało się przeżyć dość długo. by posiąść swoją moc.

Zesłane na Ziemię Rodziny Westiliańskie długo toczyły między sobą mordercze wojny. Kiedy zrozumiały. że stoją w obliczu zagłady. zawarły układ pokojowy. w którego wyniku każdy. kogo podejrzewano o uprawianie magii wrót. musiał zginąć. Mag wrót zdolny stworzyć Wielkie Wrota prowadzące na Westil zapewniłby swojej Rodzinie ogromną przewagę nad pozostałymi. a wówczas konflikt rozpętałby się na nowo; dlatego nikt obdarzony taką mocą nie mógł pozostać przy życiu. A jeśli nie zabiłyby go Rodziny. zrobiłby to Złodziej Wrót – tajemniczy mag. który od wieków niszczył wszystkie Wielkie Wrota i wszystkich magów wrót. żeby nie dopuścić do otwarcia przejścia między Ziemią a Westilem.

Danny jednak przetrwał. Stoczył walkę ze Złodziejem Wrót i zwyciężył.

Orson Scott Card – jest autorem światowych bestsellerów ‚Cień olbrzyma’. ‚Teatr Cieni’. ‚Cień Hegemona’ i ‚Cień Endera’. rozchwytywanego klasyka science fiction ‚Gra Endera’ oraz cenionego cyklu fantasy ‚Opowieści o Alvinie Stwórcy’. Mieszka w Greensboro w Karolinie Północnej.

‚Ojciec Wrót’ to trzeci tom cyklu Magowie Mitheru.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


The Magic Walking Stick

Autor: John Buchan

„The Magic Walking Stick” is a children’s short story by John Buchan. Our hero is a teenage boy who buys a walking stick from a beggar – a magic walking stick that allows the boy to visit many places at his command… It is a fantastical story about a pair of magical walking sticks; one that will cease to function if it is used for any practical purpose. and another that will cease to function if it isn’t. Unfortunately. our protagonist doesn’t know which one he possesses. This charming one-of-a-kind classic is a beautiful compilation which includes the timeless story. „The Magic Walking-Stick” and several additional Arabian Nights classic stories including; The Seven Voyages of Sinbad. The Story of the Magic Horse. The Story of the Fisherman and the Genie and more. It’s a charming and entertaining tale perfect for bedtime reading.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Miłość na odległość. Formy życia w epoce globalnej

Autor: Ulrich Beck

Najnowsza książka najważniejszych współczesnych niemieckich socjologów. Beck i Beck-Gernsheim wracają po sukcesie swojej książki Das ganz normale Chaos der Liebe. która stała się światowym[…]

Ulrich Beck – jeden z najbardziej znanych współczesnych socjologów niemieckich. który należy do najczęściej cytowanych przedstawicieli nauk społecznych. Profesor monachijskiego Ludwig-Maximilians-Universitat oraz London School of Economics and Political Science. W Polsce znany z takich prac. jak Społeczeństwo ryzyka. W drodze do innej nowoczesności (2002). Władza i przeciwwładza w epoce globalnej (2005). Europa kosmopolityczna (z Edgarem Grande. 2009). Modernizacja refleksyjna (z Anthony Giddensem i Scottem Lashem. 2009). Społeczeńs

89: https://woblink.com/ebook/leki-w-ratownictwie-medycznym-jacek-kleszczynski-marcin-zawadzki-31196u

Cena: Marcin Zawadzkiyamy, burchle, zbiorowiska roślinne w polsce, percepcja a recepcja, książki o seksie, exel 2016, michal cessanis, darmowe sprawdziany podstawówka, motyw śmierci, rak duszy, kandyd wolter, zony nazistow, św. dymfna, płynność finansowa pdf, duża książka o aborcji…