Ja. Bona

Autor: Janina Lesiak

Bona Sforza di Aragona. żona króla Zygmunta Starego i matka Zygmunta Augusta – ostatniego z dynastii Jagiellonów idzie przez życie kierując się dwoma drogowskazami: słowem „chcę – voglio“ i „muszę – must“.

Jest niezwykła. Nie mieści się w swoich czasach. przerasta sobie współczesnych. triumfuje i ponosi klęskę. Nie da się jej zamknąć w żadnych ramach. ocenić i pojąć. bo należy do kobiet nieujarzmionych i nieokiełznanych w swym pragnieniu osiągnięcia wszystkiego. co służy państwu i dynastii.

Taka byłam – mówi – posłuchajcie. może uda się wam uniknąć moich błędów.

Inteligencja i odwaga. to według autorki książki najbardziej charakterystyczne cechy Bony. I może jeszcze to. że nie umiała kochać. bo jej tego nie nauczono…

Ja. Bona – to próba zrozumienia

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/138377/epub

1:

:

Cena:


Blokada rachunku na zlecenie szefa KAS

Autor: Ewa Sławińska

Publikacja w przejrzysty i uporządkowany sposób przedstawia zasady działania środka prewencyjnego. jakim dysponuje Szef Krajowej Administracji Skarbowej. tj. blokady rachunku bankowego. Opracowanie zawiera też instrukcję dla każdego właściciela rachunku. który jest taką blokadą zagrożony. Instrukcja krok po kroku przeprowadza posiadacza rachunku przez procedurę obowiązującą w przypadku blokady.

Szef KAS może dokonywać blokady rachunków tzw. podmiotów kwalifikowanych – przede wszystkim przedsiębiorców – gdy istnieje podejrzenie. że są one wykorzystywane do wyłudzeń skarbowych. Rachunki można zablokować na 72 godziny z możliwością przedłużenia blokady do 3 miesięcy. Prawo do blokowania rachunków przedsiębiorców przysługuje Szefowi KAS od 30 kwietni

19.9: https://woblink.com/ebook/ewidencja-pozabilansowa-po-zmianach-izabela-motowilczuk-jan-charytoniuk-134484u

Cena: Jan Charytoniuk


ISBN

9788327638151: Wydawnictwo

Format

26.99: https://woblink.com/ebook/ukladanka-karin-slaughter-134605u

Cena:


Aberrations 1. Bestia się budzi

Autor: Joseph Delaney

Odkąd Szol ogarnął część hrabstwa Lancashire. w której mieszka Sprytek. chłopiec ukrywał się wraz z braćmi w piwnicy. Teraz bracia nie żyją. zaklęcia ochronne przestają działać i Sprytek musi na zawsze opuścić rodzinny dom. Trafia na zamek i po przejściu próby zostaje jednym z czerwi. pomagających badać tajemniczy Szol – plamę mroku. która rozlewa się coraz szerzej. a każda żywa istota w jej granicach ginie bądź zostaje koszmarnie odmieniona. To już nie ludzie ani zwierzęta – to aberracje. morderczo groźne i złaknione krwi…

Wydawnictwo: Jaguar

Cena: 29


Mądrość i różne niemądrości

Autor: Wiesław Łukaszewski

Napisano o mądrości ludzkiej tysiące tekstów przeróżnych. Wymyślono na jej temat tysiące aforyzmów. Od zarania dziejów wielkie umysły podejmowały próby uchwycenia istoty tego zjawiska. tego stanu ludzkiego umysłu. tej specjalnej właściwości niektórych ludzi. Robili to przede wszystkim filozofowie. ale już wcześniej w Torze. w Biblii znajdziemy księgi mądrościowe: Przypowieści Solomona. Księgę Koheleta i inne rozproszone biblijne teksty.

Można by pomyśleć. że to nie jest książka na dzisiejszy czas – ale może właśnie. paradoksalnie. jest. Bo kiedy kruszą się podwaliny obowiązujących do tej pory systemów (nie tylko ustrojowych czy politycznych). warto pamiętać o mądrości. o własnej drodze zbliżania się do niej. o niemądrościach. które wciąż trzeba w sobie pokonywać.

Mądrość traktowana jest jak skarb niezmiernie ceniony. ale – niestety – przed większością z nas ukryty w morzu niemądrości i trudny do zdobycia. Zapewne jednak osiągalny. W jaki sposób można ją osiągnąć? Co trzeba umieć. co trzeba zrobić. aby być mądrym?

Nade wszystko ta lektura skłania do refleksji. do stawiania pytań i do nieustannej czujności.

Wydawnictwo: Smak Słowa

Cena: 39.9jestem żoną terrorysty pdf, denis mcquail, krótka rozprawa naukowa, bochenek tom 3, książki dla dzieci pdf, lot 202 remigiusz mróz, sprawdzian przyroda klasa 4 dział 1, podstawy elektrotechniki w praktyce pdf, elsberg helisa, christopher berry dee, zaimki osobowe angielski ćwiczenia klasa 4 pdf, farmakologia repetytorium, pan samochodzik i człowiek z ufo pdf, zaratrustra, powieść teodora tomasza jeża, autodeterminacja, zakazany bóg online, psychologia jedzenia, ed i lorraine warren demonolodzy pdf, snajpera, konrad ludwicki…