Dekada. Tom 3. Fatum

Autor: Michał Larek

3 marca 1993 roku. Czterech mężczyzn napada konwój z pieniędzmi i porywa młodą kasjerkę. W mediach wrze. dziennikarze piszą o napadzie stulecia. a policjanci odnoszą wrażenie. że wrzucono ich nagle na plan hollywoodzkiego filmu.

Po odnalezieniu zwłok zgwałconej i zamordowanej kasjerki śledczy z komendy wojewódzkiej zaczynają bezlitosne polowanie na przestępców. Naciski z góry nie ułatwiają im jednak pracy.

Gdzie ukryli się sprawcy genialnego na pozór napadu? 

Emocje sięgają zenitu. gdy nagle znika Katia. młoda. ambitna posterunkowa. której udało się trafić na ślad zbrodniarzy. 

Czy Harry. legenda poznańskiej policji. zdoła ją ocalić?

DEKADA to bezlitosny świat. w którym umarł dawny porządek i nastało nowe prawo. 

Wydawnictwo: Cz

Cena:


ISBN

9788381194631: Wydawnictwo

Format

6.9: https://woblink.com/ebook/modernizm-polski-kazimierz-wyka-137881u

Cena:


Ostatnia miłość Marszałka.Eugenia Lewicka

Autor: Elżbieta Jodko Kula

Historia nowoczesnej i postępowej kobiety. która oczarowała Józefa Piłsudskiego. Jej tajemnicza śmierć do dziś pozostaje zagadką. Czy było to samobójstwo. nieszczęśliwy wypadek. czy umyślne otrucie?

Poznali się w sanatorium w Druskienikach. Głos niedawnego dyktatora już nie liczył się tak. jak dawniej. w siłę rosły nowe koterie polityczne. co Marszałka męczyło i irytowało. Nieustająco potrzebował wyrazów szacunku i przywiązania. ale też powiewu czegoś nowego. nieznanego. co mogłoby go zafascynować i pobudzić do działania.

Przy zatrudnionej w uzdrowisku Eugenii Lewickiej Piłsudski odzyskiwał siły. Życiowa energia. entuzjazm. wykształcenie i sukcesy tej kobiety wywarły na nim ogromne wrażenie. Teraz już nie trotyl czy ulotki przewożone pod ubraniem stanowiły dla niego o atrakcyjności płci pięknej. lecz wiedza. którą Eugenia przy odrobinie kokieterii potrafiła świetnie wykorzystywać.

Kiedy Lewicka zamieszkała w Warszawie. Marszałek bywał u niej częstym gościem. jego kontakty z młodą lekarką dla nikogo nie były tajemnicą. Mogła tu rozwijać swoje pomysły. Pod jej wpływem powstał dzisiejszy AWF – tam pracowała i tam też pożegnała się z życiem.

Kiedy nieprzytomną kobietę przewieziono do szpitala. gdzie po dwóch dniach zmarła. stwierdzono zatrucie nieznanymi środkami chemicznymi. Niektóre gazety sugerowały. że pomyliła się w ilości przyjętego środka nasennego. Czy jednak nie wydaje się dziwne. że zażyła go przed pójściem do pracy. gdzie ją znaleziono?

Jeden ze świadków. którzy widzieli zwłoki Eugenii w prosektorium. napisał. że miała poparzoną brodę i usta. co świadczyłoby o tym. że połknęła substancję żrącą. Dobrze wykształcona medyczka osobiście zaaplikowała sobie napój żrący. by wydłużyć męki umierania?

Autorka w swoim śledztwie historycznym próbuje dojść prawdy o życiu i śmierci ostatniej miłości Marszałka.

Elżbieta Jodko-Kula. absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży oraz teksty dramaturgiczne dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia i nagrody w konkursach ogólnopolskich. Autorka książki ‚Maria Piłsudska. Zapomniana żona’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 27.2


1

Autor: Krzysztof Liedel

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/136972/epub

1:

:

Cena:


Nevermoor (tom 1). Nevermoor. Przypadki Morrigan Crow.

Autor: Jessica Townsend

„Nevermoor” roztacza przed nami świat niesamowity. zupełnie nowy. magiczny i szalony. Tu tryumfuje wyobraźnia. smaku dodaje wyśmienity czarny humor. a sama Morrigan Crow to godna rywalka dla Harry’ego Pottera!

Dawno. dawno temu w zwyczajnym. nudnym świecie żyła sobie pechowa dziewczynka. Urodziła się w pechowy dzień. pod pechową gwiazdą i jedyne. co potrafiła. to przynosić innym pecha. Zdechł ci chomik? To wina Morrigan. Wichura wyrwała twoje ulubione drzewo? To na pewno przez Morrigan. Ale spokojnie. pechowe dzieci nigdy nie żyją długo – wszystkie umierają w swoje jedenaste urodziny.

Morrigan nie do końca wierzy w te wszystkie brednie. a jednak z niepokojem odlicza dni do urodzin. Szczególnie. że najbliżsi zamiast przygotowywać przyjęcie na jej cześć. powoli szykują się na pogrzeb… Tymczasem w TEN dzień rzeczywiście w domu Morrigan zjawia się niecodzienny gość – ale to nie śmierć we własnej osobie. a całkiem żywy. rudy dżentelmen z propozycją nie do odrzucenia.

Jupiter wyrywa dziewczynkę z jej pechowego świata i w pojeździe przypominającym olbrzymiego mechanicznego pająka zabiera ją do całkiem innego wymiaru. gdzie wszystko jest bajecznie niesamowite. Nowy opiekun chce wprowadzić Morrigan do najbardziej poważanej społeczności w Nevermoor. ale najpierw dziewczyna musi zdać cztery szalenie niebezpieczne testy i wykazać się niezwykłym talentem. który rzuci komisję na kolana. Tylko czy Morrigan potrafi cokolwiek. poza przynoszeniem pecha?

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 34.9


Zaklinanie umysłu

Autor: Kevin Dutton

Flipnoza jest szczególną odmianą perswazji. Jej okres wylęgania trwa zaledwie kilka sekund. a niezwykła moc pozwala w mgnieniu oka zawładnąć najbardziej przenikliwym umysłem. To psychologiczna tajna broń. która umożliwia przypieczętowanie każdej umowy. ale w niepowołanych rękach jest śmiertelnie niebezpieczna. Flipnoza to mistrzostwo w panowaniu nad umysłami.

Bazując na przełomowych odkryciach naukowych i spotkaniach z największymi mistrzami perswazji – od polityków. speców od reklamy i handlowców po mroczne ale fascynujące postacie oszustów. seryjnych morderców i psychopatów – Dutton po raz pierwszy ujawnia psychologiczne DNA oddziaływania na ludzi. a z jego oryginalnej i odkrywczej książki każdy może się nauczyć. jak zwiększyć swoją siłę przekonywania.

„Dut

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Cena: 33zaburzenia emocjonalne i behawioralne u dzieci pdf, gyula krudy, przewodnik rzym pdf, centralne organy administracji publicznej, małe kobietki pdf, chemia repetytorium pdf, pożegnanie jesieni, autor komedii ludzkiej, umysł doskonały, suma wszystkich strachów online, ola synowiec, hugo dzwonnik z notre dame, koniec pisu, paradowski mafia, krzysztof pochwicki, hipokryzja książka, wyrównywanie szans edukacyjnych definicja, sherlock holmes kuba rozpruwacz, ortografia.pl, psie serce pdf…