Trzecia siostra

Autor: Joanna Marat

Są w różnym wieku i z różnych ojców. Spotykają się w Warszawie. by pochować matkę. Nathalie – najstarsza z nich – grywa role rosyjskich emigrantek w amerykańskich serialach klasy B. Jej przyjazd po ćwierćwieczu nieobecności wywołuje silne emocje w dwóch młodszych – topiącej smutki w alkoholu neurolożce Agacie i Miłce. zakonnicy w wieku chrystusowym. Już na lotnisku rozpoczyna się regularna wymiana ognia. Fochy są amunicją podręczną. łatwą w użyciu. choć nie zawsze celną. Trwa nieustanny pojedynek na miny i pogardliwe spojrzenia.

W ferworze działań wojennych rodzi się pytanie: która z nich jest tą trzecią – nie do pary? A na horyzoncie pojawia się jeszcze jedna bohaterka – szefowa matriarchalnego klanu. znienawidzona wiejska kuternoga. bajstruk. komuszyca. marcowa docentka. amatorka czarnych aut i cudzych mężów.

Opowieść o braku kobiecej solidarności. powtarzalności rodzinnych historii i o tym. że czasem należy dokończyć niedokończone. wyrzucić trupa z rodzinnej szafy i przestać uciekać.

Joanna Marat – autorka powieści o losach kobiet z historią w tle. między innymi cyklu gdańskiego. na który składają się dwa tomy: ‚Jedenaście tysięcy dziewic’ i ‚Madonny z ulicy Polanki’. Z natury bardziej jątrzycielka literacka niż pocieszycielka.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 19.58


ISBN

9788373776418: Wydawnictwo

Format

19.9: https://woblink.com/ebook/jak-z-bankruta-stac-sie-milionerem-chmielewski-wojciech-136486u

Cena:


Publikacje naukowe

Autor: Piotr Siuda

Co. jak i po co pisać oraz publikować? Jak doskonalić warsztat pisarski? Jakie są kryteria recenzowania? Jak wypełnić wniosek grantowy? Na te i wiele innych pytań odpowiadają dwaj naukowcy. praktycy działający w dwóch różnych dyscyplinach: dr Piotr Siuda. socjolog z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. prowadzący warsztaty z efektywnego publikowania naukowego. oraz dr hab. Piotr Wasylczyk z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. autor popularnej książki Prezentacje naukowe. Praktyczny poradnik dla studentów. doktorantów i nie tylko (PWN. 2017).

Autorzy w przystępny sposób podpowiadają. jak pisać artykuły naukowe oraz inne prace akademickie oraz jak je publikować – również w najbardziej prestiżowych czasopismach. Prowadzą czytelnika

:

Cena:


Doskonała sylwetka z EFT

Autor: Katarzyna Trzaska

Otyłość i nadwaga już Ci nie grożą – EFT – metoda opukiwania punktów meridianowych pomoże osiągnąć idealną wagę i doskonałą sylwetkę. 

Co otrzymasz. dzięki tej książce?

– Podstawowe zasady stosowania EFT.

– Mechanizmy. które uwolnią Cię od stresu i negatywnych emocji. będące podstawą Twoich problemów z wagą.

– Umiejętność kontrolowania sytuacji. w których sięgasz po szkodliwe potrawy.

– Sposoby motywacyjne. które doprowadzą Cię do idealnej sylwetki.

– I przede wszystkim: odchudzanie będzie sprawiać Ci przyjemność. więc z łatwością zgubisz zbędne kilogramy.

Publikacja zawiera wiele praktycznych ćwiczeń oraz aż 80 gotowych ustawień EFT dostosowanych do Twoich potrzeb. Przygotowane przez wieloletnią trenerkę metody.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 33.99mróz wieża milczenia, psychologia kliniczna sęk, francuski dla początkujących pdf, wnt wydawnictwo, pola wielokątów klasa 6 sprawdzian, jerzy menkes, dzieci szatana, gramatyka języka angielskiego pdf, oczy uroczne, słownik hydrogeologiczny, dr dolittle audiobook, zdrowe jelita pdf, książka do samodzielnej nauki angielskiego, genialna, historyzm maski, tali sharot…