Dzienniki. 1920–1930. Tom 4

Autor: Michał Römer

Świadectwo imponujące – wiele tysięcy stron pokrytych gęstym maczkiem – powstawało codziennie przez 34 lata. A w nim utrwalona wspólna historia Polaków i Litwinów. Autor dzienników. Michał Römer (prawnik. publicysta. działacz społeczny i polityczny. wolnomularz) był postacią znakomitą. Wyprzedzał swój czas. umiał wyjątkowo celnie uchwycić istotę otaczającej go rzeczywistości. Dzięki niemu dziś można zrozumieć polsko-litewskie doświadczenie XX wieku.6-tomowa edycja dzienników Michała Römera. obejmująca lata 1911–1945. przedstawia – obok spraw największej wagi – także codzienność epoki. sprawy społeczne i obyczajowe. Autor w tomie IV opisuje nowo powstałe państwo polskie i Litwę. wielkie postaci. które je tworzyły. relacjonuje najważniejsze wydarzenia wojny polsko

29.9: https://woblink.com/ebook/panstwo-teoretyczne-bartlomiej-sienkiewicz-138310u

Cena:


Cukiernia Pod Amorem. Cieślakowie

Autor: Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Piękne. silne. zdecydowane kobiety. przełomowe wydarzenia z dziejów Polski i ekscytujące historie miłosne w nie zawsze sprzyjających okolicznościach.

Dalsze losy rodu Zajezierskich na przełomie XIX i XX wieku oraz w czasie barwnego okresu dwudziestolecia międzywojennego. Żona hrabiego Tomasza rodzi syna. w tym samym czasie uwiedziona przez niego Marianna wyjeżdża do Ameryki. gdzie na świat również przychodzi potomek hrabiego. Córka Kingi Toroszyn odważnie wkracza w świat bohemy artystycznej warszawskich salonów. kabaretów i teatrów. Cieślakowie. rodzina drobnych złodziejaszków z Powiśla. raz na zawsze zmieniają historię rodziny Zajezierskich. We współczesnym planie Iga nadal próbuje rozwiązać zagadkę rodzinnego pierścienia.

Małgorzata Gutowska-Ada

31.9: https://woblink.com/ebook/cukiernia-pod-amorem-hryciowie-malgorzata-gutowska-adamczyk-138398u

Cena:


Po co światu mnich?

Autor: Michał Zioło

„Po co światu mnich” to wywiad rzeka z ojcem Michałem Zioło. trapistą. który szczerze opowiada o tym. co się dzieje za klasztornym murem. Nieczęsto tego typu publikacje pojawiają się na polskim rynku wydawniczym. Trapiści to zakon o bardzo surowej regule życia. Mają kilkadziesiąt klasztorów na całym świecie. w których mieszka obecnie ok. 1600 mnichów. Zakonnicy rozpoczynają każdy dzień modlitwą o godz. 3.30 rano. żyją w milczeniu. nie opuszczają klasztoru. zachowują całoroczny post. utrzymują się z tego. co zarobią własną pracą. Michał Zioło jest w zakonie trapistów od 1995 roku. mieszka we wspólnocie Aiguebelle w Południowej Francji. wcześniej był dominikaninem. cenionym duszpasterzem. rekolekcjonistą i autorem książek. W rozmowie z Katarzyną Kolską i Romanem Bieleckim opowiada o codziennym życiu mnichów. modlitwie. pracy. samotności. o radzeniu sobie z różnymi pokusami. z oderwaniem od świata. tęsknotą. Nie ucieka przed trudnymi pytaniami. nie unika odpowiedzi. Pokazuje jaką wartość ma życie mnisze. które współczesnemu człowiekowi może się wydawać zupełnie bezużyteczne.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 33.99


ISBN

9788381471114: Wydawnictwo

Format

19: https://woblink.com/ebook/migracja-kevin-nolbert-138386u

Cena:mnemotechniczny, remigiusz mróz chyłka kolejność, agata piechota, córki latarnika, marek kasperek, złoto nazistów, robię sobie remont, na odwrut, laurelin paige twardziel pdf, mróz testament pdf, agata czykierda-grabowska, kontra miłoszewski, moj torin pdf, projektowanie mostów, dzikie serce audiobook, daria dembińska, karolina panz, ania makowska, virion audiobook, trylogia czarnego maga pdf, patologia książka…