Historia naturalna smoków

Autor: Marie Brennan

Porywająca powieść fantasy. w której przygoda łączy się z dociekliwym duchem epoki wiktoriańskiej

Cały świat. od Scirlandii do najdalszych krańców Erigi. zna lady Izabelę Trent jako najwybitniejszą na świecie specjalistkę od smoków. Ta niezwykła kobieta wyprowadziła naukę o smokach z mglistych cieni mitów i nieporozumień w krąg światła współczesnej nauki. Zanim jednak lady Trent stała się sławną osobą. jaką dziś znamy. była pogrążoną w książkach młodą kobietą. dzięki swemu zamiłowaniu do nauki. historii naturalnej i tak. smoków. czym przeciwstawiła się sztywnym konwencjom swoich czasów.

Oto wreszcie. spisana jej własnymi słowami. prawdziwa historia kobiety o duszy pioniera. która zaryzykowała swoją reputację. życiowe perspektywy i wątłe ciało. aby zaspokoić naukową ciekawość. Jest to opowieść o tym. jak pomimo swych godnych pożałowania dziwactw poszukiwała prawdziwej miłości i szczęścia. oraz o jej ekscytującej wyprawie w niebezpieczne góry Wystrany. gdzie dokonała pierwszego z wielu historycznych odkryć. które mogły zmienić świat na zawsze.

„Historia przepełniona radością oraz palącą potrzebą dokonywania odkryć i ciekawością naukową’.

„Publishers Weekly”

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 30


Ревизор (Rewizor)

Autor: Николай Васильевич Гоголь

«Ревизор» – гениальная пьеса Гоголя. одна из лучших русских комедий. Гениальность сюжета состоит втом. что вцентре пьесы оказываются общественные пороки– взяточничество. казнокрадство. лень ибеззаконие. присущие людям независимо оттого. вкаком веке они живут.В маленьком городке ждут ревизора из Санкт-Петербурга. а потому местное население находится в нервном состоянии. которое и стало причиной роковой ошибки. За ревизора приняли случайного человека – Хлестакова. мелкого чиновника. болтуна и картежника. который был проездом там. и. оставшись без денег. не мог покинуть гостиницу – нечем было платить. И тут ему подвернулась удача – сыграть роль ревизора. которому все местные чиновники желают угодить. Хлестаков бесконечно хвастается и врет. а полет его фантазии стимулируется испуганным воображением местного общества. которое готово верить любым словам лжеревизора. несмотря на их очевидную абсурдность.Главнымдействующим лицом пьесы является страх. возникающий после знаменитой фразы: «Кнам едет ревизор! ». возрастающий отдействия кдействию ипарализующий всех героев вфинале пьесы; страх. так хорошо знакомый нечистым наруку чиновникам вовсе времена.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Niebo dla akrobaty OPR. MK.

Autor: Jan Grzegorczyk

Opowieść o tym. jak stanąć wobec najtrudniejszych wyzwań i wygrać

Niebo dla akrobaty to historia kilkunastu postaci. połączonych wspólnym problemem: chorobą ich samych lub ich bliskich. Akrobaci to książka o sile charakteru. wierze. radości życia. przyjaźni i solidarności.  

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 23jestem szczęśliwym singlem, programy resocjalizacyjne, skuteczny menedżer, nasze olśnienie pdf, sweter na drutach dla początkujących, matura z języka polskiego ustna, barbara lewicka, jarosław zientara, zmysłowe przebudzenie chomikuj, pliniusz historia naturalna, tata mimo woli, spellforce solucja, pierwsza konstytucja usa, projekt omega, szatan z siódmej klasy tekst do czytania…